Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

BUTY KRONOS

Cena 399,92 zł Stara cena: 499,90 zł
Oszczędzasz 20%

Buty wspinaczkowe Evolv dla początkujących i średniozaawansowanych wspinaczy. Zapinane na szybkie rzepy i wyposażone w przyczepną podeszwę TRAX.

Więcej
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Buty wspinaczkowe Evolv o szerokim spektrum zastosowania, przeznaczone dla wielu wspinaczy. W tym modelu wertykalne podboje mogą prowadzić zarówno początkujący adepci wspinania, jak i średniozaawansowani wspinacze. Jest to zaleta konstrukcji all-around oraz dobrze dobranej podeszwy, z którą można czuć się pewnie nawet na małych stopniach i przy stawianiu stóp na tarcie.

Buty Kronos marki Evolv posiadają dość anatomiczny profil, w którym brak jest technicznego wygięcia stopy w łuk, ale asymetria wspomagająca precyzyjne stawianie stóp jest dobrze zaznaczona. Dla wielu wspinaczy będzie to atut. Jeśli wciąż nie robisz cyfry na poziomie prawdziwego wyjadacza, to w tych butach możesz osiągać małymi krokami coraz to wyższy poziom. Bardziej wygodny profil nie zrazi nowicjuszy do wspinania, a bardziej zaawansowanym osobom da możliwość pokonywania dłuższych dróg wspinaczkowych i wielowyciągów.

Buty Evolv Kronos posiadają cholewkę ze skóry syntetycznej. Jest to materiał wegański, a jego znakomitą cechą jest również to, że nie rozciąga się jak naturalna skóra. Dobrze dopasowany rozmiar tych butów nie powinien ulegać większemu rozbiciu. Buty dopasować można do stóp zapięciem na dwa rzepy. Zdejmowanie i zakładanie obuwia ułatwiają pętle na piętach i dzielony język z oddychających tekstyliów. Dzięki takiej konstrukcji ciągłe zakładanie i zdejmowanie butów wspinaczkowych nie jest żadnym problemem.

Projektanci marki Evolv starannie zaprojektowali podeszwę tego modelu. Wspinacze, którzy jeszcze pracują nad łydką ze stali, ucieszą się z pełnej śródpodeszwy, która na mniejszych stopniach będzie wsparciem dla nóg. Ciekawym rozwiązaniem amerykańskiej marki Evolv jest rant VCR, który zastosowano w tych butach. Rant ten ma zmienną grubość. Dzięki temu powoduje mniejszy ucisk tam, gdzie nie jest potrzebne, by gumy było dużo. W newralgicznej strefie palców, gdzie buty zużywają się szybciej, gumy w rancie jest natomiast więcej. Dzięki temu dłużej można cieszyć się tarciowymi właściwościami podeszwy TRAX SAS, którą docenia za lepkość wielu wspinaczy.

Właściwości

 • syntetyczna cholewka Synthratek VX (wegańska) 
 • technicznie wyprofilowana część na palce
 • średnia asymetria
 • prosty profil w łuku stopy
 • zapięcie na dwa rzepy pozwalające na dopasowanie
 • dzielony, bardzo wygodny język; dobrze oddychający materiał
 • pętelki na pięcie 
 • pełna podeszwa i pełna śródpodeszwa dla wsparcia pracy stóp
 • rant VTR - specjalna konstrukcja rantu o zmiennej grubości; większa trwałość dzięki zwiększonej ilości gumy w obrębie palców
 • gumowy panel na wierzchu - pomocny przy haczeniu palcami
 • podeszwa z gumy TRAX® SAS - świetne tarcie i maksimum wytrzymałości
 • typ: all-around; buty wspinaczkowe dla początkujących i średniozaawansowanych

Technologie

 • Materiał cholewka: syntetyczna
  śródpodeszwa: 1,2 mm (pełna)
  podeszwa: TRAX® SAS, 4,2 mm
 • Waga 264 g
 • Kolor Szary
ASYMETRYCZNY ASYMETRYCZNY
PŁASKI PŁASKI
MATERIAŁ SYNTETYCZNY MATERIAŁ SYNTETYCZNY

TRAX® to rodzina gumowych podeszw najwyższej jakości, która oferuje gumy czterech rodzajów o znakomitych właściwościach. W katalogu podeszw z gumą Trax® znaleźć można podeszwy Trax® SAS czyli najbardziej tarciową gumę, która zachowuje właściwości w różnym zakresie temperatur, podeszwę Trax® XE wykorzystującą tak opracowaną krawędź, by ta trzymała idealnie na małych stopniach i krawądkach oraz niebrudzącą gumę Trax® GT stworzoną specjalnie na ścianki wspinaczkowe.

Dodaj opinię dla produktu:
BUTY KRONOS