Kiedy i gdzie warto ze sobą zabrać ciepły polar?
bluza polarowa
Porady

Kiedy i gdzie warto ze sobą zabrać ciepły polar?

Redakcja skalnik.pl / 23 listopada 2015

Przyjemny, lekki, delikatny, miękki w chwycie, dobrze oddychający a przede wszystkim ciepły to atuty które posiada „polar”. Któż z nas nie marzył o takiej kurtce? Z zazdrością spoglądał na kolegów, którzy posiadali już swoją lekką i ciepłą kurtkę polarową. Z biegiem lat oraz z coraz większą dostępnością i popularnością odzieży turystycznej, polary doskonale „zadomowiły” się wśród naszej garderoby.

Polar

Polar, tym synonimem obecnie nazywamy wszystkie kurtki wykonane z dzianiny  typu fleece. Potoczna nazwa „polar” została zaczerpnięta  od marki Polartec®, skonstruowanej przez amerykańską  firmę Malden Mills (Polartec LCC), dzianiny umożliwiającej stworzenie doskonałej odzieży dostosowanej do zmiennych warunków klimatycznych. Materiał ten w wielu odmianach  dostępny jest od kilkudziesięciu lat. Najczęściej wykorzystywana jest do produkcji ubrań i galanterii turystycznej. Dzianina Polartec® jest obecnie najlepszym, z dostępnych na rynku materiałów przeznaczonych do produkcji ciepłej odzieży turystycznej. Z powodzeniem jest wykorzystywana w kurtkach damskich i kurtkach męskich.

Polartec® ThermalPro

polartec thermalproCiepłe kurtki polarowe doskonale sprawdzają się w codziennym życiu, jak i podczas nawet najbardziej ekstremalnych działań w terenie. W konstrukcji komfortowych kurtek polarowych projektanci światowych marek outdoorowych wykorzystują różnego rodzaju odmiany dzianiny Polartec®. Najpopularniejszą dziś odmianą dzianiny Polartec® jest materiał Polartec ThermalPro. Ten rodzaj dzianiny dzięki zmniejszonej wadze i gęstszemu splotowi włókien, zachowuje lepsze właściwości termoizolacyjne w porównaniu z klasycznym rodzajem tkaniny, którym jest Polartec® Classic 200. Gęstszy splot włókien, zapewnia dodatkowo zdecydowaną poprawę wytrzymałości dzianiny. Z dzianin Polartec® ThermalPro i Classic 200 szczególnie często szyte są ciepłe kurtki. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi najlepszego komfortu termicznego, przy zachowaniu najlepszych oddychających właściwości produktu. Modele tego typu, są wyposażone w „kostkowe” zamki marki YKK, które są kompatybilne z większością dostępnych na rynku kurtek membranowych. Możliwość spięcia dwóch kurtek ze sobą, pozwala na całoroczne wykorzystanie takiego zestawu. Kurtki 2 w 1 doskonale zachowują się w warunkach miejskich oraz podczas zimowych wypraw trekkingowych i narciarskich.

polartec_powerstretchPolartec®PowerStretch

Osobną i bardzo uniwersalną grupą kurtek polarowych, są modele skonstruowane w technologii Polartec®Powerstretch. Dzianina tego typu jest porównywana przez użytkowników do drugiej skóry. Świetnie oddycha, jest lekka. Zewnętrzna strona tej tkaniny wykończona  nylonem jest śliska, odporna na  uszkodzenia, noszona przez wiele lat nie zmienia swoich walorów. Wewnętrzna jej strona natomiast jest delikatna, miła, utrzymuje komfort termiczny oraz właściwy mikroklimat. Kurtki  z Polartec®Powerstretch szczególnie dobrze sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach terenowych i klimatycznych. Produkty wykonane w tej technologii, często są bardziej techniczne, mają profilowane rękawy, oraz kształt który zapewnia jak najlepsze przyleganie produktu do ciała.

 

Uniwersalność i popularność polarów pozwala zaryzykować tezę, że jest to najlepsza kurtka, która może być wykorzystana tak naprawdę do wszystkiego. Polary wykorzystujemy cały rok. Doskonale  radzą sobie, ogrzewając nas podczas letniego, wieczornego spaceru na nadbałtyckiej plaży czy też podczas chłodnego wieczoru przy ognisku.  Ciepłe kurtki polarowe wykorzystywane są nie tylko w outdoorze. Za swoje doskonałe  walory izolacji termicznej cenią je żeglarze, a także członkowie różnego rodzaju formacji militarnych. Najlepsi producenci odzieży z polaru w Polsce to Alvika i Milo.  Polary kochają starsi i młodsi. Nie ważne ile masz lat, nie ma znaczenia czy jesteś sportowcem lub czy lubisz kontakt z przyrodą. Najważniejsze jest to, że na pewno potrzebujesz komfortu termicznego. Dlatego wybierz kurtkę uszytą z polaru. Największy wybór kurtek z dzianiny Polartec® znajdziesz w stacjonarnych sklepach Skalnik, gdy jednak wolisz zakupy w domowym zaciszu, odwiedź nasz sklep internetowy Skalnik.pl.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.