Bielizna termoaktywna Icebreaker na narty
Branża

Bielizna termoaktywna Icebreaker na narty

Anna Śliwa / 22 grudnia 2022

Zima i narty to niemal natychmiastowe skojarzenia. Są tacy, którzy na to by przypiąć deski czekają cały rok. Ale narciarskie przygody to także wyzwanie pod względem doboru odpowiedniej odzieży, a szczególnie bielizny. Tu nie ma miejsca na kompromis, trzeba sięgnąć po rozwiązania najwyższej jakości. Przedstawię Ci dziś bieliznę termoaktywną produkowaną przez nowozelandzką firmę Icebreaker. Na stok wjeżdża prawdziwy lodołamacz, który nie pozwoli Ci ani przemarznąć, ani się przegrzać.

Lodołamacz się rozpędza czyli skąd wziął się Icebreaker

Zanim jednak przejdę do koszulek i legginsów merino, chcę Ci przedstawić samego producenta. Bo historia jest niezwykła.

Jesteśmy w Nowej Zelandii w 1994 r. 24 letni absolwent marketingu, Jeremy Moon nie ma pomysłu na życie. Jego dziewczyna wraca z praktyk na farmie hodującej owce rasy merynos i opowiada o niezwykłej przędzy, z jaką się tam spotkała. Moon słucha jej początkowo jednym uchem, ale powoli zaczyna się wciągać. Dzięki namowom dziewczyny spotyka się z hodowcą, Brianem Brackenridgem. Ten rzuca mu na stół koszulkę wykonaną z wełny merino.

Moon nie jest outdoorowym nowicjuszem, wie jaki asortyment odzieży termoaktywnej można znaleźć w sklepach. Sam jej używa, np. na niedawnym spływie, podczas którego miał wrażenie, że jest owinięty plastikową folią – a to była tylko syntetyczna koszulka sportowa. Ubiera podanego przez farmera „merynosa” i niemal od razu wie, że to jest to.

Icebreaker – pogromca chłodu na narciarskich stokach (fot. Icebreaker)

Tak wyglądał początek. Niełatwy, bo przeciętnemu odbiorcy słowo „wełna” kojarzy się głównie z grubym, topornym i łatwo nasiąkającym wodą swetrem. Ale krok po kroku merino wyrąbało sobie coraz szerszą outdoorową ścieżkę. Po 20 latach bielizna termoaktywna z merynosów stała się podstawą wyposażenia sportowego i turystycznego. Lodołamacz pędzi, ale cały czas jest wierny swojemu hasłu „Move to natural”.

Z bliska poznaj produkty Icebreaker.

W stronę natury

Bielizna termoaktywna Icebreaker produkowana jest z najwyższej jakości wełny z merynosów. Pochodzi z hodowli nowozelandzkich, w których pastwiska znajdują się na stokach Alp Południowych. Dzięki panującym tu warunkom i temperaturom wahającym się od +35 do nawet -20 stopni Celsjusza runo owiec ewoluowało przez wieki i wytworzyło specyficzną strukturę z kieszonkami powietrznymi. Odpowiadają one za termoizolację i sprawiają, że przędza, a także wykonana z niej dzianina chroni zarówno przed przegrzewaniem, jak i wychładzaniem. Oprócz tego niezwykle sprawnie odprowadza wilgoć na zewnątrz i pozwala jej odparować, a właściwości swoich nie traci nawet po przemoczeniu.

W zgodzie z naturą- bielizna Icebreaker (fot. Icebreaker)

Oprócz zalet funkcjonalnych produkowana przez Icebreaker przędza z wełny merino jest niezwykle miękka, delikatna i przyjazna w dotyku. Ma właściwości antyalergiczne, mogą ja nosić osoby o bardzo wrażliwej skórze, a do tego jest naturalnie antybakteryjna więc nie nasiąka nieprzyjemnym zapachem podczas intensywnego użytkowania.

W trosce o środowisko, owce i farmerów

Icebreaker w swojej działalności kieruje się zasadami zrównoważonego rozwoju. Hasło „Move to natural” nie jest tu jedynie pustym sloganem. Naturalne, ekologiczne hodowle, jak najmniejsza ingerencja w środowisko naturalne oraz dbałość o dobrostan zwierząt to elementy, które są stale kontrolowane. Jest to o tyle łatwe, że wszystkie elementy procesu produkcji odbywają się w jednym kraju czyli w Nowej Zelandii. Firma dba też o kontakty z farmerami i stosuje w swoich działaniach zasady Fair Trade.

Zobacz jak Icebreaker dba o zrównoważoną produkcję – kliknij tutaj.

Icebreaker – lider w innowacyjnym podejściu do wełny

Skoro już wiesz, z kim masz do czynienia, zobacz co Icebreaker proponuje dla narciarzy. Przede wszystkim dzianina z wełny merino produkowana jest w kilku gramaturach. Na chłodniejsze pory roku przeznaczone są te o wartościach od 200 g/m2 w górę. Dzianina 200 g/m2 jest najbardziej uniwersalna w całej kolekcji i może z powodzeniem służyć przez cały rok, zarówno w chłodniejsze letnie dni, jak i przy lżejszym mrozie. Z kolei dzianiny 250, 260 czy 300  g/m2 to prawdziwy lodołamacz, który nie boi się nawet silnych mrozów.

Założeniem Icebreaker jest stosowanie naturalnej wełny merino z możliwie jak najmniejszą domieszką syntetyków. Są one wprowadzane jedynie w serii Zone, ale nawet tu Lycra lub Lycra i Nylon nie stanowią więcej niż 17% składu w dzianinie 150 g/m2 oraz 5% w dzianinie 200 g/m2.

Funkcjonalna i wygodna bielizna termoaktywna Icebreaker (fot. Icebreaker)

Aby optymalnie wykorzystać niezwykłe właściwości merino Icebreaker prowadzi cały czas zaawansowane badania nad konstrukcją swojej bielizny termoaktywnej. Dzięki temu opracowane zostały technologie, które pozwalają zoptymalizować wydajność dzianin. Są to:

  • ZoneKnit™- technologia zaawansowanego bodymappingu, która reguluje temperaturę ciała i pozwala skórze oddychać podczas intensywnego wysiłku
  • BodyFitZone™ – strefy o zwiększonej wentylacji umieszczone tam, gdzie pocenie jest największe
  • Quilted MerinoLoft™ – naturalna ocieplina z wełny merino, która zwiększa komfort termiczny

Bielizna termoaktywna merino Icebreaker

Jak już wspomniałam, na narty, a więc warunki zimowe nadają się koszulki i legginsy merino Icebreaker o wyższych gramaturach- 200, 250, 260 i 300 g/m2. Przy czym pamiętaj, że im gramatura wyższa, tym bielizna cieplejsza. Na szusowanie w końcu sezonu, na nasłonecznionych stokach najgrubsze koszulki i leginsy mogą być zwyczajnie zbyt ciepłe.

Większość bielizny termoaktywnej męskiej i damskiej Icebreaker ma w swojej nazwie określoną gramaturę – np. jeśli widzisz nazwę 200 ZoneKnit™ czy 260 ZoneKnit™ możesz na pierwszy rzut oka powiedzieć, że ta z liczbą 260 będzie grubsza, a więc sprawdzi się przy większym mrozie.

Koszulki na narty Icebreaker – ubierzesz je warstwowo i samodzielnie (fot. Icebreaker)

Niemal wszystkie modele outdoorowej bielizny Icebreaker mają płaskie szwy, które zmniejszają ryzyko otarć oraz mankiety z otworami na kciuk, co sprawia, że rękawy utrzymywane są w optymalnym położeniu nawet przy bardzo intensywnym ruchu. Wszyte pod pachami lub w kroku kliny poprawiają mobilność w czasie aktywności. Dla większej wygody stosowane są też raglanowo wszyte rękawy lub przesunięte szwy na ramionach. Cała kolekcja bielizny termoaktywnej Icebreaker dostępna jest w wersji męskiej i damskiej.

Koszulki i legginsy Icebreaker – jakie wybrać na narty

Wybór koszulek i legginsów na narty Icebreaker jest spory. Dlatego zastanów się w jakich warunkach zwykle jeździsz. Czy potrzebujesz najgrubszej dzianiny, czy może szukasz czegoś bardziej uniwersalnego.

Wśród najcieplejszej bielizny termoaktywnej merino na narty możesz wybrać koszulkę ZoneKnit™ Insulated LS Hoodie. Wykonana jest z dzianiny o gramaturze 260 g/m2, na dopasowany kaptur, a przedni panel wyłożony jest ociepliną Quilted MerinoLoft™. Z dzianiny o grubości 300 g/m2 wykonane są z kolei koszulki z długim rękawem i leginsy Merino LS Roll Neck i Merino Leggins. Koszulka ma wysoki golf, który może także osłaniać dolną część twarzy dzięki czemu świetnie chroni przed mrozem.

MS Merino LS Roll Neck – prawdziwy lodołamacz (fot. Icebreaker)

Wśród ciepłej bielizny o gramaturze 250 i 260 g/m2, przeznaczonej na zimną pogodę możesz wybrać z następujących linii:

  • 260 ZoneKnit™ – koszulki z długim rękawem i golfem z zamkiem (Half Zip) oraz leginsy do kostek. To zaawansowana technologicznie linia doskonale nadająca się do intensywnych aktywności zimowych
  • 260 Tech- koszulki z długim rękawem z podkrojem pod szyją (Crewe), półgolfem (Turtleneck) oraz  z golfem i zamkiem sięgającym piersi (Half Zip), a także 2 rodzaje legginsów – ze zwykłym i podwyższonym stanem
  • 250 Vertex – koszulki z długim rękawem z podkrojem pod szyję (Crewe) lub golfem i zamkiem (Half Zip) oraz legginsy do kostek
  • 260 Zone- dzianina z niewielką domieszką Lycry, która sprawia, że jest bardziej elastyczna. W linii tej znajdują się koszulki z długim rękawem z podkrojem pod szyję (Crewe) oraz golfem z zamkiem (Half Zip), a także legginsy do kostek i o długości 3/4 (Legless)

Uniwersalna, całoroczna bielizna Icebreaker

Czasem jednak zdarza się szusować w końcówce sezonu, lub gdy mróz jest bardzo lekki, a słońce mocno świeci.

200 Sonebula- koszulka uniwersalna na chłodniejszą pogodę (fot. Icebreaker)

Wówczas możesz sięgnąć po bardziej uniwersalne modele z dzianiny o gramaturze 200 g/m2, takie jak:

  • 200 ZoneKnit™ – koszulka z podkrojem (Crewe) oraz legginsy wykorzystujące technologię bodymappingu
  • 200 Sonebula – koszulka z półgolfem oraz leginsy
  • 200 Zone – dzianina z 4% domieszką Lycry dla większej elastyczności. Znajdziesz tu legginsy oraz koszulkę z podkrojem (Crewe) lub golfem i zamkiem (Half Zip)
  • 200 Oasis – to jedna z najbardziej rozbudowanych linii Icebreaker. Na narty najlepsze będą tu koszulki z podkrojem (Crewe) lub golfem i zamkiem (Half Zip), a także długie legginsy do kostek

Bielizna termoaktywna Icebreaker to najwyższa jakość w świecie merino. Podążaj w stronę natury i ciesz się niezrównanym komfortem na stokach.

Przejdź do kategorii:
bielizna termoaktywna Icebreaker damska
bielizna termoaktywna Icebreaker męska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.