Scyzoryki Victorinox - blog Skalnik
Scyzoryki Victorinox
scyzoryk
Porady

Scyzoryki Victorinox

Redakcja skalnik.pl / 24 lipca 2015

Scyzoryk armii szwajcarskiej – synonim niezawodności i długowieczności. Po raz pierwszy wszedł do wyposażenia żołnierzy spod znaku białego krzyża w 1891 roku. Od tamtej pory do dziś, jego producent – firma Victorinox – wprowadziła na szeroki rynek wiele innowacyjnych produktów. Przez dekady raczyła klientów nowoczesnymi rozwiązaniami i niespotykaną jakością. Lata mijały, a stal Victorinoxa pozostawała niezmiennie ostra.

Podstawą światowego sukcesu szwajcarskiego producenta jest bardzo wysoka jakość stali użyta do produkcji elementów każdego scyzoryka. Jest to nierdzewny materiał o różnej sprężystości. Zróżnicowana elastyczności pozwala na właściwe dopasowanie rodzaju stali do przeznaczenia. W ten sposób inną twardość mają ostrza noży, inną korkociągi, a jeszcze inną piłki. Dbałość o najmniejsze detale to kolejny powód, dla którego w świecie scyzoryków liczy się tylko Victorinox.

Podobno od przybytku głowa nie boli

scyzoryykJednak nijak ma się to powiedzenie do bogactwa oferty marki Victorinox. Wręcz niemożliwym jest by choć na chwilę nie zagubić się podczas wertowania katalogu tej firmy. Dziesiątki modeli, a każdy z innymi funkcjami, sprawiają że wybór jest często trudny. Szwajcarski producent ma do zaoferowania zarówno miniaturowe modele z mikroostrzem i pilniczkiem, jak i wyroby opasłe, wyposażone w multum funkcji. Możemy przebierać w rozmaitych kombinacjach części składowych. Podstawowe produkty zawsze posiadają ostrze noża, otwieracz do konserw i butelek oraz korkociąg. W tych o średniej kubaturze dodatkowo znajdziemy nożyczki, piłkę i pilniczek, a największe w swym bogactwie oferują takie elementy jak nóż do przecinania pasów bezpieczeństwa, lupę czy cążki do paznokci. Każdy scyzoryk jest też wyposażony w wsuwaną w jego korpus wykałaczkę i pincetę, czasem też długopis.

scyzorykOryginalny design

Różnice między poszczególnymi modelami nie polegają tylko i wyłącznie na odmiennym wyposażeniu danych scyzoryków. Firma Victorinox dużą wagę przykłada również do designu swoich wyrobów. Przypatrując się produktom szwajcarskiej firmy okazuje się, że męskie narzędzie, jakim jest scyzoryk, może być subtelne, eleganckie i zróżnicowane w formie. Najbardziej rozpoznawalny czerwony kolor nie jest jedynym dostępnym.

Odnajdziemy również modele czarne, zielone, wielokolorowe, niekiedy sygnowane motywami myśliwskimi czy żeglarskimi.

 

Scyzoryki Victorinoxa od lat testowane były przez żołnierzy wielu armii świata, a połowa wynalazków słynnego MacGyver’a spaliła by na panewce gdyby nie używał szwajcarskiego ostrza. Ty też dołącz do zawsze zadowolonych użytkowników produktów Victorinoxa i odwiedź nasz dział ze scyzorykami.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również: