Czy warto wybrać sprzęt wspinaczkowy marki Climbing Technology?
climbing technology
Branża

Czy warto wybrać sprzęt wspinaczkowy marki Climbing Technology?

Redakcja skalnik.pl / 13 lipca 2016

Marka Climbing Technology ma dziś ponad 30 lat doświadczenia w projektowaniu i wprowadzaniu na rynek sprzętu wspinaczkowego oraz sprzętu ochrony indywidualnej. Ten czas uczynił z Climbing Technology firmę, która dostrzega potrzeby rynku. Filozofia marki opiera się na tworzeniu projektów i strategii, które sprostają potrzebom rynku, czyli tak naprawdę zadowolą tych, którzy wspinają się, pracują na wysokościach i ratują ludzi z  opresji w pionie. Climbing Technology to sprzęt przeznaczony do alpinizmu, wspinaczki sportowej, prac wysokościowych technikami linowymi oraz ratownictwa górskiego i wysokościowego. Odpowiedzialne podejście do wytwarzania nowoczesnego sprzętu, pozwala marce oznaczonej literami CT wprowadzać na rynek sprzęt spełniający rygorystyczne normy, wymagania techniczne i realizujący oczekiwania sportowych użytkowników.

Sprawdzony sprzęt

Produkcja sprzętu odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów. Dotyczą one przestrzegania norm i przepisów bezpieczeństwa, które kreują profesjonalne organizacje, takie jak UIAA. Każdy produkt Climbing Technology przed opuszczeniem fabryki przechodzi skomplikowane testy laboratoryjne i terenowe. Nowe pomysły testują alpiniści i wspinacze skałkowi współpracujący z włoskim producentem. Climbing Technology posiada ponad dwadzieścia międzynarodowych patentów, z których wiele to wciąż najlepsze i najbardziej skuteczne rozwiązania. Znalazły one uznanie na całym świecie i podniosły bezpieczeństwo osób, dla których pokonywanie pionu to pasja lub zawód. Wspinacze, ratownicy i alpiniści przemysłowi – dziś częściej nazywani pracownikami wysokościowymi lub technikami linowymi – korzystają codziennie z pomysłów CT.

Climbing Technology dla wspinaczy

click up climbing technologyW swojej ofercie Climbing Technology posiada dwie główne grupy sprzętu. Pierwsza z nich to kolekcja outdoor. Linia ta oferuje szeroki wybór karabinków wykonanych z aluminium, stali bądź różnorodnych nowoczesnych stopów lekkich. Zróżnicowanie kształtów i rozmiarów pozwala na ich wielorakie stosowanie. W ofercie włoskiej marki znajdują się także specjalistyczne przyrządy asekuracyjne, idealnie nadające się do wspinaczki skałkowej. Nowoczesnym przyrządem tego typu jest Click Up. Innowacyjny, półautomatyczny przyrząd asekuracyjny stworzono z myślą o wspinaczach sportowych. To absolutnie rewelacyjne rozwiązanie, które w znakomity sposób łączy niezawodność, komfort użytkowania oraz łatwość obsługi. Miłośnicy wspinaczki skałkowej chętnie korzystają z ekspresów, kości, friendów oraz haków CT. Sprzęt tej grupy jest jednym z lepszych w swojej klasie.

Climbing Technology dla speleologów

W katalogu produktów włoskiego producenta są także specjalistyczne przyrządy do długich zjazdów w pionie, na przykład w jaskiniach. Rolka Acles posiada dodatkowe ucho, w którym można zainstalować karabinek funkcjonujący jako pomocniczy hamulec. Projektanci Climbing Technology stworzyli także dwa przyrządy do podchodzenia po linie. To Chest Ascender oraz Quick-Up.

Sprzęt ochronny CT

Oprócz sprzętu wspinaczkowego, Climbing Technology oferuje użytkownikom sprzęt ochronny, taki jak kaski wspinaczkowe oraz uprzęże wspinaczkowe. Uzupełnieniem oferty outdoorowej są liny dynamiczne, taśmy oraz repsznury.

raki climbing technologyySprzęt zimowy CT

Warto wspomnieć, że ważną grupą sprzętu wspinaczkowego są wysokiej klasy raki oraz czekany turystyczne i wspinaczkowe. Raki Nuptse Climbing Technology oferują doskonałą wręcz relację pomiędzy jakością wykonania a ceną. Dwunastozębne raki Nuptse to idealny model dla turystów wysokogórskich. Zimowy sprzęt dopełniają niezbędne w eksponowanym i niebezpiecznym terenie czekany. Model Alpin Tour Climbing Technology ma świetną wagę, wytrzymałość oraz ergonomiczny kształt, który umożliwia również komfortowe podpieranie się podczas wspinaczki na mniej stromych stokach. Stylisko typu T umożliwia nawet zakładanie z niego stanowisk. Wszystko to sprawia, że Alpin Tour może być z powodzeniem wykorzystywany także przez bardziej zaawansowanych turystów.

Sprzęt do prac wysokościowych

Drugą grupę produktów CT stanowi sprzęt do profesjonalnych zastosowań. Wykonany w najwyższych standardach oraz wyceniony po konkurencyjnej cenie, składa się na atrakcyjną ofertę dla speleologów, pracowników wysokościowych oraz ratowników. Z tego powodu Climbing Technology to często najlepszy wybór.  Pozwala na kupno sprzętu po atrakcyjnej cenie, i to takiego, który zapewni nam bezpieczeństwo podczas prawidłowego użytkowania.

 

Olbrzymim atutem Włochów jest szeroka oferta produktów wytwarzanych najczęściej w Europie. Pełna gamę sprzętu wspinaczkowego Climbing Technology znajdziesz w sklepach stacjonarnych Skalnik oraz w sklepie internetowym Skalnik.pl.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.