ROLKA SIMPLE NE

Ocena:
100% of 100
Cena 258,84 zł Cena 345,99 zł
Brak w magazynie
sku
0002597400000035
Oszczędzasz 25%

Lekki i zwarty przyrząd zjazdowy przeznaczony do działań w jaskiniach.

Więcej
Wybrany produkt jest NIEDOSTĘPNY

Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie, gdy tylko produkt pojawi się w sklepie, zostaw swój adres e-mail.

Administratorem przekazywanych danych osobowych jest Skalnik sp. z o.o., ul. Długosza 59-75, 51-162 Wrocław, KRS: 0000344563 Podawane dane osobowe, w braku odmiennej zgody, przetwarzane będą celem realizacji powiadomienia o dostępności towaru.

  • Darmowa wysyłka od 299 zł
  • Darmowy zwrot w 90 dni
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Rolka Simple to kultowy już w środowisku grotołazów przyrząd zjazdowy marki Petzl. Jest to bardzo zwarty i lekki model, który dla wielu speleologów jest ulubionym wyborem. Niezawodna konstrukcja, niska waga i kształt przyrządu sprawiają, że dobrze znosi on warunki użytkowania w jaskiniach i nie przeszkadza przy pokonywaniu trudnych miejsc.

Przyrząd zjazdowy Simple NE oferuje płynną pracę na linach półstatycznych o średnicy 8,5-11 mm. Ruchoma okładka pozwala wpinać przyrząd na dowolnym odcinku liny. Rolki w przyrządzie zostały wykonane z aluminium. Dzięki temu ograniczona została waga przyrządu. Rolki można obrócić lub wymienić w toku użytkowania, by wydłużyć życie rolki zjazdowej Simple marki Petzl.

Obsługa przyrządu jest prosta. Na obudowie zaznaczono sposób prawidłowego zakładania przyrządu na linie. Należy pamiętać, że o regulacji prędkości i zatrzymania zjazdu decyduje siła uchwytu na wolnym końcu liny. Z tego powodu nie należy liny tej nie należy nigdy puszczać, chyba że przyrząd zostanie zablokowany w prawidłowy sposób przez odpowiednie przeplecenie liny. Przepinanie przy zjazdach z tym przyrządem nie naraża na jego utratę. Ruchoma okładka i zapadka sprawiają, że przyrządu nie trzeba wypinać z uprzęży. Dopracowany został otwór do wpinania karabinka. Dzięki temu, że jest on dłuższy, można w nim obrócić choćby karabinek Freino Z polecany do użytkowania z rolką Simple.

Właściwości
  • kompaktowy kształt i lekkość
  • prosta obsługa; na obudowie wygrawerowany sposób zakładania liny
  • zapadka w obudowie pozwalające na przepinki bez konieczności wypinania przyrządu z uprzęży
  • większy otwór do wpinania karabinka; możliwość obrotu karabinka Freino Z
  • kompatybilność z linami o średnicy 8,5 do 11 mm
  • rolki z aluminium; mniejsza waga
  • możliwość wymiany rolek lub ich obracania
Technologie
  • Waga 240 g
Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:ROLKA SIMPLE NE
Twoja ocena