Made in Poland – polskie marki outdoorowe
polska flaga
Branża

Made in Poland – polskie marki outdoorowe

Redakcja skalnik.pl / 04 listopada 2016

Mamy się czym pochwalić. Polskie marki nie są wcale słabeuszami wśród producentów sprzętu outdoorowego. Pojawią się pewnie głosy, że nie ma w naszym kraju wielkich i rozsławionych na cały świat marek turystycznych. Oczywiście można zgodzić się, że nie mamy marek pokroju The North Face czy Arc’teryx, ale wstydzić się naprawdę nie ma czego. Niektóre polskie marki outdoorowe są niezwykle popularne za granicami naszego kraju i często sprzedają na obcych rynkach więcej produktów niż w Polsce.

Polski outdoor oferuje nierzadko niszowe produkty, które wykonane są z dbałością i przy zachowaniu wysokich standardów. Potwierdzeniem tego mogą być liczne nagrody zdobywane na międzynarodowych targach branżowych. Wieloletnie doświadczenie producentów z Polski i ich innowacyjne pomysły znalazły fanów na całym świecie. Produkty najlepszych polskich producentów są dostępne także w ofercie Skalnika.

Polska puchem stoi

Nie od dziś wiadomo, że w Polsce są niezwykle dogodne warunki do hodowania gęsi. To właśnie polski puch, który się z takiej hodowli pozyskuje, odznacza się bardzo wysokimi parametrami jakości. Gatunkowość polskiego puchu i zachowanie międzynarodowych standardów produkcji wyrobów puchowych sprawiają, że polski puch gęsi jest importowany przez najsłynniejszych producentów branży outdoor. Doskonałym przykładem może być amerykańska Patagonia, która na swojej stronie informuje konsumentów, gdzie wytwarza swoje produkty i skąd pozyskuje materiały do ich wytwarzania.

Przez dziesięciolecia Polacy byli uznawani za herosów podboju gór najwyższych. Zimowy himalaizm, który stał się naszą specjalnością sprawił, że do Polaków przylgnęło miano lodowych wojowników. Do zimowych podbojów potrzebne były śpiwory puchowe, spodnie, kurtki i inne akcesoria puchowe. To właśnie w latach siedemdziesiątych XX w. pierwsze kroki w branży stawiały marki Małachowski i Pajak. Produkty tych wytwórców jeździły m.in. na narodowe ekspedycje w Himalaje.

Małachowski

śpiwory małachowskiŚpiwory Małachowski to eksportowy towar i trzon produkcji polskiej firmy, która oprócz kurtek puchowych i kombinezonów, posiada także w katalogu odzież i akcesoria przydatne turystom. Marka Małachowski może pochwalić się nawet autorską technologią. Rozwiązanie Thermoactive i opatentowanie systemu wszywania taśm dystansowych w komorach puchowych jest sprawką tego rodzimego producenta. Produkty marki Małachowski są chętnie wybierane przez turystów na wyprawy górskie, ale korzystają z nich także speleolodzy i badacze okolic podbiegunowych i tropikalnych.

śpiwór pajakPajak

Podobnie jest z marką Pajak, która jest rodzinna firmą z siedzibą w Bielsku-Białej. U podnóża Beskidów wytwarza ona swoje produkty, które są wynikiem innowacyjnych projektów. Tę kultową dziś firmę doceniają specjaliści z różnych dziedzin. Produkty marki Pajak jeżdżą nie tylko w góry. Używają ich także żołnierze elitarnych formacji wojskowych, wśród których wymienić można znaną na całym świecie jednostkę specjalną GROM.

Od bielizny po narty

Brubeck

odzież termoaktywna brubeckMiłośnicy outdooru z całego świata dobrze kojarzą i chętnie ubierają produkty marki Brubeck. Popularność odzieży tej marki to zasługa najwyższej jakości, która schodzi z jednej z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie linii produkcyjnych. Park maszynowy Brubeck’a pozwala na dowolność w kształtowaniu dzianin oraz wdrażanie najbardziej funkcjonalnych rozwiązań. Warto wiedzieć, że cały proces produkcyjny marki Brubeck zlokalizowany jest w Polsce. Marka cieszy się sprzedażową popularnością aż w 16 krajach Europy. Świetna odzież termoaktywna polskiej marki wspiera sportowców, turystów i osoby kochające rekreację na świeżym powietrzu.

narty majestyMajesty

Osoby ubrane w dobrej jakości bieliznę Brubeck mogą pojeździć zimą na polskich nartach. Wśród miłośników skitouringu i freeskiingu popularna jest marka Majesty. Prawdziwa pasja nie zna granic, dlatego Majesty tworzy nieszablonowe narty, odzież i akcesoria dla narciarzy w miejscu, które jeśli kojarzy się z nartami, to raczej wodnymi. Majesty produkuje w Gdyni, co nie przeszkodziło, żeby designerskie i ręcznie wykonywane narty zdobywały liczne wyróżnienia i prestiżowe nagrody na targach oraz pokazach outdoorowej branży.

Coś dla ciała i urody

Lyo Food

lyo powdersPo każdej outdoorowej przygodzie trzeba nabrać energii do dalszego działania. Posilić można się liofilizatami polskiej marki Lyo Food. To firma, którą cechuje najwyższa jakość i najlepszy smak. Marka niedawno pojawiała się na międzynarodowym rynku outdoorowym i niebywale szybko pozyskała ogromną rzeszę zadowolonych klientów. Liofilizaty Lyo Food wśród konkurencji wyróżniają się smakiem potraw i starannym dobieraniem składników. Jakość polskich liofów została doceniona nie tylko przez miłośników gór i natury, lecz także przez najważniejsze osoby branży.

biżuteria silver rockSilver Rock

Oprócz przygód w życiu istnieją liczne obowiązki. Osoby, które nie lubią rozstawać się z outdoorową pasją mogą zamanifestować ją na co dzień dzięki znakomitej biżuterii. Polska biżuteria wspinaczkowa marki Silver Rock jest wprost do tego stworzona. Silver Rock posiada w swoim katalogu szeroką ofertę bransoletek z różnokolorowych repików i lin wspinaczkowych. Gustowne zawieszki, bransoletki, kolczyki, nawet biżuteria ze srebra, to doskonała okazja na podkreślenie swojego outdoorowego stylu.

 

Polskie marki z roku na rok rozwijają się coraz bardziej dynamicznie. Nowoczesne produkty, wysokiej jakości materiały, a przede wszystkim perfekcyjna jakość, przyciąga klientów w kraju i z zagranicy. Wsród polskich marek outdoorowych są firmy, które wytwarzają swoje produkty w Polsce oraz producenci współpracujący z partnerami w innych krajach. Powyższa prezentacja nie wyczerpuje tematu, a prezentuje jedynie kilka charakterystycznych firm polskiego outdooru. Ofertę wszystkich polskich marek znajdziesz na specjalnej podstronie. Są tam producenci bestsellerowych produktów, którzy projektują outdoorową odzież i akcesoria w Polsce. Zanasz ich! Milo, Viking, Volven, VI.6+, Alvika czy Kwark to kilka przykładów takich marek outdoor z Polski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.