Plecaki Lowe Alpine - blog Skalnik
Plecaki Lowe Alpine
Plecaki Lowe Alpine
Branża

Plecaki Lowe Alpine

Redakcja skalnik.pl / 09 czerwca 2022

Plecak turystyczny może stać się twoim największym błogosławieństwem lub przekleństwem na trekkingowym wyjeździe. Chcesz zwiększyć szanse na tę pierwszą opcję? Postaw na plecaki Lowe Alpine i ruszaj pewnie w świat.

Jedne marki mówią wiele o tym, jak bardzo cenią innowacyjność, inne po prostu wprowadzają na rynek rewolucyjne rozwiązania. Lowe Alpine z pewnością należy do tej drugiej kategorii. W 1967 r. firma zaprezentowała światu plecak w góry Lowe Alpine ze stelażem w środku, zmieniając na zawsze rynek trekkingowego sprzętu.

Marka Lowe Alpine poruszy twój świat

„Lowe Alpine co to za marka” – takie pytanie stawia wielu turystów, którzy rozpoczynają poszukiwania swojego górskiego plecaka. Historia Lowe Alpine sięga końca lat 60. XX w. Wtedy to Greg Lowe – aktywny wspinacz i jednocześnie konstruktor – założył firmę wraz z dwójką swoich braci.

Lowe Alpine zawsze starało się wybierać nową drogę, a nie podążać utartymi szlakami. Dowodem na tę filozofię jest choćby wprowadzenie na rynek plecaka o regulowanej długości pleców. Teraz to rozwiązanie, które na pewno docenisz po kilku dniach wędrówki ze sporym obciążeniem, jest powszechnie stosowane w modelach plecaków projektowanych przez różne firmy.

Plecak trekkingowy Lowe Alpine
Z plecakiem Lowe Alpine możesz podążać tam, gdzie chcesz (fot. Lowe Alpine)

Marka Lowe Alpine należy obecnie do firmy Rab. Te dwie nazwy łączy miłość do gór i pasja do projektowania wygodnego oraz dobrego jakościowo sprzętu.

Zobacz wszystkie produkty Lowe Alpine w naszym sklepie.

Plecaki Lowe Alpine dopasowane w każdej płaszczyźnie

Gdybym miała opisać plecaki Lowe Alpine jednym słowem, wybrałabym określenie „dopasowane”. Lowe Alpine nie promuje jednego uniwersalnego rozmiaru pasującego w teorii do każdego, a w praktyce do nikogo. Zamiast tego marka zaprojektowała systemy nośne, które możesz wyregulować w dowolny sposób i dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.

Plecak Lowe Alpine AirZone
Plecak Lowe Alpine dopasujesz do swoich indywidualnych wymagań i potrzeb (fot. Lowe Alpine)

Kobiety, a także mężczyźni o drobniejszej posturze, powinni zwrócić uwagę na plecaki Lowe Alpine oznaczone literkami ND. Taki plecak w góry ma system nośny zoptymalizowany pod kątem smuklejszej sylwetki. Węższy rozstaw, inne profilowanie pasów ramieniowych oraz biodrowego, mniejsza waga – wszystko po to, by sprzęt sprawdził się jako plecak turystyczny damski.

Jaki system nośny kryje plecak Lowe Alpine?

Bez dobrego systemu nośnego nie ma plecaka wysokiej jakości. Jaki system kryje się zatem w modelach projektowanych przez Lowe Alpine?

Sztandarowym projektem Lowe Alpine jest system AirZone, którego bazą jest mocno wycięta, usztywniona siatka dystansująca. Dzięki niej powietrze może swobodnie krążyć i twoje plecy są cały czas wentylowane. System nośny połączony jest z półsztywnym pasem biodrowym, który porusza się wraz z turystą, zapewniając stabilność nawet w trudnym terenie. Plecak turystyczny wyposażony w taki pas bardzo dobrze rozkłada obciążenia, więc nawet po całym dniu wędrówki będziesz mieć siły i ochotę na kolejne wyzwania.

W niektórych plecakach Lowe Alpine spotkasz system nośny Air Contour X wyposażony w siateczkę separującą oraz ruchomy pas biodrowy. Ten system jest regulowany na długość i szerokość, więc możesz dopasować plecak górski do swojej sylwetki.

Plecak Lowe Alpine – na trekking, wspinaczkę i miejskie przygody

Lekkie, wytrzymałe oraz wyposażone w wiele troczków plecaki Lowe Alpine sprawdzają się świetnie na długich trekkingach. W ofercie tej marki znajdziesz też jednak modele dla wspinaczy, miłośników krótkich wypadów na łono natury i miejskich wyjadaczy. Trzeba jedynie dobrać taki plecak turystyczny, który będzie odpowiadał twoim potrzebom.

Plecak na miejski czas

Praca, szybkie zakupy, kino, a potem spotkanie ze znajomymi? Jeśli twój plecak musi pomieścić wszystko, co będzie potrzebne w trakcie całego dnia na mieście, zwróć uwagę na plecak Lowe Alpine Edge. Pojemność 26 l i specjalna kieszeń na laptopa sprawiają, że bezpiecznie rozłożysz w nim wszystkie potrzebne rzeczy. Ten model posiada wygodne szelki, a także odpinany pas biodrowy oraz pas piersiowy z gwizdkiem, więc nada się również jako mały plecak turystyczny.

Lowe Alpine Edge
Lowe Alpine Edge to dobry towarzysz zarówno na krótki wypad na łono natury, jak i do miasta (fot. Lowe Alpine)

Potrzebujesz nieco więcej miejsca? Plecak turystyczny 30 l Phase sprawdzi się zarówno na krótkich wycieczkach na łono natury, jak i w mieście.

Plecak turystyczny na szybki wypad

AirZone Trail ND 24 to plecak turystyczny damski stworzony z myślą o jedno- i dwudniowych wycieczkach za miasto. Wyposażono go w wentylowany system nośny AirZone oraz uchwyty TipGripped z osłoną na groty, które pozwolą ci przytroczyć bezpiecznie kijki. Ten plecak górski jest też odporny na opady. Materiał pokryto powłoką hydrofobową HydroShield, a do plecaka dołączono pokrowiec.

System nośny AirZone
Wygodny system nośny to podstawa każdego dobrego plecaka (fot. Lowe Alpine)

Plecak trekkingowy na długie wędrówki

Szykujesz się na dłuższą wyprawę? Plecak trekkingowy Cholatse ND 40 pomieści wszystko, co będzie ci potrzebne na kilkudniowej wędrówce. Jeżeli sprzęt noclegowy niesiesz na spółkę z drugą osobą, to ten plecak turystyczny 40 l wystarczy też na dłuższej wycieczce. Model Cholatse, podobnie jak inne plecaki Lowe Alpine, jest kompatybilny z systemem hydracyjnym, a podział komory na dwie części ułatwia organizację sprzętu.

Jeśli natomiast zabierasz ze sobą naprawdę dużo rzeczy, zwróć uwagę na plecak trekkingowy Sirac o pojemności aż 65 l. Wentylowany i regulowany system nośny Air Contour X, ruchomy pas biodrowy, rękaw na system nawadniający, odporne materiały pozyskane w większości z recyklingu – ten plecak w góry zaprojektowano tak, by sprawdził się na nawet najtrudniejszej wyprawie.

Plecak wspinaczkowy na walkę ze skałą

Waga, waga i jeszcze raz waga – to właśnie ma znaczenie dla wspinaczy wybierających plecak dla siebie. Dlatego też plecak wspinaczkowy Renegade 28 waży tylko 950 g. Posiada on także specjalny zaczep na czekany. Można również przytroczyć do niego linę. Jednocześnie plecak pozbawiono wystających elementów, które mogłyby zahaczyć o skałę. Plecak górski Renegade z pewnością spodoba się wszelkim miłośnikom działań fast & light.

Plecak turystyczny to jeden z najważniejszych elementów twojego górskiego wyposażenia bezpośrednio wpływający na komfort i powodzenie wędrówki. Wybierając plecak Lowe Alpine, stawiasz na niską wagę, funkcjonalne rozwiązania i wytrzymałe materiały. Pozwól więc marce poruszyć twój świat: zarzuć plecak na ramiona, zapnij pasy i odkryj świat czekający za drzwiami.

Katarzyna Hałupka

Kliknij w link i odkryj plecaki Lowe Alpine.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również: