Ubrania Icebreaker na jesień i zimę
Branża

Ubrania Icebreaker na jesień i zimę

Beata Nawrotkiewicz / 19 września 2019

Produkty marki Icebreaker biorą swój początek na końcu świata. W Nowej Zelandii hoduje się owce, które dają wełnę o niesamowitych właściwościach – to oczywiście wełna z merynosów. Zawojowała rynek odzieży outdoorowej, a wielu z nas nie wyobraża sobie bez niej żadnej wyprawy. Dlaczego?

Podstawowym, ale nie jedynym, składnikiem odzieży spod znaku Icebreaker, jest wełna merino. To ona sprawia, że ubrania znakomicie sprawdzają się w trakcie przeróżnych aktywności outdoorowych. Od letnich eskapad w tropiki, przez jesienne wędrówki, zimowe szusowanie, po wiosenne przygody w górach i na wodzie.

Jeśli chodzi o inne włókna stosowane przez Icebreaker mają one na celu wzmocnienie merino (tak się dzieje w przypadku nylonu używanego jako rdzeń w technologii Corespun), nadanie mu elastyczności (stąd dodatek Lycry w skarpetach lub bieliźnie) bądź polepszenie niektórych jego cech (pochodzące z celulozy bambusowej włókna TENCEL™ poprawiają szybkość odprowadzenia wilgoci).

 

Tajemnica wełny merino

Wełna z merynosów jest wielokrotnie cieńsza niż pochodząca z innych gatunków owiec. Ponadto jej struktura sprawia, że jest także bardziej delikatna dla skóry. Zapomnij o irytującym drapaniu – ubrania merino są tak delikatne i miłe w dotyku –  aż trudno uwierzyć, że powstały z wełny. Co ciekawe wełna merino to włókno aktywne, zachowuje się na tobie dokładnie tak, jak na owcy. Gdy jest ciepło – chroni przed przegrzaniem, natomiast gdy jest zimno – przed wychłodzeniem. Merino jest także naturalnie antybakteryjne, co przekłada się na dłuższą świeżość ubrań wykonanych z tej wełny. Icebreaker wręcz zachęca w swoich materiałach promocyjnych, by spróbować nosić koszulkę z merino przez 7 dni. Zachowa ona swoją świeżość, a rzadsze pranie to coś, co na pewno doceni nasza planeta.

 

Misja Icebreaker

W swojej misji Icebreaker wyraźnie podkreśla, że produkuje uniwersalną odzież, która użytkownikom ma służyć kilka sezonów. Nie jest celem firmy tworzenie nowych trendów, które po paru miesiącach wyjdą z mody. Icebreaker stawia na wszechstronność, czyli na wiele aktywności, w których możesz korzystać z ubrań. Celem marki jest także długi cykl życia produktów – one nie wychodzą z mody, ponieważ nigdy nie były projektowane jako „modne”. Firma stara się korzystać z produktów naturalnego pochodzenia, jednocześnie wykorzystując tylko tyle surowców, ile potrzebuje, bez nadmiernej eksploatacji. Ponadto aż 85% włókien wykorzystywanych w produkcji odzieży spod znaku Icebreakera to włókna naturalne. Takie podejście to wyraz dbałości o środowisko naturalne, co marka podkreśla w swoich materiałach promocyjnych.

 

Więcej o działaniach marki na rzecz przyrody i sprawiedliwego biznesu przeczytasz tutaj

 

Oczywiście z każdym sezonem pojawiają się w ofercie firmy nowości, jednak daleko im do trendów, raczej to wprowadzanie poprawek w krojach lub wyglądzie, czasem nowe wersje kolorystyczne lub ozdobne nadruki. Takie podejście ma praktyczne znaczenie dla użytkowników. Odzież Icebreaker można kompletować powoli, a poszczególne części będą wciąż do siebie pasować, niezależnie od tego, z której kolekcji pochodzą.

bielizna Icebreaker na jesień

Bielizna Icebreakera to różnorodne kolory i ciekawe nadruki (fot. Icebreaker)

 

Jesień to zimne poranki i wieczory, ale wciąż ciepłe dni. Ubiór warstwowy pozwala szybko i sprawnie regulować komfort termiczny. Icebreaker ma kilka krojów, możesz je dobierać tak jak lubisz lub do roli, jaką mają spełniać:

  • krój slim mają ubrania najbardziej przylegające do ciała, świetne w roli pierwszej warstwy, ponieważ z łatwością dopasujesz do nich kolejne – ten krój to przede wszystkim kolekcja Anatomica, Oasis i BodyFitZone;
  • krój regular – odzież, która jest pomiędzy ubraniami przylegającymi a luźnymi, najbardziej uniwersalna, szczególnie, że sprawdza się zarówno noszona samodzielnie, a także jako jedna z warstw – krój ten ma odzież kolekcji Tech Lite;
  • krój relaxing – luźniejsze ubrania, które są bardzo wygodne szczególnie dla tych osób, które preferują taki styl ubierania – ten krój dotyczy ubrań warstwy zewnętrznej.

 

Bielizna Icebreaker na jesień i zimę

Wybierając ubrania z kolekcji jesienno-zimowej zwróć uwagę na gramaturę materiału. Pokazuje ona, ile waży metr materiału, zatem im wyższa, tym grubszy i zarazem cieplejszy materiał. Na gramaturę materiału zwracaj uwagę szczególnie gdy wybierasz ubrania pierwszej warstwy – koszulki czy legginsy. Od niej bowiem zależy komfort aktywności. Przy wyborze zwróć uwagę na to, jak na temperaturę otoczenia reaguje twój organizm. Równowaga jest tutaj bardzo istotna – chodzi zarówno o to, by nie marznąć, jak i nie przegrzewać.

Oto krótka charakterystyka najpopularniejszych kolekcji Icebreaker, w których znajdziesz t-shirty, koszulki z długim rękawem, legginsy:

  • Oasis – prosty design, płaskie szwy, przesunięte szwy na ramionach, wiele wersji kolorystycznych;
  • Tech – prosty krój, płaskie szwy, przesunięte szwy na ramionach, specjalne kliny zwiększające mobilność;
  • BodyFitZone – technologia Corespun zwiększająca trwałość materiału, dodatek włókien LYCRA dla lepszego dopasowania do figury, specjalne wstawki z materiału typu mesh dla wydajniejszej wentylacji, płaskie szwy, kliny zwiększające mobilność.

Bielizna termiczna merino dla kobiet (fot. Icebreaker)

 

Koszulki Icebreaker

Koszulki na jesień dobrze żeby miały gramaturę od 150 g/m2 – wciąż pozostają lekkie, jednak nie są aż tak przewiewne. Nowością w tegorocznej ofercie Icebreaker jest kolekcja koszulek The Vortex Swim. Powstały one ze 100% wełny merino i mają gramaturę 200 g/m2. Świetnie sprawdzą się podczas jesiennych wypadów, a także codziennego użytkowania. Co ważne kolekcja ta wspiera walkę z plastikowym zanieczyszczeniem oceanów.

Jeśli należysz do osób, które nawet w podczas złotej jesieni czują dyskomfort termiczny, zamień t-shirt na koszulkę z długim rękawem. Wśród produktów Icebreaker na jesień sprawdzą się te o gramaturze 150 g, 175 g lub 200 g, dla zimowych zmarzluchów przygotowano ciepłe koszulki 260 g. Przy wyborze zwróć uwagę nie tylko na rodzaj materiału i kolor, ale także na drobiazgi, które mogą sprawić, że z wybraną koszulką w ogóle nie zechcesz się rozstawać: rodzaj dekoltu (półokrągły, „serek”), możliwość rozpięcia czy otwory na kciuki.

Dla szczególnie aktywnych osób powstała seria BodyFitZone, która w strategicznych miejscach (np. na plecach czy pod pachami) ma perforację, która ułatwia wymianę ciepła.

 

Legginsy

Niezastąpione podczas trekkingu w chłodny dzień, na biegówkach, skiturach i nartach. Legginsy Icebreaker, podobnie jak koszulki, zapewniają komfort podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Najcieplejsze mają – podobnie jak koszulki – gramaturę 260 g, co sprawia, że świetnie spiszą się w roli bielizny narciarskiej lub trekkingowej podczas zimowych wypraw. Na jesiennych wędrówkach lepiej sprawdzą się cieńsze – z merino 200 g lub 175 g.

Wygoda w legginsach to nie tylko wełna merino, ale także przemyślana konstrukcja. Szeroka guma w pasie, która utrzymuje je w miejscu bez nadmiernego ucisku oraz płaskie szwy – to dzięki nim legginsy świetnie się sprawdzają jako pierwsza warstwa i docieplenie spodni turystycznych.

 

Warstwa zewnętrzna

Chociaż największą popularnością cieszy się bielizna Icebreaker, marka proponuje także ubrania warstwy wierzchniej. Tu także merino odgrywa znaczącą rolę np. jako Merinoloft® – ocieplinę, która konkurować może ze sztucznym puchem. W tegorocznej ofercie Icebreaker na zimę i jesień nie brakuje  kurtek, płaszczy i bluz wypełnionych Merinoloft®, a coraz większa liczba użytkowników potwierdza wysoką jakość tego wypełnienia, które cechuje się dużą izolacją i niewielką wagą.

 

Akcesoria

Dodatkowy komfort szczególnie zimą (chociaż w górach właściwie przez cały rok) zapewniają funkcjonalne dodatki i akcesoria. Chusty, skarpety merino, rękawiczki – pamiętaj, żeby zawsze mieć je w plecaku, gdy wybierasz się w teren. Są lekkie, miękkie i delikatne, bo zrobione z wełny merino. Niezwykle uniwersalne, bo zaprojektowane z myślą o różnych aktywnościach. Nie ważą wiele i zajmują mało miejsca, a nigdy nie wiesz kiedy mogą być bardzo przydatne.

Odzież i akcesoria z merino – i zima ci niestraszna (fot. Icebreaker)

 

W sezonie jesienno-zimowym bielizna merino damska i męska trafi na nasz warsztat. Przetestujemy komplety takiej bielizny, dzięki czemu będziecie mogli przekonać się – wraz z nami – jak sprawdza się ona w różnych warunkach. Trzymajcie kciuki za zmienne warunki pogodowe, by nasze testy były możliwie obiektywne. Więcej informacji już wkrótce!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.