Siła Marzeń – Korona Ziemi
Spotkania z górami

Siła Marzeń – Korona Ziemi

154509120027 listopada 2018

TEMAT:

Siła Marzeń – Korona Ziemi

PRELEGENT:

Miłka Raulin

MIEJSCE:

Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Politechnika Wrocławska, budynek A1, sala 329

DATA:
18.12.2018, godz. 19:00

O prelekcji:

Na grudniowych Spotkaniach z Górami gościć będziemy Miłkę Raulin, która w 2018 r. wejściem na Mont Everest skompletowała Koronę Ziemi. Spotkanie “Siła Marzeń – Korona Ziemi”, na którym Miłka opowie o drodze na najwyższe szczyty wszystkich kontynentów, odbędzie się już 18 grudnia.

Wyprawa po ostatni i najwyższy szczyt – Everest

Spotkanie z Miłką Raulin będzie podsumowaniem siedmioletniego projektu, dzięki któremu udało się jej stanąć na wszystkich szczytach Korony Ziemi. W trakcie prelekcji będzie można wysłuchać ciekawostek dotyczących poszczególnych wypraw Polki. Projekt “Siła Marzeń – Korona Ziemi” to bowiem nie tylko Mount Everest. To również nielegalne pokonywanie odkrywkowej kopalni złota w Papui Zachodniej, mrozy Alaski, gdzie temperatury zdawały się bardziej ekstremalne niż na dachu świata, czy lot na Antarktydę w luku bagażowym!

Ten projekt to coś więcej niż kompletowanie górskich szczytów. Jak pisze o nim Miłka: “to opowieść o pasji do gór, podejmowaniu wyzwań i przekraczaniu granic ludzkich możliwości. Siła Marzeń to inspiracja do niepoddawania się przeciwnościom i twardej walki do końca o to, w co wierzymy”.

Bogumiła “Miłka” Raulin

10 Polka, która wspięła się na najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. 22 maja 2018 r. w wieku 35 lat osiągnęła szczyt Mount Everest, stając się najmłodszą Polką z Koroną Ziemi. Zdobycie tego wyróżnienia zajęło jej siedem lat. Pasję i realizację projektu łączyła w tym czasie z pracą na pełen etat i wychowywaniem syna. Na swoim koncie Miłka ma również inne wyprawy górskie. Bywała na sześciotysięcznych szczytach Himalajów Indii i Nepalu oraz brała udział w wyprawach w Andy. W 2018 r. wydała książkę “Siła marzeń czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi”, którą można będzie kupić podczas wrocławskiego spotkania.

O projekcie i wyprawie na Everest posłuchasz tutaj.
Odwidź stronę Miłki: www.bogumilaraulin.pl
Po więcej zapraszamy na Spotkania z Górami!

Sponsorzy:

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.