Komu w drogę, temu trek
Mateusz Waligóra
Spotkania z górami

Komu w drogę, temu trek

151545600009 stycznia 2018

Mateusz WaligóraTEMAT:

Komu w drogę, temu trek

PRELEGENT:

Mateusz Waligóra

MIEJSCE:

Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Budynek A1 PWR, Sala 329, Wrocław

DATA:

09.01.2018 19:00

Nie przegap pierwszych Spotkań z Górami w 2018 r. Tym razem naszym gościem będzie Mateusz Waligóra – spec od wypraw z plecakiem w najbardziej odludne miejsca.

Tym razem Mateusz zabierze nas w kilka niezwykłych miejsc, do których podróżował w trakcie swoich trekkingów. Przygotujcie się na piękne slajdy i ciekawe opowieści. Zobaczymy lodowe ściany boliwijskiej Kordyliery Królewskiej, zawędrujemy w himalajski base camp, a także przemierzymy z fotografiami i ciekawą historią norweski płaskowyż Hardangervidda, który Mateusz przemierzył samotnie na rakietach śnieżnych. Na najbliższym spotkaniu nie zabraknie również relacji z ostatniego projektu „Before It Is Gone”, czyli podróży w miejsca, których wyjątkowy charakter może niedługo zniknąć. W ramach tego projektu Mateusz odwiedził już (wraz z Michałem Dzikowskim i towarzyszami) indyjskie Himalaje oraz peruwiańskie pasmo Cordillera de Vilcabamba. Skorzystaj z zaproszenia na piękne trekkingowe trasy i posłuchaj doświadczonego podróżnika, przewodnika wypraw trekkingowych i autora książki „TREK. Od marzenia do przygody”.

Mateusz Waligóra:

Mateusz Waligóra to podróżnik, który od wielu lat pieszo, na rowerze i rakietach śnieżnych, podróżuje szlakiem niezwykłych przygód. Określając siebie mówi, że jest uzależniony od przygód i podróży, ale to nie tylko piękne krajobrazy czy emocje, jakie wyzwala podróż, są dla niego bodźcem do wyruszenia na trekking. Podróżowanie to dla naszego kolejnego gościa również spotkanie z ludźmi, problemami ich codzienności oraz ich zwyczajami i kulturą. Świadczy o tym choćby ostatni projekt „Befeore It Is Gone”, w którym Mateusz i Michał Dzikowski wyprawiają się w miejsca, które szybko zmieniają się lub giną na skutek rozwoju cywilizacji i degradacji środowiska. Mateusz szczególnie upodobał sobie odludne miejsca, takie jak góry i pustynie. Na koncie ma rowerowy trawers Andów, rowerową podróż przez najtrudniejszą drogę wytyczoną na ziemi (Canning Stock Route w Australii Zachodniej) czy pieszą wędrówkę przez największą solną pustynię świata – Salar de Uyuni w Boliwii. Jego wyprawy doceniane były na największych festiwalach podróżniczych, a relacje i reportaże z podróży publikowane na łamach prestiżowych pism. W 2017 r. wydawnictwo Agora opublikowało książkę „TREK. Od marzenia do przygody”, która na Festiwalu Górskim w Lądku nagrodzona została tytułem „Książki Górskiej Roku” w kategorii „Przewodniki i poradniki górskie”. O naszym prelegencie możesz dowiedzieć się więcej odwiedzając jego stronę www.mateuszwaligora.com oraz jego fanpage.

Na spotkanie “Komu w drogę, temu TREK” zapraszają sklepy Górskie Skalnik, Dyskusyjny Klub Filmowy DKF Politechnika, Politechnika Wrocławska, wspinanie.pl, Silver Rock, Volven, VI.6+ oraz marki Fjallraven, Primus i Hanwag, których podróżnik jest ambasadorem.

Spotkanie będzie okazją do wysłuchania prelekcji i rozmowy z naszym gościem. Będzie to również okazja do kupienia książki Mateusza Waligóry, oczywiście w promocyjnej cenie. Spotkajmy się!

Dla tych, którzy nie mogą przybyć na spotkanie przygotujemy transmisję live, a książkę Trek możecie kupić tutaj.

Sponsorzy

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.