Contigo West Loop – kultowy kubek termiczny
Kubek termiczny Contigo West Loop
Branża

Contigo West Loop – kultowy kubek termiczny

Redakcja skalnik.pl / 18 listopada 2019

Gorąca kawa czy herbata przyda się nie tylko na szlaku, lecz także w drodze do pracy czy na uczelnię. Mając kubek termiczny Contigo, możesz cieszyć się ciepłym napojem, gdziekolwiek jesteś.

Co wyróżnia kubek Contigo?

Na polskim rynku kubki termiczne są dostępne w najróżniejszych rozmiarach, kształtach i kolorach. Dlaczego więc dla wielu osób wyborem numerem jeden jest właśnie kubek Contigo?

Tajemnica tkwi zapewne w podejściu firmy, która wciąż przekonuje, że nawet zwykłe produkty codziennego użytku zasługują na innowacyjne rozwiązania technologiczne. W efekcie Contigo może pochwalić się ponad 35 patentami i 40 znakami handlowymi. Wszystko po to, aby żyło, podróżowało i piło się łatwiej (tak właśnie brzmi motto Contigo). Ciekawe rozwiązania firma wprowadziła także w zakresie budowy mechanizmów stosowanych w kubkach.

https://www.instagram.com/p/BrxgK3_DRak/?utm_source=ig_web_copy_link

Kubek termiczny Contigo jest szczelny, ergonomiczny, a na dodatek można go obsługiwać jedną ręką. To ostatnie jest możliwe dzięki technologii Autoseal®. Wystarczy, że naciśniesz na korek i już możesz cieszyć się gorącą kawą. Aby zamknąć kubek termiczny, trzeba jedynie puścić przycisk. Dodatkowo nakrętka wyposażona jest w blokadę, która uniemożliwia przypadkowe otworzenie się kubka w torbie czy plecaku.

Innym rozwiązaniem, które także umożliwia obsługę jedną ręką, jest technologia SnapSeal. W tym przypadku kubek termiczny otwiera się, przesuwając zamknięcie palcem w górę. Aby zamknąć pojemnik, należy pstryknąć w dół. Taki właśnie sposób zastosowano w kubku Contigo Byron.

Innym patentem stosowanym przez Contigo jest technologia AutoClose®, która umożliwia uszczelnienie kubka w momencie, kiedy chcesz wymieszać jego zawartość.

Szczelny i kolorowy jak Contigo West Loop

Contigo West Loop jest jednym z najchętniej wybieranych modeli kubków amerykańskiej firmy. Jeśli się na niego zdecydujesz, możesz zapomnieć o problemach z kawą przeciekającą do plecaka. Każdy produkowany przez Contigo kubek termiczny ma bowiem gwarancję stuprocentowej szczelności.

W tym modelu zastosowano opisywaną powyżej rewolucyjną technologię Autoseal, która zdecydowanie ułatwia zaczerpnięcie szybkiego łyka kawy, kiedy spieszysz się na tramwaj.

Contigo kubek West Loop

Kubek Contigo zaprojektowano tak, aby był w 100% szczelny. Nie zapomniano jednak o designie (fot. Contigo)

Kubki termiczne Contigo wykonano z podwójnych, oddzielonych próżniowo ścianek stalowych. Dzięki temu przez dość długi czas zachowują one temperaturę przechowywanych w nim płynów (4 godziny w przypadku ciepłych napojów, 12 godzin w przypadku zimnych) oraz są odporne na wstrząsy. Co ważne, stworzony przez Contigo kubek termiczny nie przyjmuje zapachów wlewanych do niego napojów. Nie musisz się więc obawiać, że w twojej porannej kawie zaczniesz wyczuwać aromat herbaty.

Mimo że kubek Contigo West Loop nie posiada uchwytu, nie trzeba bać się problemów z pewnym chwyceniem pojemnika. Ergonomicznie wyprofilowany kształt sprawia, że kubek świetnie leży w dłoni. Dodatkowo kubek termiczny Contigo pasuje do większości uchwytów samochodowych.

Brak uchwytu pozwala natomiast zminimalizować wagę. Kubek termiczny o pojemności 470 ml waży zaledwie 322 g.

Kubki termiczne Contigo występują w wielu wersjach kolorystycznych. Elegancka czerń? Energetyczna czerwień? Wyróżniający się fiolet? Nie ma problemu. Wśród wielu modeli kubków Contigo West Loop na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Warto także podkreślić, że wszystkie kubki termiczne Contigo są wolne od szkodliwego związku BPA.

https://www.instagram.com/p/BbhBo_Agc6V/?utm_source=ig_web_copy_link

Jak stosować kubki termiczne Contigo West Loop?

Przede wszystkim pamiętaj, że kubek termiczny to nie termos. Kubki termiczne służą do transportu mniejszej ilości płynu przez stosunkowo krótki czas. Ich izolacja nigdy nie będzie więc tak dobra jak w przypadku termosów. Stosowanie kubka w odpowiedni sposób pozwoli jednak nieco wydłużyć czas, przez który można się cieszyć gorącym napojem.

Na kilka minut przed tym, jak napełnisz kubek termiczny Contigo gorącym płynem wlej do niego wrzątek. Przed wlaniem zimnego płynu warto natomiast napełnić kubek wodą z lodem. Takie „hartowanie” sprawi, że ściany kubka będą miały odpowiednią temperaturę.

W utrzymaniu dłużej wysokiej temperatury płynu pomoże także napełnienie kubka tak, by zostały jedynie 2 cm wolnej przestrzeni. Im więcej płynu tym izolacja jest lepsza.

Kiedy już natomiast wypijesz ostatnią kroplę kawy czy herbaty, przychodzi oczywiście czas na umycie kubka. Zastosowana w Contigo West Loop technologia Autoseal sprawia, że jego korek ma dość skomplikowaną budowę. Ważne jest więc, aby myjąc swój kubek termiczny, stosować się ściśle do instrukcji producenta. O tym, jak dokładnie dbać o czystość kubka, możesz przeczytać w innym tekście na naszym blogu.

Odpowiednio używany i myty kubek Contigo West Loop będzie ci dobrze służył przez długi czas. W tym przypadku doskonale sprawdza się bowiem powiedzenie: „nie stać mnie na kupowanie tanich rzeczy”. Produkowany przez Contigo kubek termiczny nie należy do najtańszych. Z pewnością jednak docenisz inwestycję w jego zakup, kiedy po kilku latach stwierdzisz, że twój kubek jest nadal tak dobry jak pierwszego dnia.

Katarzyna Butkiewicz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.