20 pomysłów na prezent dla wspinacza
Porady

20 pomysłów na prezent dla wspinacza

Redakcja skalnik.pl / 30 listopada 2021

Grudzień to czas, w którym każdy z nas zamienia się na chwilę w Świętego Mikołaja. Jeśli chcesz kupić prezent wspinaczowi, to nie myśl, że zdąży on napisać list i wyręczy Cię w główkowaniu nad trafionym podarkiem. Wspinacz zamiast pisać list do Mikołaja, robi pewnie formę na wspinaczkowej ściance. Jeśli nie wiesz co kupić wspinaczowi, to nie załamuj rąk, tylko skorzystaj z tej porady. Oto najlepsze pomysły na wspinaczkowy prezent. Nie zastanawiaj się, czy wspinacz potrzebuje kolejnego ekspresu, karabinka, liny… Jeszcze się nie urodził taki łojant, co by miał dość szpeju. Ten prosty fakt sprawia, że wyposażenie wspinaczkowe to zawsze dobry pomysł na prezent dla wspinacza. Nie musisz się więc wahać. Musisz tylko zastanowić się, jak grzeczny był wspinacz, którego chcesz obdarować i wybrać coś z odpowiedniej półki cenowej. Nasze propozycje układamy według cen katalogowych. Pamiętaj, że przy licznych promocjach możesz zaoszczędzić.

Prezenty do 100 zł

We wspinaniu liczy się siła i to nie tylko mięśni. W Skalniku doskonale wiemy, że wspinacze to niepokorne chłopaki i z charakterem dziewczyny. Jeśli zechcesz docenić wspinacza, który przez ostatni rok był trochę niegrzeczny, to wybierz prezent z półki do 100 zł.

Karabinek

karabinek VI.6+

Doskonałym drobiazgiem jest karabinek zakręcany. Ilość potrzebnych karabinków rośnie wprost proporcjonalnie do formy i ambicji wspinającej się osoby. Kto choć raz był w skałach, ten wie, że kilka karabinków osobistych trzeba mieć. Karabinki kupisz w cenach 40-80 zł. Dobrym wyborem jest karabinek Safe marki VI.6+ o ergonomicznym kształcie, który kapitalnie leży w dłoni. Cena: 42,90 zł

woreczek na magnezjęWoreczek na magnezję

Prezentem bardziej oryginalnym może okazać się woreczek na magnezję. Woreczki są gustownym wyposażeniem, którym można wyróżnić się w skale i na panelu. Sprawdź czy Twojemu wspinaczowi nie prują się w woreczku nitki. Jeśli tak to czas wymienić go na nowy. Woreczki mają różne ceny – od 45 do 170 zł. Mojo (Cena: 55 zł) modnej marki Black Diamond to kapitalny prezent dla nowicjusza i dla wyjadacza. Z kolei dla totalnych krejzoli idealne są woreczki Crafty w nietoperze lub inne stworki (cena: 90-120 zł)

Biżuteria wspinaczkowa

Bransoletki wspinaczkowe świetnie pasują zuchwałym dziewczynom walczącym z grawitacją i skałą. Rzuć okiem na prostą i biżuterię o wspinaczkowym charakterze.  Bransoletki kosztują między 21 a 33 zł. Pamiętaj, że to nie kawałek repika – to już ładny drobiazg, który nie pozwoli zapomnieć o pasji nawet na chwilę!

Książka lub topo

Kiedy wspinacz nie może chwilowo łoić to snuje plany lub szkoli się. Książka to zawsze dobry pomysł na prezent pod choinkę. Zerknij do księgarni Skalnika i podaruj topo ciekawego rejonu, wtajemnicz wspinacza w arkana kolejnych technik wspinania lub zainspiruj książką o najlepszych wspinaczch. Książki mają różne ceny. Średnia cena to około 40-60 zł.

czołówka petzl

Czołówka

Czołówka jest podstawowym elementem wyposażenia na szlaku i podczas wspinania. Najlepsza czołówka to taka, której niezawodności można być pewnym. Różne rodzaje i moce sprawiają, że czołówki kosztują od 95 zł (zobacz modele). Lepsza od mocnej ale zawodnej czołówki z bazaru będzie budżetowa Tikkina marki Petzl, której cena oscyluje często ok. 85 zł. Dzięki niej Twój wspinacz zawsze znajdzie drogę do domu.

Nóż do lin

Kupując nóż Spatha wcale nie dajesz do zrozumienia wspinaczowi, że potniesz mu na kawałeczki wszystkie liny. Nożem z praktycznym oczkiem na karabinek zadbasz o jego bezpieczeństwo. W awaryjnych sytuacjach to niezastąpiona pomoc za jedyne 85-95 zł.

Kubek Hook Climbingkubek hook climbing

Idealny prezentem, który pozwala przetrwać zimowe wieczory będzie porcelanowy Kubek Hook Climbing za 19,90 zł. Wspinaczkowe motyw zodowoli łojanta z poczuciem humoru. Zwróć uwagę również na inne wzory.

Karty podarunkowe

To mało prawdopodobne, by Twój wspinacz nie potrzebował czegoś nowego do wspinaczki. Jeśli jednak nie masz pewności co kupić, albo nie wiesz, co tak naprawdę skrywa skarbiec na szpej wspinaczkowego maniaka, to możesz skorzystać z karty podarunkowej do Skalnika.

prezent na święta skalnik karta podarunkowa

chusta wielofunkcyjnaChusta wielofunkcyjna

Każdemu potrzebna jest także wielofunkcyjna chusta. Prawdziwy górski wyjadacz bierze do plecaka nawet kilka chust, bo można nosić je na wiele sposobów. Oryginalny Buff kupisz już za 75 zł. Mnóstwo kolorów i wzorów pozwala wybrać idealny model marki 4Fun w cenach od ok. 30 zł lub oryginalnego hiszpańskiego Buff’a za 75-130 zł. Warto zwrócić uwagę na nowe chusty z materiału ThermoNet®. Są lżejsze, świetnie oddychające, a przy tym zatrzymują jeszcze więcej ciepła przy ciele.

rękawice wspinaczkoweRękawiczki wspinaczkowe

Wspinacz może potrzebować też rękawiczek. Niekoniecznie tych ciepłych i robionych na drutach. Podczas asekurowania, manewrów na stanowisku i do przechodzenia via ferrat przydadzą mu się rękawiczki Crag Half Finger (zobacz) marki Black Diamond. Rękawiczki wspinaczkowe to prezent za około 90 zł. Kupisz je taniej polując na dobrą promocję.

Prezenty do 300 zł

Czas na przedstawienie propozycji dla bardziej grzecznych wspinaczy lub tych osób, które za ciężki trening i postępy w skale należy docenić. Oto lista prezentów do 300 zł, którymi możesz nagrodzić wspinacza.

Scyzoryk

Tę półkę cenową otwiera scyzoryk. Niezliczona ilość zastosowań noży wielofunkcyjnych sprawi, że będzie to prezent, który wspinacz zechce nosić przy sobie cały czas. Każdy duży chłopiec marzy o prawdziwym scyzoryku Victorinox. Podobnie mają outdoorowe dziewczyny, tylko mocniej skrywają te pragnienia. Ceny scyzyoryków wynoszą między 97 a 396 zł.

przyrząd asekuracyjnyPrzyrząd asekuracyjny

Doskonałym pomysłem na prezent jest dobry przyrząd asekuracyjny. Możesz wybrać renomowany model, który jest nieco droższy ale bardziej odporny i funkcjonalny. Przyrząd ATC Guide (139 zł) lub Reverso 4 (139 zł) to strzał w dziesiątkę! Dobry będzie też przyrząd z automatyczną blokadą: sprytny Click Up+ (259,90 zł) lub słynne Gri-Gri, które przy promocji ustrzelisz w cenie do 300 zł.

Kask wspinaczkowy

kask half dome

Możesz też zadbać, by Twój wspinacz pokonywał piony z całą głową. Przy budżecie do 300 zł możesz spokojnie kupić rewelacyjny kask wspinaczkowy. Na przykład bezpieczny i lekki kask Half Dome marki Black Diamond za 259 zł lub jeden z najpopularniejszych kasków, które chętnie noszą wspinacze i alpiniści we wszystkich górach świata. Mowa oczywiście o kasku Petzl Boreo, który zastąpił słynny model Elio.

torba na linęTorba na linę

Możesz też zadbać, by wspinacz dbał o swoją linę i komfortowo ją nosił. Wystarczy, że sprawisz mu torbę na linę. To ona pozwala mu bezpiecznie pokonywać siłę grawitacji. Najlepsze torby posiadają płachtę na linę, która chroni ją przed zużywaniem podczas wspinania. Torby można kupić w cenach 100-300 zł. W promocji możesz kupić ją jeszcze taniej.

Prezenty powyżej 300 zł

Pora pomóc “mikołajom”, którzy muszą znaleźć coś dla bardzo, ale to bardzo grzecznych wspinaczy. W tej półce cenowej znajdziesz duże zabawki lub całe ich zestawy. Kto dostaje dużo ten zawsze się cieszy.

Zestaw ekspresów

“Kategorię dużo” może zacząć zestaw ekspresów. Z ekspresami Dyon KS 11CM w sześciopaku grzeczny wspinacz przyszpanuje w skałach modnym produktem i co najważniejsze skutecznie dotrze do topu trudnej wspinaczkowej drogi. W modelach kosztujących od 300 do 670 zł można przebierać. Każdy z nich ucieszy obdarowaną osobę.

zestaw ekspresów prezent

Zestaw kości wspinaczkowych

Dużo możesz kupić pod choinkę również kości wspinaczkowych. Zestaw kości Stopper Set Classic marki Black Diamond są bardzo wytrzymałe i świetnie układają się w skalnych formacjach. Będzie to idealny prezent dla kogoś, kto posmakował już tradowego wspinania. Cena: 359 zł w katalogu, choć w Skalniku często można znaleźć te kości w niższej cenie.

lina wspinaczkowaLina wspinaczkowa

Tylko radykalnego fana boulderingu nie ucieszy nowa lina wspinaczkowa! W Skalniku znajdziesz wiele świetnych lin. Jakiś czas temu poszerzyliśmy ofertę o słynne liny Edelrida. Twój wspinacz na pewno marzy o takiej linie.Ceny lin to ok. 400-1000 zł.

Spodnie wspinaczkowe

Specjalnie profilowane spodnie wspinaczkowe to sposób na naturalny ruch w skale. Ze spodniami Credo Black Diamond można poczuć prawdziwą wolność wspinaczkowego ruchu.Cena katalogowa to 349,90, ale te perfekcyjnie skrojone spodnie często objęte są promocją. Przed kupnem prezentu zobacz też na inne modele.

crashpadCrashpad

I na koniec spektakularny prezent, który może nie zmieścić się pod choinką. Crashpad jest dla tych, którzy nie lubią liny lub są wszechstronnymi wspinaczami pokonującymi skalne ściany i trudne bulderowe problemy. Prezent za około 800-1500 zł sprawi, że Twój wspinacz stanie się bardzo doceniony i bardzo szczęśliwy.

***

Mamy nadzieję, że nasza shortlista udanych prezentów dla wspinacza pomoże zobaczyć uśmiech na jego twarzy. Zapraszamy na udane zakupy do sklepów stacjonarnych i sklepu internetowego skalnik.pl. Skorzystaj z naszej oferty. Co roku dbamy, by świąteczne prezenty docierały na czas i pozwalały spełniać marzenia fanów outdooru.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.