Jak zorganizować trekking w Himalaje
spotkania-z-gorami-okladka-15-01-2020
Spotkania z górami

Jak zorganizować trekking w Himalaje

15 stycznia 2020
Katarzyna i Andrzej Mazurkiewicz

TEMAT:

Jak zorganizować trekking w Himalaje

PRELEGENT: 

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

MIEJSCE:

Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Politechnika Wrocławska, budynek A1, sala 329

DATA: 15.01.2019, godz. 19:00

O prelekcji:

Pierwsze w nowym roku Spotkania z Górami odwiedzą miłośnicy podróżowania i trekkingu. Naszymi gośćmi w styczniu będą Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, którzy prowadzą swoją agencję podróżniczą już od ponad 25 lat.

Klimat tych Spotkań z Górami przypadnie do gustu na pewno tym, którym na widok górskich szczytów serce mocniej zaczyna bić, a myśli uciekają w stronę biwaków w dolinach i nieprzystępnych grani. Razem z Mazurkiewiczami przeniesiemy się w rejon najbardziej wymarzony dla większości górskich pasjonatów, czyli Himalaje. Kto by nie chciał tam pojechać, chociaż raz w życiu ujrzeć na własne oczy olbrzymie sylwetki ośmiotysięcznych szczytów i przejść przez rozległe himalajskie doliny. Właśnie taką okazję będą mieli wszyscy, którzy w styczniu zjawią się na Spotkaniach z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewicz.

Para oprowadzi nas nie tylko po przyrodniczych ciekawostkach i zapierających dech krajobrazach, ale także po niuansach związanych z logistyką w tej części świata. Nie obędzie się również bez praktycznych porad od podróżników. Podzielą się z nami swoją wiedzą i opowiedzą o tym, jak się przygotować na trekking w Himalajach, kto może myśleć o takiej wyprawie, jakie są jej koszty i jak poradzić sobie na miejscu oraz skorzystać z usług lokalnej ludności. Himalaje to duży obszar, dlatego Mazurkiewiczowie, bazując na swoim własnym doświadczeniu, przedstawią również charakterystykę poszczególnych rejonów trekkingowych w najwyższych górach świata.

Prelekcja opatrzona będzie świetnym pokazem slajdów, więc, tak jak obiecaliśmy, każdy widz przeniesie się w czasie jej trwania do Azji, by móc cieszyć oko widokami i poznać jeszcze lepiej wschodnią kulturę. Warto tutaj zaznaczyć, że przewodnicy specjalizują się w tworzeniu pięknych slajdowisk, które na długo pozostają w pamięci odbiorców. Po prostu nie może Cię zabraknąć.

Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

Para Mazurkiewiczów to pasjonaci prywatnie i zawodowo. Podróżnicy i przewodnicy trekkingowi od lat prowadzą swoją agencję podróżniczą Terra Incognita, zajmują się również profesjonalną fotografią. Od wielu lat jeżdżą do odległej Azji, by przemierzać szlaki i poznawać lokalną przyrodę oraz ludzi. Podczas swoich trekkingów poznali już takie kraje jak Kirgistan, Nepal, Mongolia, Indie, Tanzania, Iran. Odwiedzali także Syberię. W sumie zorganizowali już ponad 200 wyjazdów i poprowadzili ponad 100 z nich przez himalajskie szlaki. Najchętniej wracają w te indyjskie. Są również autorami wystaw fotograficznych i książek o Himalajach. W zestawieniu pojawia się także przewodnik „Himalaje indyjskie”. Mazurkiewiczowie są współorganizatorami imprez kulturalnych i podróżniczych. Ich autorski Festiwal Slajdów Podróżniczych – Terra odbywa się cyklicznie od 2001 r.

Sponsorzy

Dołącz do wydarzenia na Facebooku, by nie przegapić prelekcji!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.