Plecaki Gregory
Branża

Plecaki Gregory

Anna Śliwa / 29 kwietnia 2023

Plecaki turystyczne to nieocenieni towarzysze rozmaitych outdoorowych aktywności. A plecaki marki Gregory to połączenie najwyższej jakości i funkcjonalności, która sprawia, że wybierają ją rzesze miłośników trekkingów, wspinaczki, narciarstwa, jazdy na rowerze czy podróżowania. Poznaj ze mną najważniejsze atuty turystycznych plecaków Gregory i przejrzyj najciekawsze modele znajdujące się w ofercie.

Innowacyjność w wydaniu marki Gregory

Gregory to amerykański producent plecaków turystycznych, którego siedziba mieści się w Salt Lake City, u podnóży Gór Wasatch. Choć na polskim rynku plecaków turystycznych obecna jest od około 10 lat, to jej historia jest znacznie dłuższa. Jej twórca Wayne Gregory założył ją w 1977 r., ale już wcześniej jako nastolatek projektował plecaki turystyczne. Od początku Gregory stawiał na innowacyjność. Szukał systemu nośnego, który będzie jak najlepiej dopasowany do użytkownika, a jednocześnie będzie podążał za jego ruchami i zapewni stabilność nawet podczas pokonywania przeszkód terenowych.

Do dziś to właśnie system nośny jest w centrum uwagi projektantów plecaków turystycznych Gregory. Tylny panel, pas biodrowy, pasy ramieniowe oraz ich połączenia to system, który dopracowywany jest w najdrobniejszych szczegółach i dobrany do konkretnej aktywności. Ze względu na lokalizację siedziby firmy Gregory, rozwiązania powstające w głowach projektantów są niemal natychmiast testowane. Wykonywane ręcznie prototypy trafiają szybko na szlaki, dzięki czemu mogą zostać dopracowane już na etapie projektowym. Gregory jest marką tworzoną przez osoby aktywne, lubiące spędzać czas na szlakach, rowerowych trasach, wspinaczce czy nartach, które wiedzą czego potrzeba podczas tego typu wyzwań.

Poznaj markę – zobacz produkty Gregory.

plecaki gregory plecak turystyczny
Plecaki Gregory wyróżniają się dynamicznymi, innowacyjnymi systemami nośnymi (fot. Gregory)

Nie tylko systemy nośne są cenione przez turystów wybierających outdoorowe plecaki turystyczne Gregory. To także pomysłowe i praktyczne rozwiązania związane z dostępem do wnętrza, troczeniem sprzętu turystycznego czy dopasowaniem plecaka.

Marka przywiązuje także dużą wagę do odpowiedzialnej produkcji ograniczając emisję CO2, zwiększając trwałość plecaków, podnosząc efektywność logistyki, wykorzystując surowce wtórne oraz dbając o dobrostan pracowników zatrudnianych we współpracujących fabrykach.

Kolekcja plecaków Gregory – outdoorowe plecaki turystyczne do różnych aktywności

Jeśli podróżujesz, chodzisz po górach, uprawiasz wspinaczkę, narciarstwo czy na przykład speed hiking, wiesz doskonale, że nie każdy plecak turystyczny będzie odpowiedni do każdej z nich. Wiedzą o tym także projektanci marki Gregory, dlatego w jej ofercie znajdują się plecaki dostosowane do różnego sposobu poruszania się i outdoorowego spędzania czasu. Dobrze dobrany plecak turystyczny jest ogromnym ułatwieniem w pokonywaniu kolejnych wyzwań.

gregory plecaki turystyczne
W ofercie Gregory znajdziesz plecaki o różnych litrażach, przeznaczone do wszelkich aktywności outdoorowych (fot. Gregory)

Gregory produkuje plecaki górskie, plecaki trekkingowe, wspinaczkowe i narciarskie, plecaki dla backpackerów, a także plecaki miejskie. Niezależnie jaki wybierzesz, jakości plecaków Gregory możesz być całkowicie pewien. Pokażę Ci teraz najciekawsze i doceniane przez turystów modele plecaków bo kolekcja tej marki jest bardzo rozbudowana.

Średni i duży plecak turystyczny – na trekkingi i dla backpackerów

Do najbardziej rozpoznawalnych elementów kolekcji Gregory należą plecaki trekkingowe oraz plecaki dla backpackerów. To przede wszystkim plecaki o dużej (nawet do 75 l) i średniej pojemności, które będą towarzyszami najdalszych i najbardziej wymagających wypraw. W tej kategorii znajdują się zarówno plecaki turystyczne damskie, jak i męskie, które odznaczają się doskonałym dopasowaniem do sylwetki, regulowaną długością tylnego panelu oraz systemami nośnymi, które sprawiają, że plecak podąża za ruchami użytkownika. Wszystkie plecaki Gregory w tej kategorii są kompatybilne z systemem nawadniającym, a oferta marki obejmuje także bukłaki i systemy hydro, które można dokupić oddzielnie.

Zobacz wszystkie –> plecaki turystyczne Gregory.

plecaki trekkingowe Gregory
Znajdź plecak trekkingowy dla siebie w kolekcji Gregory (fot. Gregory)

Do prawdziwych bestsellerów Gregory w tej kategorii należą plecak Gregory Baltoro i plecak Gregory Deva. To dwie wersje tej samej konstrukcji o anatomicznym dopasowaniu do męskiej i damskiej sylwetki. Co je wyróżnia? Stabilność, wyważenie i świetne przenoszenie obciążeń nawet przy dużych obciążeniach. Pojemne plecaki Gregory pozwalają spakować się na wielotygodniowe wyjazdy z dużą ilością sprzętu. Oprócz zaawansowanych rozwiązań związanych z pasem biodrowym, tylnym panelem i ich połączeniami, Baltoro i Deva to także przemyślany system nośny liczne kieszenie, dodatkowe miejsca dostępu do wnętrza oraz liczne możliwości troczenia sprzętu na zewnątrz.

Cenione przez turystów plecaki trekkingowe Gregory to także modele Zulu i Jade. Dostępne są od rozmiarów średnich 28-30 l po duże, ponad 50 litrowe więc niezależnie od tego, czy bliższe są Ci 2-3 dniowe wędrówki z ograniczonym bagażem czy wielodniowe trekkingi z koniecznością noszenia namiotu i śpiwora, zajdziesz na pewno pojemność dla siebie. Męski plecak Zulu i damski Jade wyróżniają się doskonałą wentylacją pleców. Te plecaki Gregory posiadają panel tylny z siatką dystansującą, dzięki czemu pomiędzy plecami, a plecakiem tworzy się przestrzeń, którą przepływa powietrze. Znacząco poprawia to komfort podczas wędrówki, a cały system jest bardzo stabilny i świetnie przenosi obciążenia. Popularne plecaki turystyczne mają dostęp do wnętrza od góry, dołu i przez przedni panel, liczne kieszenie i uchwyty oraz taśmy do troczenia sprzętu.

plecak gregory na trekking
Paragon i Maven to lekkie plecaki trekkingowe i backpackerskie (fot. Gregory)

Jeśli szukasz lżejszych plecaków turystycznych zwróć uwagę na modele Paragon (męski) i Maven (damski). Dostępne są w średnich i dużych litrażach, mają tylny panel z pianki powleczonej oddychającą siateczką i doskonale przenoszą obciążenia. Praktycznie rozwiązane wnętrza z dodatkowym dostępem z boku dają możliwość sięgania do głębiej znajdujących się przedmiotów.

Styl Fast nad light i hiking – funkcjonalne i lekkie plecaki outdoorowe

Hikingi czyli jednodniowe intensywne wędrówki górskie, a także styl Fast and light zdobywają sobie coraz więcej zwolenników. Tego typu wyzwania wymagają lekkich i ultralekkich plecaków turystycznych. Znajdziesz je także w ofercie Gregory. Wszystkie plecaki Gregory z tego segmentu są kompatybilne z systemem nawadniającym.

Modele przeznaczone stricte do zadań fast and light to Focal i Facet. Odznaczają się uproszczoną, ale jednocześnie funkcjonalną konstrukcją, dynamicznym systemem nośnym oraz doskonałym odciążeniem i stabilnością nawet podczas pokonywania wymagających odcinków szlaku. Mają zdejmowaną pokrywę, którą można zastąpić miękką klapą w celu ograniczenia wagi, dostęp jedynie od góry, a liczne, praktyczne kieszenie sprawiają, że najpotrzebniejsze przedmioty są w zasięgu ręki.

trekking plecaki gregory
Citro i Juno to modele stworzone do hikingu i intensywnych, jednodniowych wędrówek (fot. Gregory)

Zaletą plecaków Gregory dedykowanych do hikingu i szybkich trekkingów jest wentylowany tylny panel. Znajdziesz tu modele takie jak Citro i Juno czy Miko i Maya oraz Arrio. Dostępne są w różnych pojemnościach, ale nie przekraczają 30 l, dzięki czemu są idealne na krótkie, jednodniowe wędrówki. Prosta konstrukcja i funkcjonalne kieszenie pozwalają na szybki dostęp do potrzebnych przedmiotów.

Plecaki narciarskie i alpinistyczne Gregory

Dla miłośników narciarstwa oraz wspinaczki, Gregory stworzył plecaki Alpinisto i Alpinisto LT oraz plecak Gregory Targhee i Targhee Fasttrack. Są przystosowane do użytkowania w warunkach zimowych oraz w skałach. Są wąskie, tak by nie powodowały blokowania się w skałach i nie utrudniały ruchu, nie mają zbyt wielu zewnętrznych kieszeni czy taśm, które mogłyby zaczepiać się o skały. Alpinisto to wszechstronny model, który będzie Ci służył zarówno do wspinaczki, jak i zimą na skitury. Z kolei stricte do wyzwań skiturowych zaprojektowany został model Targhee. Jego odmiana Targhee Fasttrack dedykowana jest miłośnikom freeridu. Plecaki z tego segmentu mają możliwość troczenia nart, czekanów i kijów, a ich tylne panele zostały anatomicznie wyprofilowane i wykonane z materiału, do którego nie przywiera śnieg.

plecaki gregory alpinizm
Alpinisto i Alpinisto LT to wszechstronne modele, które wykorzystasz do wspinaczki i na skitury (fot. Gregory)

Plecaki z systemem nawadniającym

Innowacją w ofercie plecaków Gregory są modele z dołączonym systemem nawadniającym. Są one dedykowane przede wszystkim biegaczom, rowerzystom oraz miłośnikom speed hikingu. Mają niewielką pojemność i prostą budowę oraz wentylowany panel tylny i pozwalają na spakowanie tego, co potrzebne podczas kilkugodzinnej, intensywnej wędrówki lub biegu. Wybór plecaków w tym segmencie obejmuje modele Salvo i Sula oraz Tempo i Pace. Tempo i Pace wyróżniają się izolowaną komorą na bukłak z wodą, dzięki czemu utrzymuje ona przez kilka godzin niską temperaturę i zapewnia jeszcze lepsze orzeźwienie na trasie.

Na szybki trekking lub sportowe wyzwanie –> plecaki biegowe Gregory.

plecaki gregory turystyczne
Plecaki Sula i Salvo kupisz z dołączonym systemem nawadniającym (fot. Gregory)

Plecak podróżny i plecak miejski Gregory

Jeśli lubisz podróże samolotem, zwiedzanie miast czy city breaki, Gregory ma plecak także dla Ciebie. To plecaki miejskie oraz podróżne. Codzienne plecaki Nano i Rhune mają prostą budowę, praktyczne kieszenie, tylny panel z wycinanej pianki pokrytej siateczką dla lepszej wentylacji oraz odpinany pasek biodrowy. Z kolei plecaki podróżne Border Traveler, Tetrad i Tribute zaprojektowano tak, by wymiarami pasowały do podręcznego bagażu w samolocie, a rozmieszczone w przemyślany sposób kieszenie dawały łatwy dostęp do bagażu.

Skocz do kategorii –> plecaki miejskie Gregory.

plecak gregory
Ruszaj na szlaki i w podróż z plecakiem Gregory! (fot. Gregory)

Zakup plecaka turystycznego to zawsze duże wyzwanie. Musisz wziąć pod uwagę jego przeznaczenie oraz dobrać go do swoich potrzeb. Jeśli szukasz najwyższej jakości plecaków, innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz odpowiedzialnego podejścia do produkcji, to w ofercie Gregory na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.