W drodze do szczytu – Kinga Baranowska
Spotkania z górami

W drodze do szczytu – Kinga Baranowska

155053440012 lutego 2019

TEMAT:Kinga Baranowska

W drodze do szczytu

PRELEGENT:

Kinga Baranowska

MIEJSCE:

Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Politechnika Wrocławska, budynek A1, AULA (zmiana sali)

DATA:

19.02.2019, godz. 19:00

O prelekcji:

W lutym na naszych Spotkaniach z Górami gościć będziemy znakomitą postać z górskiego środowiska – Kingę Baranowską. Ten, kto miał już okazję spotkać się z Kingą i uczestniczyć w jej prelekcji, ten wie, że słucha się jej z zapartym tchem. Na najbliższym spotkaniu himalaistka opowie nam o zdobywaniu najwyższych szczytów – ośmiotysięczników, których na swoim koncie ma już dziewięć, a trzy z nich zdobyła jako pierwsza Polka. Dowiemy się, jakie wiąże się z tym poświęcenie i jakie decyzje trzeba podejmować zarówno w trakcie przygotowań do wyprawy, jak i już tam na miejscu, gdy percepcję zmysłów zaburza bliskość celu i atmosfera panująca pod szczytem.

Każdy zainteresowany wysokogórską eksploracją i śledzący zmagania himalaistów wie, że wyprawy to także ludzie, którzy je tworzą. Kinga opowie nam też o nich – jacy są ludzie gór, co ich napędza w drodze na szczyt, jak spędza się czas w ich towarzystwie. Prelegentka uchyli nam nieco zasłony górskiego środowiska, będziemy mogli zajrzeć do niego jej oczami i posłuchać ciekawych historii.

O czym będzie jeszcze? Będzie o wysokich szczytach, o ludziach gór, o przyjaźni, o tym co ważne, by nie zawrócić, kiedy jest się już blisko celu. Zapraszamy Was na to spotkanie, bo Kinga opowiada ciekawie nie tylko o samych górach, ale też o człowieku, który w tych górach się znalazł.

Kinga Baranowska

Polska himalaistka, zdobywczyni dziewięciu ośmiotysięczników.
 Na trzech z nich stanęła jako pierwsza Polka. Członkini kadry narodowej we wspinaczce wysokogórskiej, a także Wiceprezes Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Laureatka licznych nagród m.in. Nagrody Ministra Sportu za wspinaczkę na trzeci szczyt świata, Złotego Krzyża Zasługi „za zasługi dla rozwoju sportów wysokogórskich, za promowanie imienia Polski w świecie”, a także plebiscytu na najlepiej mówiących Polaków – Mistrz Mowy Polskiej.

Na wszystkie ośmiotysięczniki Kinga wspięła się bez używania tlenu z butli. Od kilku lat w teamie sportowców Salewa.

salewa logo

Wejścia na wierzchołki ośmiotysięczników:
2003 – Cho Oyu (8201 m)
2006 – Broad Peak (8048 m)
2007 – Nanga Parbat (8125 m)
2008 – Dhaulagiri (8167 m)
2008 – Manaslu (8156 m)
2009 – Kanczendzonga (8598 m)
2010 – Annapurna (8091 m)
2012 – Lhotse (8516 m)
2015 – Gasherbrum II (8035 m)

Odwiedź stronę Kingi Baranowskiej: www.kingabaranowska.com

Po więcej zapraszamy na Spotkania z Górami!

Sponsorzy

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.