Pacsafe – bezpieczne podróżowanie - blog Skalnik
Pacsafe – bezpieczne podróżowanie
Pacsafe plecak
Porady

Pacsafe – bezpieczne podróżowanie

Redakcja skalnik.pl / 07 stycznia 2020

Z podróży każdy chciałby wracać z samymi dobrymi wspomnieniami. Niestety, niekiedy chwila nieuwagi może zakończyć się utratą dokumentów, pieniędzy lub nawet całego bagażu. Warto więc zwrócić uwagę na akcesoria marki Pacsafe wyposażone w liczne zabezpieczenia antykradzieżowe. Jakie sposoby na złodziei ma Pacsafe?

Turysta stanowi dość łakomy kąsek dla kieszonkowców. Zazwyczaj nosi przy sobie cenne rzeczy, a jednocześnie potrzebuje poświęcić więcej uwagi na zorientowanie się w obcej przestrzeni. W starciu ze złodziejami nie musisz jednak stać na straconej pozycji. Jeśli twoim celem jest bezpieczna podróż, wyposaż się w plecak, saszetki na dokumenty lub portfel RFID marki Pacsafe. Jeżeli często podróżujesz samolotem, przyda ci się także kłódka do walizki z systemem TSA.  

Jak samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo

Umiesz liczyć? Licz na siebie! To powiedzenie sprawdza się z całą mocą w przypadku podróżowania. Nikt lepiej od ciebie nie zadba o twoje własne bezpieczeństwo. Zanim więc ruszysz na kolejna wyprawę, pomyśl o następujących kwestiach:

Ostrzeżenia MSZ

Przygotowania do wyjazdu zacznij od wejścia na stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych i sprawdzenia, jaki poziom ostrzeżenia jest przypisany do kraju, do którego się wybierasz. MSZ stosuje następującą skalę:

  • zachowaj zwykłą ostrożność (poziom zagrożenia jak w Polsce),
  • zachowaj szczególną ostrożność (poziom zagrożenia wyższy niż w Polsce),
  • MSZ odradza podróże, które nie są konieczne (poziom zagrożenia znacznie wyższy niż w Polsce, zalecana rezygnacja z podróży urlopowych),
  • MSZ odradza wszelkie podróże (najwyższy poziom zagrożenia).

EKUZ i ubezpieczenie turystyczne

Przed wyjazdem do jednego z krajów na Starym Kontynencie, warto wyrobić bezpłatną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Pamiętaj jednak, że nie zagwarantuje ona, że nic nie zapłacisz za leczenie (dla przykładu wszędzie tam, gdzie obywatele danego kraju płacą za pomoc ratowników górskich, ty także będziesz musieć za to zapłacić). EKUZ jest też zupełnie nieprzydatny poza Europą. Dlatego dobrze jest wykupić polisę turystyczną. Jeśli zabierasz ze sobą cenne rzeczy, do pakietu dołącz także ubezpieczenie bagażu. Szerzej o ubezpieczeniach turystycznych przeczytasz tutaj.

Helikopter ratowniczy
Akcje ratunkowe są zwykle bardzo drogie. Jeśli wybierasz się w góry lub niedostępne miejsca zadbaj by Twoje ubezpieczenie obejmowało koszty ratownictwa (Fot. Tim Dennert on Unsplash)

Kultura kraju i zasady bezpieczeństwa

Co kraj, to obyczaj. Im więcej wie się o kulturze kraju, do którego się wybiera, tym łatwiej uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Sprawdź, jakie zachowanie będzie ciepło przyjęte, a czego lepiej nie robić. Jedziesz do dużego miasta? Zobacz, w jakich miejscach lepiej nie bywać.

Szczepienia i apteczka

Sprawdź, czy w przypadku wyjazdu do danego kraju jakieś dodatkowe szczepienia są obowiązkowe lub zalecane. Upewnij się także, czy w apteczce masz wszystkie potrzebne leki (oraz czy mają one aktualną datę ważności!)

Numery alarmowe i do ambasady

Nawet najlepsze przygotowania nie zagwarantują jednak, że w trakcie podróży nie dojdzie do żadnej niebezpiecznej sytuacji. Dlatego jeszcze przed wyjazdem spisz wszystkie potrzebne numery alarmowe oraz telefon i adres polskiej ambasady. Jeśli posiadasz polisę podróżną (w tym ubezpieczenie bagażu), zapisz sobie także numer do centrum alarmowego ubezpieczyciela.

W osiągnięciu celu „bezpieczna podróż” pomagają także rzeczy wyposażone w zabezpieczenia antykradzieżowe. W produkcji takich akcesoriów prym wiedzie marka Pacsafe.

Pacsafe, czyli podróżuj bezpiecznie

Nie daj się okraść! – to myśl przewodnia wszystkich produktów marki Pacsafe. Została ona stworzona przez dwóch australijskich przyjaciół, którzy inspirację do kolejnych akcesoriów czerpią przede wszystkim z własnych licznych podróży. Ich produkty wykonane z innowacyjnych materiałów i wyposażone w nowoczesne zabezpieczenia antykradzieżowe zapewniają spokój oraz bezpieczeństwo w trakcie wyjazdu.

Pierwszym wynalazkiem marki Pacsafe pomagającym w bezpiecznym podróżowaniu była siateczka eXomesh. W czasie podróży po Ameryce Południowej twórcy firmy podpatrzyli sposób na zabezpieczenie bagażu przy pomocy drutu. Po powrocie z wyjazdu stworzyli eXomesh, czyli stalową siateczką, którą wszywa się pod materiał plecaków i toreb. Dzięki temu możesz mieć pewność, że twoja saszetka turystyczna nie zostanie rozcięta szybkim ruchem przez kieszonkowca.

Asortyment Pacsafe stale się rozszerza, a twórcy marki nie zwalniają tempa w wymyślaniu nowych sposobów na walkę ze złodziejami. Poniżej opisuję dokładniej, jak nowoczesne technologie pomagają w bezpiecznym podróżowaniu.

Kłódka do walizki, która nie boi się celników

Coraz więcej osób kupuje kłódki do walizek, aby lepiej zabezpieczyć bagaż w czasie podróży. Problem jednak pojawia się w trakcie kontroli rzeczy przez służby celne, na przykład przed lotem samolotem. Jeśli po przeskanowaniu bagażu celnicy stwierdzą, że chcą otworzyć plecak lub walizkę, by dokładniej sprawdzić jej zawartość, zwykła kłódka do walizki musi zostać przecięta i zniszczona. Alternatywą jest kłódka TSA (system Travel Sentry Approved). Poznasz ją łatwo po logo składającym się z czterech czerwonych rombów. Na czym polega wyjątkowość takiej kłódki?

Kłódka TSA Pacsafe
Kłódka z systemem TSA posiada logo składające się z czterech czerwonych rombów (fot. Pacsafe)

Kłódka TSA posiada unikatowy system zamknięcia, który pozwala służbom celnym na otwarcie jej przy pomocy specjalnego klucza-matki. Celnicy mogą więc dokładnie przeszukać twój bagaż, a kłódka do walizki nie zostanie zniszczona i będzie mogła ci służyć także w trakcie następnego wyjazdu. Taka kłódka TSA jest szczególnie przydatna w razie lotu do jednego z krajów anglosaskich lub azjatyckich, gdzie celnicy często bardzo dokładnie przeszukują bagaż. W ofercie marki Pacsafe znajdziesz liczne kłódki do walizek z systemem TSA.

Portfel RFID – zabezpiecz się przed cyfrowymi złodziejami

We współczesnym świecie ludzie często obawiają się bardziej zeskanowania karty zbliżeniowej lub dokumentów zawierających elektroniczne elementy niż kradzieży samej gotówki. Dlatego Pacsafe proponuje nowoczesne zabezpieczenia antykradzieżowe chroniące przed cyfrowymi złodziejami. Technologia RFID blokuje fale urządzeń skanujących, więc nie musisz martwić się o swoje karty płatnicze.

Wykorzystujący technologię RFID portfel to sztandarowy produkt marki Pacsafe. Posiada on kilka przegródek na karty płatnicze oraz dokumenty, a także oddzielne miejsce na banknoty. Co ważne, portfel RFID posiada także jedną kieszeń pozbawioną tej technologii. Możesz do niej przełożyć kartę, z której chcesz korzystać bez wyciągania jej z portfela.

Portfel RFID Pacsafe
Posiadając portfel RFID nie musisz się obawiać, że ktoś zeskanuje dane Twojej karty płatniczej (fot. Pacsafe)

Antykradzieżowy portfel RFID nie jest jednak jedynym produktem Pacsafe chroniącym przed niechcianym skanowaniem. W technologię RFID wyposażono także saszetki na dokumenty oraz wybrane kieszenie plecaków.

Pasek Cashsafe, czyli poczuj się jak agent

W filmach szpiegowskich agenci bardzo często ukrywają najcenniejsze rzeczy w częściach garderoby. Wybierając pasek Cashsafe zaprojektowany przez Pacsafe możesz poczuć się jak bohater takiej historii. Pasek posiada bowiem ukrytą, elastyczną kieszonkę. Zmieścisz tam spokojnie plik banknotów, a w razie konieczności możesz tam włożyć telefon lub paszport. Czarny kolor maskuje obecność paska, a regulowana długość pozwala na idealne dopasowanie go do swojego ciała.

Co ważne pasek Cashsafe jest pozbawiony metalu. Nie musisz go więc ściągać, kiedy przechodzisz przez bramki lotniskowe.

Saszetka na dokumenty gotowa na wszystko

Zwykła nerka na biodra czy zwyczajna saszetka turystyczna do schowania pod ubranie? O produktach marki Pacsafe można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że są to standardowe produkty.

Przede wszystkim każda saszetka na dokumenty zaprojektowana przez Pacsafe jest wyposażona w opisaną już wyżej technologię RFID. Cyfrowi złodzieje nie będą więc mieć dostępu do twoich kart i dokumentów.

Saszetka Pacsafe RFID
Saszetka Pacsafe również wyposażona jest w technologię RFID (fot. Pacsafe)

Saszetka turystyczna Pacsafe jest także wyposażona w zabezpieczenia antykradzieżowe chroniące przed bardziej staroświeckimi kieszonkowcami. W pasku saszetki są bowiem ukryte stalowe linki (rozwiązanie Carrysafe), co zapobiega szybkiemu przecięciu. Saszetka na dokumenty posiada także poszycie wzmocnione technologią eXomesh.

Saszetka antykradzieżowa na biodra ma także zamek zabezpieczony przed szybkim rozsunięciem przez postronne osoby. Zadbano też o dodatkową ochronę klamry, która w przypadku nerki często stanowi najsłabszy punkt.

Projektanci marki Pacsafe przemyśleli także wybór materiału, z którego wykonano etui. Lekka saszetka antykradzieżowa Coversafe do zawieszenia na szyi jest zrobiona z oddychającej i miłej dla ciała tkaniny. Nie powoduje więc ona podrażnień na skórze. Dodatkowo można ją wyprać w pralce, więc nie musisz martwić się o to, jak zachowasz saszetkę w czystości mimo częstego używania.

Co ciekawe, w ofercie jest dostępna także mniejsza saszetka na dokumenty przeznaczona do zawieszenia na biustonoszu. Przyczepia się ja wygodnymi i bezpiecznymi klamerkami.

Przedstawione wyżej akcesoria to tylko wycinek możliwości firmy Pacsafe. Marka w swoich produktach stosuje dużo więcej technologii, którym warto się przyjrzeć. Zabezpieczenia antykradzieżowe w torbach oraz plecakach to temat na tyle szeroki, że można by mu poświęcić oddzielny artykuł.

Kłódki do walizek z system TSA, saszetka na dokumenty zabezpieczona stalowymi linkami, wyposażony w technologię RFID portfel – z akcesoriami Pacsafe poczujesz się jak agent 007. Zadbaj więc o swoje bezpieczeństwo i wyposaż się w odpowiednie gadżety. W końcu bezpieczna podróż to podstawa udanego wyjazdu.

Katarzyna Butkiewicz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również: