Ręcznik szybkoschnący – przydatny partner w podróży - blog Skalnik
Ręcznik szybkoschnący – przydatny partner w podróży
ręcznik szybkoschnący
Porady

Ręcznik szybkoschnący – przydatny partner w podróży

Redakcja skalnik.pl / 17 sierpnia 2015

W warunkach turystycznych, mokry ręcznik bawełniany nie dość że zajmuje sporą część plecaka, jest ciężki i śmierdzi, to nie możemy się spodziewać że niebawem wyschnie. Chcąc pozbyć się tych niedogodności zainteresujmy się produktami szybkoschnącymi wykonanymi z mikrofibry.

Jak wybrać ręcznik idealny?

ręcznikiRęczniki turystyczne wykonane z syntetycznych włókien gwarantują nieporównywalnie szybszy czas schnięcia od swoich domowych, bawełnianych odpowiedników. Dzielimy je pod kątem splotu włókien na dwie kategorie: te przypominające ręcznik frotowy o wysokiej chłonności oraz cieniutkie materiały o niższej chłonności, ale szybszym czasie schnięcia. Ręcznikami syntetycznymi, szybkoschnącymi o grubszym splocie jesteśmy w stanie wytrzeć się niemal tak efektywnie jak pospolitym ręcznikiem bawełnianym. Te drugie schną jednak szybciej, są lżejsze i nie łapią tak łatwo zapachów. Cieńsze ręczniki szybkoschnące są wykonane z tego samego materiału co grube, lecz inaczej tkane. Mniejsza jest ich chłonność ale i czas schnięcia. Jeżeli liczy się każdy gram naszego ekwipunku a umieszczenie w nim ręcznika jest niemal koniecznością wybierzmy któryś z cienkich modeli.

Różnica pomiędzy przytoczonymi rodzajami ręczników polega też na sposobie ich użycia. Wyrobów grubszych o frotowym sposobie tkania używamy jak ręczników bawełnianych. Tymi cieńszymi bardziej wodę z siebie schlapujemy niż pozwalamy jej wchłonąć w strukturę ręcznika.

materiałUnikaj bakterii

Inną cechą wyróżniającą produkty z mikrofibry jest ich antybakteryjność. Każdy produkt, wszystkich szanowanych producentów tego typu sprzętu posiada tą właściwość. Podczas turystycznych eskapad nierzadko przebywamy w miejscach mało sterylnych o obcej nam florze bakteryjnej. Specjalna powłoka naszego ręcznika szybkoschnącego zmniejsza ryzyko przenoszenia bakterii oraz niweluje nieprzyjemne zapachy.

Jest w czym wybierać

Producenci tego typu akcesoriów oferują duży wybór zarówno w kolorystyce jak i rozmiarach. Możemy się zaopatrzyć zarówno w miniaturowe ręczniki służące do wycierania rąk oraz produkty które wielkością zbliżają się do tych plażowych.

 

Każdy syntetyczny ręcznik turystyczny, bez względu na sposób tkania, ma ogromną przewagę nad produktami bawełnianymi. Pozwólmy więc ręcznikom łazienkowym pozostać w ich ulubionym otoczeniu a w podróż zabierzmy szybkoschnący ręcznik z mikrofibry.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również: