Bielizna termoaktywna Brubeck
Branża

Bielizna termoaktywna Brubeck

Anna Śliwa / 14 grudnia 2022

Kupując wyposażenie outdoorowe zapominamy często o tym, co skórze najbliższe czyli o bieliźnie. Bo przecież, możesz pomyśleć, po co „wydziwiać” w tak prostym i oczywistym elemencie odzieży. Tymczasem, jak pokazują badania bez odpowiedniej bielizny cała koncepcja ubioru na szlaki, narty czy też inne outdoorowe aktywności może wziąć w łeb. Bez pierwszej warstwy, która będzie regulować termikę i sprawnie odprowadzać wilgoć, a także zapobiegać wychładzaniu i przegrzewaniu można zapomnieć o prawdziwym komforcie. Chcę Ci przedstawić bieliznę termoaktywną cenionej, polskiej marki Brubeck. W ich rozbudowanej ofercie znajdziesz bieliznę codzienną, outdoorową i specjalistyczną wykonaną z włókien syntetycznych i wełny merino.

Po co Ci bielizna termo

Jeśli jeszcze nie masz w swojej szafie bielizny termoaktywnej, najwyższy czas to zmienić. Jeśli zaś jesteś jej użytkownikiem, doskonale wiesz, że to wyższy poziom komfortu. Pokutuje niestety przekonanie, że koszulki termoaktywne powinno się nosić zimą. Nic bardziej mylnego! Bielizna termo jest całoroczna- musisz tylko odpowiednio dobrać jej rodzaj.

O co więc w tym wszystkim chodzi? O to, że w jej konstrukcji zastosowano najnowszą wiedzę na temat fizjologii podczas wysiłku i połączono ją z nowoczesnymi materiałami syntetycznymi lub naturalnymi. Stworzone w ten sposób koszulki, legginsy i inne elementy bielizny wspierają naturalne procesy zachodzące w organizmie podczas wysiłku fizycznego. Skutecznie i szybko odprowadzają wydzielaną wilgoć i nadmiar ciepła, zapobiegają przegrzewaniu i wychładzaniu. Dzięki wykorzystaniu bodymappingu mają zróżnicowane właściwości zależnie od tego czy dana strefa ciała potrzebuje lepszej wentylacji czy izolacji.

Bielizna termoaktywna może być używana także jako jedyna warstwa odzieży (fot. Brubeck)

Kolejnym mitem dotyczącym bielizny termo jest jej przeznaczenie. Przekonanie, że nadaje się ona tylko dla sportowców, osób uprawiających zaawansowane aktywności outdoorowe czy specjalistów jest błędne. Koszulki termoaktywne czy inne elementy takiej bielizny bez przeszkód możesz nosić na co dzień. Zmianę poziomu komfortu odczujesz natychmiast

Brubeck- bielizna termoaktywna produkowana w Polsce

Brubeck jest polską marką obecną na rynku od ponad 15 lat. Co bardzo istotne polska jest tu nie tylko „nalepka”, ale także cała produkcja. Odbywa się ona w zakładach w Zduńskiej Woli, miejscu historycznie związanym z rozwojem polskiego przemysłu dziewiarskiego i tkackiego. Brubeck produkuje odzież, a przede wszystkim bieliznę termoaktywną, wykonywaną z włókien syntetycznych oraz bawełny i wełny merino.

Ponieważ cała produkcja umiejscowiona jest w Polsce, możliwa jest jej stała kontrola na każdym etapie. Stąd też Brubeck to gwarancja wysokiej jakości. Marka stawia także na stały rozwój nowoczesnych technologii i korzysta z nowinek w zakresie zarówno produkcji przędzy, składu dzianin, jak i konstrukcji koszulek czy legginsów. Zastosowanie konkretnych rozwiązań poprzedzone jest badaniami i testami.

Bielizna termiczna Brubeck to wybór GOPR (fot. Brubeck)

Marka Brubeck przywiązuje dużą wagę do kontaktu ze środowiskiem outdoorowym. Doświadczenie sportowców, himalaistów i podróżników jest istotnym elementem tworzenia oferty. Wśród ambasadorów marki są m.in. jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów Piotr Pustelnik oraz Karol Karpierz, medalista Mistrzostw Polski w skialpinizmie. Brubeck wspiera także GOPR, a bielizna termoaktywna linii Active Wool to wybór ratowników górskich w ich zestawach odzieży.

Zobacz produkty marki Brubeck w Sakalnik.pl

Brubeck- bielizna dla każdego

Bielizna termoaktywna Brubeck zadba o Twój komfort zarówno na szlakach, podczas wypadów narciarskich, treningów, biegów, jazdy na rowerze czy każdej inne aktywności, jak i na co dzień. Niezależnie od tego czy pracujesz w ciężkich warunkach czy w biurze odpowiednio dobrana bielizna termo Brubeck pomoże w utrzymaniu prawidłowej temperatury o każdej porze roku.

Bielizna Brubeck sprawdza się w outdoorze i na co dzień (fot. Brubeck)

Aby pomóc w określeniu jakiej bielizny potrzebujesz, Brubeck stworzył system klasyfikacji wysiłkowej. Dzięki temu szybko zorientujesz się która bielizna będzie odpowiednia dla Twojej aktywności.

  • 1 – brak aktywności lub aktywność niska – do użytku indoor- świetnie nadaje się do spania i odpoczynku
  • 3 – codzienna aktywność – do użytku indoor- do odpoczynku, pracy biurowej, niewymagającej wysiłku fizycznego
  • 5 – umiarkowany wysiłek – do użytku indoor/outdoor – doskonale sprawdza się podczas rekreacji, uprawiania sportu amatorskiego, pracy niewymagającej dużego wysiłku
  • 7- znaczny wysiłek – sprawdza się w zaawansowanej działalności outdoorowej, sporcie wyczynowym, w pracy w ciężkich warunkach
  • 9 – ekstremalny wysiłek – do pracy w skrajnych, niebezpiecznych warunkach i sportów ekstremalnych.

Zobacz kategorie:
bielizna termoaktywna Brubeck męska
bielizna termoaktywna Brubeck damska

Codzienna bielizna termoaktywna Brubeck

Kto powiedział, że komfortowo należy się czuć tylko podczas dużego wysiłku? Utrzymywanie prawidłowej termiki na co dzień ma także duże znaczenie. Codzienna bielizna termoaktywna ogranicza pocenie i przegrzewanie się, a do tego jest niezwykle miękka, delikatna i przyjemna w dotyku.

Do codziennego użytkowania Brubeck stworzył kolekcje Comfort Cotton, Comfort Cool oraz Comfort Wool. Należą one do 3 kategorii wysiłkowej. Wykonane są z delikatnych, miękkich dzianin i zapewniają komfort cieplny oraz wygodę na co dzień. W kolekcji Comfort Cotton podstawą jest bawełna połączona z uszlachetnioną przędzą AirJet z poliamidu i elastanu, zaś kolekcja Comfort Wool wykorzystano mieszankę wełny merino z przędzą AirJet.

Base Layer – wszechstronna bielizna dla aktywnych

Kolekcja Multifunctional Base Layer to jedna z najbardziej wszechstronnych kolekcji Brubeck. Termoaktywne damskie i męskie koszulki syntetyczne z krótkim i długim rękawem oraz bokserki, majtki i slipy wykonane są z zastosowaniem technologii AirJet. Dzianina ma przestrzenną budowę 3D Technology, co zwiększa powierzchnię odbioru wilgoci i ułatwia cyrkulację powietrza, a bezszwowa konstrukcja ogranicza występowanie otarć. Koszulki tej kolekcji mogą służyć zarówno jako pierwsza warstwa, jak i samodzielnie w cieplejszych porach roku.

Merino Wool- wełna na każdą porę roku

Wełnę nosimy tylko zimą? Nic podobnego! Wełna merino wykorzystana przez Brubeck w kolekcji Merino Wool jest odpowiednia na każdą porę roku. Kolekcja otrzymała wycenę 5 w klasyfikacji wysiłkowej, co oznacza, że świetnie sprawdza się podczas umiarkowanej i nieco mocniejszej aktywności outdoorowej i sportowej. To właśnie z tej kolekcji, z linii Active Wool pochodzą wybrane przez GOPR na wyposażenie ratowników i ratowniczek koszulki merino, legginsy termoaktywne i bielizna.

Bielizna z wełną merino na każdą porę roku (fot. Brubeck)

W kolekcji Merino Wool znajdziesz bieliznę o różnej gramaturze, od bardzo lekkiej, przeznaczonej na ciepłe pory roku linii Outdoor Wool Pro przez średniej grubości Active Wool, po stworzoną z myślą o warunkach zimowych linię Extreme Wool. Bielizna termoaktywna Merino Wool wykonana została z zastosowaniem bodymappingu AirBalance i specjalnych stref wentylacyjnych. Dla wzmocnienia naturalnej wełny użyto przędzy syntetycznej AirJet zapobiegającej odkształcaniu się i poprawiającej trwałość. W kolekcji tej znajduje się bielizna dla mężczyzn, kobiet i dzieci.

Odkryj produkty z kategorii bielizna termiczna Brubeck dla dzieci.

Thermo – pogromca chłodu

Kolekcja Thermo została stworzona na przejściowe i chłodne pory roku. Oznaczona w klasyfikacji poziomem 7 przeznaczona jest do intensywnych aktywności przy dużym wysiłku fizycznym. Wykorzystano w niej zaawansowane technologicznie dzianiny syntetyczne takie jak:

  • Nilit Heat – przędza z dodatkiem węgla kawowego, która przechwytuje i pomaga zachować naturalne ciepło wytwarzane przez ludzkie ciało. Jest idealna na niskie temperatury.
  • Nilit Innergy – przędza z dodatkiem mineralnym zmieniającym ciepło w promieniowanie podczerwone i oddającym je do skóry. Dzięki temu pobudzają ciało do pracy w niskich temperaturach i podnoszą poziom elastyczności mięśni
  • Double Heating – technologia poprawiająca właściwości termoizolacyjne przez selektywną zmianę powierzchni dzianiny. Miękka i delikatna, daje niesamowity komfort cieplny na mrozie.
Kolekcja Thermo na warunki zimowe (fot. Brubeck)

W skład kolekcji wchodzą koszulki z krótkim i długim rękawem, a także legginsy dla mężczyzn, kobiet i dzieci. Mają one zróżnicowaną gramaturę i zalecane są do używania w temperaturach od +15 st C. (linia Dry) przez 0-10 st. C. (linia Thermo) po temperatury ujemne (linia Extreme Thermo).


Bielizna termoaktywna to podstawa komfortu na co dzień i podczas outdoorowych i sportowych wyzwań. Jeśli chcesz postawić na jakość bez kompromisów i krajową produkcję wybierz Bieliznę termoaktywną Brubeck.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.