Brubeck – wybór GOPR
Branża

Brubeck – wybór GOPR

Anna Śliwa / 28 maja 2023

Wędrując po Beskidach, Sudetach czy Pieninach na pewno spotykasz ratowników GOPR lub widzisz oznaczenia tej organizacji. I wiesz, że możesz czuć się bezpiecznie. GOPR jest zawsze tam, gdzie w górach dzieje się coś złego, a ratownicy ruszają na akcję o każdej porze dnia i nocy oraz w każdej pogodzie. W takich warunkach pracy odpowiednia odzież to rzecz najwyższej wagi. Dlatego GOPR sięga po sprawdzone, polskie rozwiązania. Od 2020 r. wyborem GOPR w zakresie bielizny i akcesoriów termoaktywnych jest Brubeck. Zobacz jak kształtuje się ta współpraca na najwyższym górskim poziomie.

Brubeck – strażnik Twojej termiki

Bielizna termoaktywna jest dziś absolutnym „must have” każdego aktywnego turysty. Jej wybór na różne warunki i pory roku jest niezwykle szeroki. Polskim liderem branży jest marka Brubeck. Od 2005 roku produkuje ona koszulki, leginsy, majtki, a także skarpety, czapki i inne akcesoria pomagające utrzymać prawidłową termikę zarówno podczas intensywnych aktywności, jak i na co dzień i w czasie odpoczynku.

Kiedy kupowałam swoje pierwsze leginsy Brubeck (a było to około 12-13 lat temu) to nawet do końca nie zdawałam sobie sprawy, że kupuje produkt polski. A tak właśnie jest. Brubeck to nie tylko polska metka, ale także cała produkcja prowadzona w zakładzie w Zduńskiej Woli. Dzięki temu, że odzież i bielizna produkowane są na miejscu, cały proces może być na bieżąco kontrolowany. To gwarancja wysokiej jakości i doboru materiałów z górnej półki.

Zobacz wszystkie produkty –> Brubeck <– a półce naszego sklepu.

Bielizna termiczna Brubeck na każdą pogodę

Brubeck specjalizuje się w produkcji odzieży, a przede wszystkim bielizny termoaktywnej. Początkowo marka korzystała z włókien syntetycznych, ale od kilku lat coraz śmielej wprowadza do swoich wyrobów naturalną wełnę merino. Połączenie właściwości włókien syntetycznych i naturalnych sprawia, że koszulki, leginsy i inne elementy odzieży fantastycznie oddychają, regulują temperaturę podczas wysiłku fizycznego, sprawnie odprowadzają wilgoć i błyskawicznie wysychają.

Marka prowadzi także własne badania i tworzy opatentowane przędze, jak Brubeck AirJet, która jest niezwykle trwała, Nilit Heat dodatkiem węgla kawowego przetrzymującą ciepło czyli Nilit Innergy zamieniającą ciepło na promieniowanie podczerwone. W swoich wyrobach stosuje zaawansowane techniki bodymappingu, które pozwalają na odwzorowywanie stref ludzkiego ciała. Dzięki temu bielizna „pracuje” tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne – w miejscach o wysokiej produkcji ciepła i potu sprawniej odprowadza je na zewnątrz, a te narażone na wychładzanie lepiej izoluje.

koszulki brubeck koszulka termoaktywna
Koszulki i leginsy Active Wool z wełną merino zapewniają komfort termiczny w każdych warunkach (fot. Brubeck)

Szeroka oferta Brubeck obejmuje bieliznę o różnej grubości, zaprojektowaną na konkretne warunki i do różnego stopnia wysiłku fizycznego. Podzielono je na kategorie od 1 do 9 odpowiadające intensywności ruchu oraz temperaturze zewnętrznej. Jeśli szukasz bielizny do aktywności górskich zwróć uwagę na linie Outdoor Wool,  Active Wool i Extreme Wool z wełną merino oraz przeznaczoną na chłodne pory roku linię Thermo.

GOPR i Brubeck – spotkanie profesjonalistów  

To była kwestia czasu. Lider na rynku polskiej odzieży termoaktywnej i ludzie, dla których góry są domem i miejscem pracy musieli się kiedyś spotkać. Oficjalnie nastąpiło to w 2020 r., kiedy Brubeck został Oficjalnym Partnerem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

GOPR jest organizacją działającą od 1952 r., a ratownicy spod znaku błękitnego krzyża są wszędzie tam, gdzie konieczna jest pomoc w Sudetach, Beskidach i Pieninach. To najlepsi z najlepszych, przechodzący długie, intensywne szkolenie i wiele egzaminów. Są po to, żeby każdy z nas idąc w góry miał świadomość, że może liczyć na skuteczną pomoc.

Profesjonaliści rozumieją się najlepiej dlatego Brubeck i GOPR to związek, który daje same korzyści. Ratownicy zyskali najwyższą ochronę przed warunkami atmosferycznymi podczas wymagających akcji górskich. Z kolei Brubeck jeszcze mocniej związał się z górami i bezpieczeństwem turystów.

GOPR wybiera odzież Brubeck

Mając takiego partnera, wybór GOPR w zakresie bielizny termoaktywnej nie mógł być inny. Od 2020 r. na wyposażeniu członków tej organizacji znajduje się bielizna i akcesoria z wełną merino produkowane w Zduńskiej Woli. Zobacz, jakie produkty wybrał GOPR dla swoich ratowników. Pamiętaj, że to wybór profesjonalistów i najwyższa półka polskich produktów termo.

Partnerem GOPR na górskich szlakach jest kolekcja Active Wool. Koszulki z krótkim i długim rękawem, leginsy oraz majtki pochodzą z najbardziej uniwersalnej, całorocznej linii wyrobów Brubeck. Mogą być noszone zarówno latem, jak i zimą przy intensywnym wysiłku fizycznym. Wykonane są z dzianiny o gramaturze 185 g/m2 składającej się w 56% z poliamidu, 41% z wełny merino i niewielkich domieszek polipropylenu i Elastanu.

bielizna termoaktywna brubeck gopr
Koszulki i leginsy Active Wool to wybór GOPR (fot. Brubeck)

Wybrana przez GOPR bielizna termoaktywna odznacza się rewelacyjnym odprowadzaniem wilgoci i ciepła oraz pomaga w regulowaniu temperatury ciała. Zawdzięcza to wełnie z owiec merynosów, która zapobiega zarówno wychładzaniu, jak i przegrzewaniu. Merino ma też właściwości antybakteryjne, co pozwala na dłuższe utrzymywanie świeżości bielizny, jest przyjazne dla skóry i nie powoduje uczuleń. Bielizna wykonana jest w technologii bezszwowej, daje dużą swobodę ruchu i nie powoduje otarć przy intensywnym ruchu.

Zobacz –> koszulki Brubeck męskie <– lub poznaj –> koszulki Brubeck damskie <–

Ratownicy GOPR wybrali także do swojego wyposażenia zimowe skarpety narciarskie Ski Force z wysoką zawartością wełny merino. Odznaczają się one wyjątkową trwałością, a mikrowłókna z jonami srebra pozwalają na ich długie użytkowanie. W szafach ratowników znajdują się także uniwersalne, całoroczne skarpety Trekking Light Merino Wool o dwuwarstwowej konstrukcji, które zapewniają termoregulację stóp i wspierają je dzięki precyzyjnej amortyzacji i wzmocnieniach w kluczowych miejscach.

Uzupełnieniem wybranej przez GOPR bielizny są wełniane czapki Unisex Active Wool o podwójnej konstrukcji, które chronią głowę przed chłodem, a jednocześnie zapobiegają poceniu się podczas ruchu oraz wełniane kominy unisex, które mogą służyć do osłony głowy, twarzy i szyi w gorszych warunkach atmosferycznych.

Jestem z Gór

Współpraca GOPR i Brubeck to nie tylko odzież dla ratowników. Dzięki Brubeck także Ty możesz wesprzeć ratowników i jednocześnie wejść w posiadanie rewelacyjnej czapki z wełny merino. Jeśli Jesteś z Gór (nie tylko fizycznie, ale także mentalnie) wybierz czapkę, jaką noszą ratownicy. Została oznaczona logo akcji „#jestemzgor” oraz logo Fundacji GOPR. To całoroczna ochrona głowy, która daje komfort termiczny i zapobiega zarówno wychładzaniu, jak i przegrzewaniu głowy. Na pewno wiesz, że głowa jest jedną z najbardziej wrażliwych części naszego ciała i tracimy przez nią bardzo dużo ciepła. Dlatego ochrona przed chłodem jest tu niezwykle ważna.

czapka brubeck merino gopr
Kupując czapkę „Jestem z Gór” wspierasz Fundację GOPR (fot. Brubeck)

Czapka Jestem z Gór to ten sam model, który noszą ratownicy GOPR. Wykonana jest z mieszanki wełny merino i poliamidu w bezszwowej konstrukcji. Jest elastyczna i dopasowana, a dzięki właściwościom wełny merino antybakteryjna, antyalergiczna i chroni przed promieniowaniem UV.

Co jeszcze zyskasz kupując czapkę Brubeck? Realnie wesprzesz GOPR. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla Fundacji GOPR realizującej rozmaite projekty podnoszące jakość i efektywność pracy ratowników oraz prowadzącej działania edukacyjne w zakresie bezpieczeństwa w górach.


Profesjonalizm i bezpieczeństwo to wspólne mianowniki, które połączyły GOPR i Brubeck. Ty też możesz być częścią tej układanki i wesprzeć GOPR przez zakup czapki Jestem z Gór. Sprawdź też kolekcję Wybór GOPR Brubeck wybraną przez ratowników. Profesjonaliści nie mogą się mylić.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.