Jak wiązać chustę Buff - blog Skalnik
Jak wiązać chustę Buff
chusty buff
Porady

Jak wiązać chustę Buff

Redakcja skalnik.pl / 26 kwietnia 2016

Z roku na rok wzrasta popularność wielofunkcyjnych chust tabularnych Buff. Choć marka pochodząca z Hiszpanii na rynku jest od roku 1992 w ciągu tak niedługiego czasu zyskała olbrzymią popularność wśród miłośników sportów outdoorowych i nie tylko. Jako, że człowiek jest „próżny”  i zawsze dąży do zapewnienia sobie doskonałego komfortu, pozwoliło to na wprowadzenie na rynek nowego, niezwykle popularnego i przydatnego gadżetu.

Kilka słów o marce

buff logoTwórcą marki Buff jest  Joan Rojas, który jako pierwszy opracował tubularna chustę wielofunkcyjną. Jako zapalonemu miłośnikowi motosportu przeszkadzały niekorzystne warunki pogodowe, chłód, wiatr, czy kurz. Wykorzystując swą szeroką wiedzę dotyczącą tekstyliów, którą zdobył w rodzinnej fabryce, stworzył w  wyniku wielu prób i testów pierwszą bezszwową tabularną chustę, wykonaną z mikrofibry. Początki popularności marki nie były łatwe, choć z biegiem czasu, rzesza entuzjastów produktu powiększyła się do olbrzymich rozmiarów. Pieszymi testerami produktów byli znajomi Joana oraz on sam. Wysokiej klasy materiał, precyzja wykonania pozwoliła na prężny rozwój marki. Marka Buff stała się niekwestionowanym liderem w produkcji chust multifunkcyjnych, jest wyznacznikiem trendów i kreuje kierunki rozwoju tych  wielozadaniowych nakryć głowy.  Popularność marki doprowadziła do tego, że nazwa firmy  Buff jest potocznie wykorzystywana do określania chust wielofunkcyjnych. Produkty marki wykonywane są niewielkiej rodzinnej fabryce, zlokalizowanej w okolicach Barcelony. Dziś moce produkcyjne marki to kilkadziesiąt tysięcy sztuk dziennie. Popularność marki Buff spowodowała, że dziś na rynku outdoorowym obecnych jest wielu naśladowców, którzy oferują podobne ale jednak nie do końca takie same produktu. Jednak oryginalny Buff, dzięki zastosowaniu niebywałej jakości materiałom, jest wzorem komfortu oraz trwałości wśród podobnych produktów dostępnych w sprzedaży.

Dlaczego Buff jest taki fajny?

Chusty wielofunkcyjne mają szeroką gamę zastosowań podczas działań i aktywności sportowych i outdoorowych. Dzięki swoim niecodziennym właściwościom, są także chętnie używane w życiu codziennym przez ludzi poszukujących wygody, komfortu oraz ochrony przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi. Dzięki zastosowaniu miękkiej , elastycznej i przyjemnej w dotyku mikrofibrze, produkty hiszpańskiego potentata doskonale chłoną pot, nie powodują otarć delikatnego naskórka szyi. Chronią przed niekorzystnymi warunkami takimi jak wiatr, delikatny opad deszczu lub śniegu. Chronią przed mrozem i palącym słońcem. Chusty dostępne na rynku wykonywane są z mikrofibry, są łączone z dzianiną Polartec® a w wersjach ekskluzywnych wykorzystuje się wełnę merynosów, kaszmir, jedwab i ciepłą wełnę południowoamerykańskiej  Alpaki.

 

Jak nosić Buffa?

Chusty Buff to multifunkcyjność, dzięki sprytnym rozwiązaniom, chustę tubularną można wiązać na wiele sposobów. Podstawową opcją jest funkcja komina ochraniającego szyję. Chustę możemy użyć także jako maską chroniącą drogi oddechowe przed pyłem i nieprzyjemnymi zapachami. Jednym ruchem możemy zrobić z niej kominiarkę, idealnie osłaniającą głowę w trakcie używania kasku narciarskiego lub motorowego. Buff to także sposób na ociekający na oczy pot, który często leje się strumieniami z czoła, podczas wymagającego marszu w górach. Chusta w funkcji opaski, wchłania wilgoć i zapewnia komfort. Chustę możemy także zakładać na nadgarstek. W tej funkcji pełni rolę popularnej „frotki” i pozwala ocierać z twarzy kurz i pot podczas akcji w terenie. Dzięki wysokiej elastyczności Buffy sprawdzają się także jako „gumki” do spinania włosów a założone bez zawiązywania na głowie, dzięki swojej długości świetnie chronią kark przed palącym słońcem.

jak nosić buffa

Sposoby noszenia chusty Buff

Niebywałą wartością dodaną jest olbrzymia możliwość wyboru wzorów, kolorów oraz faktur materiału z którego produkowane są Buffy. Przeróżne kolory pozwalają wyrazić swoją osobowość poprzez ubranie.

 

W ofercie Skalnika znajdziecie szeroką gamę produktów Buff. Chusty możecie zamówić w sklepie internetowym Skalnik.pl lub osobiście wybrać w sklepie stacjonarnym. Warto wspomnieć też o podobnych polskich produktach. Bardzo dobrej jakości chusty 4Fun oferuje Krzysztof Wielicki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również: