DLACZEGO SKALNIK?
POZNAJMY SIĘ

Skalnik - z miłości do gór

SKALNIK – Z MIŁOŚCI DO GÓR

Brzmi banalnie? Gdy jednak podróż poślubna dwojga ludzi odbywa się jednocześnie w Dolomitach (gdzie jedzie świeżo poślubiony mąż) i Tatrach (tam udaje się młoda żona) trudno to uczucie nazwać inaczej. Góry są w życiu Ani i Włodka niezwykle ważne, dlatego decyzja, by stały się także sposobem na utrzymanie rodziny, przychodzi naturalnie.
W 1993 r. z tej miłości do gór powstaje Skalnik, który znakomicie łączy ze sobą i pasję, i pracę. Firma z roku na rok się rozwija. W ślad za pierwszym sklepem otwartym we Wrocławiu przy ul. Bogusławskiego, powstają dwa kolejne. Także w stolicy Dolnego Śląska – w okolicach pl. Grunwaldzkiego (na ul. Ładna oraz ul. Polaka). Sklepy w tych lokalizacjach istnieją prawie przez 30 lat. 
Po 10 latach oferta Skalnika pojawia się także w sieci. Aż trudno uwierzyć, że na początku do sklepu internetowego zatrudniono jednego pracownika, który przyjmował zamówienia, kompletował je, pakował i nadawał do wysyłki. Dziś obsługą zamówień internetowych zajmuje się cały dział, a kolejny odpowiada za przygotowanie produktów do wysyłki.
W 2022 r. na outdoorowej mapie Wrocławia tworzymy nowe miejsce. To właśnie wtedy otwieramy duży, nowoczesny, a przede wszystkim wygodny dla klientów salon sprzedaży na ul. Legnickiej. W tym czasie zamykamy sklep na ul. Ładnej, a przy Bogusławskiego otwieramy firmowe stoisko marek Salewa, Dynafit i Wild Country pod szyldem Mountain Shop Skalnik.

Skalnik - ludzie z pasją

SKALNIK – LUDZIE Z PASJĄ

Skalnik to nie tylko sklep pełen odzieży i sprzętu. To także – a raczej przede wszystkim – ludzie. Nasi pracownicy są pełni pasji, którą realizują niezależnie od pory roku w górach, skałach, jaskiniach, na wodzie i pod wodą. Nasza załoga jest specyficzna i wielobarwna, są wśród nich sportowi zawodowcy i amatorzy, utytułowani mistrzowie i całkiem początkujący. Niezależnie od tego, czy i ile mają na koncie zwycięstw i porażek zdecydowanie kochają ruch i wszystko, co się z nim wiąże. Wachlarz dyscyplin, w których specjalizują się nasi pracownicy, stale się powiększa. Wspinaczka, biegi górskie, skitouring, turystyka (także wysokogórska), via ferraty, kanioning, speleologia, windsurfing, kitesurfing, surfing, strzelectwo, nurkowanie – to nie jest zamknięty katalog. Absolutnie na tym nie poprzestajemy, bo każdy nowy pracownik to kolejne doświadczenia i pasje, którymi… potrafi zarażać resztę ekipy!

Skalnik - profesjonalna obsługa

SKALNIK – PROFESJONALNA OBSŁUGA

Doradzamy naszym klientom zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet. Jesteśmy na bieżąco z nowinkami pojawiającymi się w świecie outdooru. Staramy się brać udział w największych targach branżowych, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco z ofertą producentów i dobrze znamy zmieniające się trendy. To sprawia, że w naszych sklepach królują bieżące kolekcje ubrań, butów i sprzętu outdoorowego.
Swoje kompetencje podnosimy także na szkoleniach produktowych, podczas których dopytujemy o detale ważne dla naszych klientów. Możesz liczyć na naszych pracowników, ponieważ są to ludzie, dla których outdoor to nie tylko hasło, lecz część ich życia.

Skalnik - baza wiedzy

SKALNIK – BAZA WIEDZY

Nieustannie pracujemy nad tworzeniem internetowej bazy wiedzy, która obejmuje outdoor bardzo szeroko rozumiany. Przyświeca nam myśl o przejrzystym sposobie dzielenia się ciekawymi informacjami. Recenzujemy, testujemy, podpowiadamy i radzimy – uważamy bowiem, że edukacji nigdy za wiele, a świadomy turysta, to turysta bezpieczny. Zależy nam na wysokiej jakości publikowanych tekstów. Dlatego ich autorami są specjaliści w różnych dziedzinach – nasi pracownicy i współpracownicy. Dokładamy także starań, by teksty w naszej bazie były ciekawie napisane, a zatem „dobrze się czytały” i towarzyszyły im dobre zdjęcia lub infografiki.

Magazyn skalnik

SKALNIK – NA WIRTUALNYCH I REALNYCH PÓŁKACH

Siedziba Skalnika to nie tylko biura, ale przede wszystkim doskonale zaopatrzony magazyn.
Naszym klientom dajemy gwarancję dostępności towaru. Praktycznie wszystkie produkty w rozmiarach i kolorach zaprezentowanych na naszej stronie internetowej są u nas w magazynie. Jeśli zdarzy się błąd magazynowy i wybrany produkt nie będzie dostępny, natychmiast o tym informujemy. Towar wysyłamy w dni robocze w ciągu 24 godzin od zaksięgowania wpłaty. To oznacza, że zamówione w poniedziałek produkty, we wtorek są przekazywane firmom spedycyjnym i następnego dnia (lub kilka dni później – w zależności od rodzaju dostawy) docierają one do klientów.