Summit Series – The Other Way
summit series
Branża

Summit Series – The Other Way

Redakcja skalnik.pl / 20 października 2016

Po dwunastu miesiącach od poprzedniej odsłony kolekcji, na rynku pojawia się nowa linia odzieży The North Face Summit Series. Debiut nowej i unikatowej kolekcji odzieży amerykańskiego lidera rynku outdoorowego zachwyca odświeżonym designem i wykonaniem. Najnowszy Summit Series obejmuje specjalistyczną odzież górską dla najbardziej wymagających osób. Dedykowana dla alpinistów i entuzjastów ekstremalnych sportów górskich odzież, kontynuuje i rozwija zaproponowane w poprzedniej serii rozwiązania. Najbardziej profesjonalną linię odzieży The North Face tworzy od 15 lat. Ogromna popularność odzieży, która jest wypadkową jakości i funkcjonalności, sprawiła, że Summit Series wciąż ewoluowała i rozrastała się w gamie produktów. Zwrot w polityce firmy nastąpił z rokiem 2015, kiedy to dział projektowy TNF radykalnie zmodyfikował wizję i zminimalizował kolekcję do kompletu profesjonalnej odzieży, która dostarcza najlepszych technologii outdoorowych.

Powrót do korzeni

Ograniczając linię produktów Summit Series, zdecydowano o powrocie do korzeni konceptu. W 2015 roku projektanci opracowali spójną kolekcję o nowoczesnym designie, w której zastosowano opatentowane przez markę The North Face sposoby konstruowania odzieży outdoorowe. Przy ich produkcji zastosowano najnowsze na rynku dzianiny, materiały i tkaniny aktywne. Jednocześnie wprowadzono nowy standard dystrybucji odzieży. Ograniczona w zasięgu i czasie specjalistyczna odzież dla górskich profesjonalistów debiutuje w każdym roku, na całym świecie, w ten sam dzień. Pod względem projektowym, produkcyjnym, marketingowym i dystrybucyjnym, firma podąża nieprzetartymi dotąd drogami, które idealnie wpisują się w slogan kolekcji – „The other way”.

Filozofia serii

Rozwijany od roku 2015 koncept ekstremalnej odzieży wspinaczkowej, którą oferuje The North Face w kolekcji Summit Series, polega na spójnym połączeniu designu, technologii oraz funkcji poszczególnych jej elementów. W procesie projektowania, a następnie testowania odzieży, udział wzięli alpiniści współpracujący z marką. To właśnie ludzie o największym doświadczeniu w górach współtworzyli unikatową kolekcję dla alpinistów i wspinaczy. Dzięki kooperacji projektantów i górskich profesjonalistów The North Face stworzyło odzież pozbawioną efektownych gadżetów, która zamiast podążać za ogólnym nurtem, wyznacza kierunki i wzory funkcjonalności. Summit Series ma przede wszystkim odpowiedzieć na potrzeby najbardziej wymagających sportowców, którzy potrzebują produktów sprawdzonych w najtrudniejszych warunkach. Katalog składa się z 8 elementów dla kobiet i mężczyzn, które reprezentują sześć warstw odzieży. Minimalistyczna kolekcja przeznaczona jest bowiem dla wąskiego grona odbiorców realizujących najbardziej ambitne projekty w górach. Składowe kolekcji oznaczone są symbolami oznaczającymi warstwy. Alpinista ubrany w odzież warstw od L1 do L6 ma pewność, że odzież zapewnia idealną ochronę i współpracuje technologiami i tkaninami, gdy w górach panują ekstremalne warunki klimatyczne i terenowe.

Layers

Summit Series L1

bielizna termoaktywnaPierwsza warstwa Summit Series L1 to bielizna termoaktywna. Na komplet składają się leginsy i koszulka, które wykonane są przy zastosowaniu najnowszych technologii i skrojone w idei body mapping. Bielizna zapewnia optymalny komfort termiczny w odpowiednich strefach ciała. Ogrzewa tam, gdzie człowiek tego potrzebuje i odprowadza wilgoć z tych miejsc, które przodują w potliwości. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie najwyższego poziomu komfortu. Bieliznę termoaktywną L1 wykonano z nowoczesnych włókien Thermolight® cechujących się doskonałym dopasowaniem do sylwetki i wysoką oddychalnością materiałów. Dzianina jest szybkoschnąca, a jej włókna nie chłoną nieprzyjemnych zapachów.

kurtka polarowa summit series l2Summit Series L2

Drugą, niezwykle ważną warstwą jest kurtka polarowa Summit Series L2. Do jej wykonania użyto nowoczesnych dzianin Polartec®. Kurtka skrojona została w technologii FuseForm™, która minimalizuje liczbę szwów. Materiał znakomicie odprowadza wilgoć i efektywnie izoluje od zimna zachowując niską wagę. Korpus kurtki wykończono warstwą Hardface® i uzyskano przez to zwiększoną odporność na zużywanie i uszkodzenia mechaniczne. Na uwagę zasługują detale: komfortowa garda i kaptur, które chronią szyję, twarz i głowę oraz podklejone odblaskową taśmą szwy. Taśma wzmacnia konstrukcję kurtki L2 i dba o widoczność po zmroku.

Summit Series L3

ultralekka kurtka puchowa summit series l3Trzecią w kolejności warstwą jest ultralekka kurtka puchowa Summit Series L3. Niska waga tej ciepłej kurtki puchowej The North Face jest zasługą gatunkowego puchu gęsiego, który posiada rozprężalność 800 cui. Kurtkę w trudnych warunkach należy używać wraz z membranową warstwą zewnętrzną typu hardshell. Kurtka posiada konstrukcję FuseForm™. Ograniczona do minimum liczba szwów i konstrukcja z jednego kawałku materiału sprawiają, że szturmujące zimno nie ma dostępu do ciała. Szwy komór puchowych są wykonane w sposób, który eliminuje ryzyko powstawania tzw. zimnych szwów.

syntetyczna kurtka termiczna summit series l4Summit Series L4

W warunkach wysokiej wilgotności lepiej sprawdzi się jednak syntetyczna kurtka termiczna Summit Series L4. Jest to najcieplejsza z kurtek TNF, w której skorzystano z innowacyjnej ociepliny Thermoball®. L4 stowrzono jako pośrednią warstwę, dlatego jest to odzież oddychająca i zapewniająca ciepło. Świetnie sprawdzi się ona podczas wzmożonego wysiłku. Warto podkreślić, że krój kurtki nie krępuje ruchów i sprawdza się nawet podczas trudnej wspinaczki. W tym roku konstrukcję kurtki L4 rozwinięto wprowadzając stretchowe panele wzdłuż rękawów i po bokach kurtki. Oprócz swobodnej motoryki zapewniło to lepszą dystrybucję wilgoci do zewnętrznych warstw, która kondensuje się w okresach najaktywniejszych działań.

Summit Series L5

membranowa kurtka summit series l5W stosunku do poprzedniego roku, największą zmianę przynosi odzież L5. Zaskakuje radykalna zmiana tkaniny, którą od tego roku staje się trójwarstwowa tkanina GORE-TEX® 3L. Membranowa kurtka Summit Series L5 i spodnie Summit Series L5 uzyskały membrany najwyższej jakości, które bez kompromisów chronią przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Doceniona wielokrotnie przez profesjonalistów skuteczność membrany klimatycznej GORE-TEX® sprawiła, że w tym roku projektanci skorzystali z jej zalet. Najwyższy poziom ochrony i niską wagę odzieży z tej warstwy uzyskano dzięki rozwiązaniu FuseForm®. Technologia ta wynosi kurtkę L5 na szczyty outdoorowej funkcjonalności i stawia za swego rodzaju wzór w projektowaniu odzieży górskiej. Kurtka wodoodporna L5 to pewne działanie w niesprzyjającej aurze i wsparcie dla motoryki uzyskiwane w technicznym kroju. Wysoka garda i kaptur, pod którym można bez trudu zmieścić kask, właściwie chronią najwyższe partie ciała.

kurtka puchowa summit series l6Summit Series L6

Pod nazwą Summit Series L6 kryje się flagowy produkt amerykańskiej marki. Najcieplejsza kurtka puchowa Summit Series uszyta jest w technologii FuseForm® i wypełniona puchem gęsim o najwyższej jakości oraz sprężystości rzędu 800 cui. The North Face pozyskał puch do swych kurtek przy zachowaniu standardów certyfikatu RDS (Responsible Down Standard). Ciepła kurtka puchowa L6 posiada techniczny krój, który zabezpiecza kompleksowo ciało przed zimnem. Wysoka i ocieplona garda zintegrowana jest z kapturem, który można założyć na wspinaczkowy kask. Technicznie wyprofilowane rękawy kończą się mankietem z otworem na kciuk. Dwie kieszenie na klatce piersiowej oraz kieszenie boczne są chronione odpornymi na wilgoć zamkami. Lekko przełożony tył jest ocieplony i doskonale chroni plecy. Ekstremalne warunki w najwyższych górach świata to środowisko, do jakiego stworzono kurtkę L6.

 

Zestawy technicznej kolekcji Summit Series przed wprowadzeniem do sprzedaży są poddawane rygorystycznym testom laboratoryjnym, a także testowane w rzeczywistych warunkach wyprawowych. Nowa ekstremalna kolekcja The North Face została udoskonalona. Poprawiono ją względem ubiegłorocznej kolekcji i wzbogacono o nowe rozwiązania. Zmieniono również kolorystykę. W Summit Series z kolekcji 2015 królowała szarość i czerń, zaś najnowsze modele wykonane są w gustownych odcieniach zieleni. Nowe, lepsze materiały oraz zoptymalizowany krój to jeszcze więcej komfortu i skuteczności w terenie. Pełną kolekcję The North Face Summit Series 2016 znajdziesz w sklepach stacjonarnych Skalnik, a także w sklepie internetowym Skalnik.pl.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.