Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

ROLKA SIMPLE NE

Cena 223,20 zł 279,00 zł
Oszczędzasz 20%

Lekki i zwarty przyrząd zjazdowy przeznaczony do działań w jaskiniach.

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 299,00 zł
  • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Rolka Simple to kultowy już w środowisku grotołazów przyrząd zjazdowy marki Petzl. Jest to bardzo zwarty i lekki model, który dla wielu speleologów jest ulubionym wyborem. Niezawodna konstrukcja, niska waga i kształt przyrządu sprawiają, że dobrze znosi on warunki użytkowania w jaskiniach i nie przeszkadza przy pokonywaniu trudnych miejsc.

Przyrząd zjazdowy Simple NE oferuje płynną pracę na linach półstatycznych o średnicy 8,5-11 mm. Ruchoma okładka pozwala wpinać przyrząd na dowolnym odcinku liny. Rolki w przyrządzie zostały wykonane z aluminium. Dzięki temu ograniczona została waga przyrządu. Rolki można obrócić lub wymienić w toku użytkowania, by wydłużyć życie rolki zjazdowej Simple marki Petzl.

Obsługa przyrządu jest prosta. Na obudowie zaznaczono sposób prawidłowego zakładania przyrządu na linie. Należy pamiętać, że o regulacji prędkości i zatrzymania zjazdu decyduje siła uchwytu na wolnym końcu liny. Z tego powodu nie należy liny tej nie należy nigdy puszczać, chyba że przyrząd zostanie zablokowany w prawidłowy sposób przez odpowiednie przeplecenie liny. Przepinanie przy zjazdach z tym przyrządem nie naraża na jego utratę. Ruchoma okładka i zapadka sprawiają, że przyrządu nie trzeba wypinać z uprzęży. Dopracowany został otwór do wpinania karabinka. Dzięki temu, że jest on dłuższy, można w nim obrócić choćby karabinek Freino Z polecany do użytkowania z rolką Simple.

Właściwości

  • kompaktowy kształt i lekkość
  • prosta obsługa; na obudowie wygrawerowany sposób zakładania liny
  • zapadka w obudowie pozwalające na przepinki bez konieczności wypinania przyrządu z uprzęży
  • większy otwór do wpinania karabinka; możliwość obrotu karabinka Freino Z
  • kompatybilność z linami o średnicy 8,5 do 11 mm
  • rolki z aluminium; mniejsza waga
  • możliwość wymiany rolek lub ich obracania

Technologie

  • Waga 240 g
Dodaj opinię dla produktu:
ROLKA SIMPLE NE