JAK PAKUJEMY PACZKI

test

Zmienia się nasze środowisko, dlatego zmieniamy się my! W trosce o naturę podejmujemy kolejne działania, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu naszego funkcjonowania na stan środowiska naturalnego.

Bezpieczeństwo - Recykling - Estetyka

Szary papier i “brzydkie” wypełniacze nie znalazły się w Twojej paczce przypadkowo. Główne wartości, jakimi kierujemy się podczas pakowania dla Ciebie zamówienia, to bezpieczeństwo zawartości paczki i recykling. Estetyka stoi tuż za nimi.
Dokładamy starań, aby produkt dotarł do Ciebie w nienaruszonym stanie - to cały czas jest i będzie naszym priorytetem. Na miarę naszych możliwości dbamy także o ładną oprawę paczki, ale ważniejsze niż wygląd jest dla nas, by nie dodawać do przesyłki w pakiecie zbędnego plastiku. Dlatego korzystamy z wypełniaczy z obiegu wtórnego (u nas wszystko ma więcej niż jedno życie), kartony i folie wykorzystujemy dopóty, dopóki zapewniają odpowiednią ochronę zawartości, a pudełka dostosowujemy wielkością do zamówionych produktów.

test

Stop plastic! - wypełniacze z recyklingu

Świat zalewa wielka fala plastiku. Wierzymy, że w każde działanie ma znaczenie. Dlatego zrezygnowaliśmy całkowicie z folii bąbelkowej. Nie zamawiamy wypełniaczy do paczek,  tworzymy je z resztek materiałów, jakie nam zostaną lub do nas wrócą. W tym celu specjalnie zainwestowaliśmy w maszynę do cięcia kartonów, by ponownie je wykorzystać. Jeszcze się tym nie chwaliliśmy, ale robimy tak od dawna. Maksymalnie ograniczamy używanie folii. Jeśli znajdujesz ją w paczce, najczęściej pochodzi od producenta lub z recyklingu – gdy może jeszcze posłużyć, dajemy jej drugie życie.
Nie owijamy też paczek warstwami taśmy klejącej. Korzystamy z jednej taśmy syntetycznej, na tyle mocnej, aby nie trzeba było jej dużo używać. Testujemy też taśmy papierowe i beztaśmowe kartony, by niedługo mogły one zastąpić obecne rozwiązania.

test

Elektroniczne paragony i faktury

Drzewa i roślinność to niezwykle ważny element biosfery. Są one także ważnym surowcem, którego często jako ludzie nadużywamy. W celu ograniczenia wycinki lasów, przestaliśmy drukować paragony i faktury. Teraz wysyłamy je do Ciebie mailem. Dzięki temu trudniej je zgubić lub zniszczyć, a my nie mamy na sumieniu kolejnego pięknego lasu, który może dostarczać naszej planecie trochę więcej tlenu.

test

Papier z recyklingu

Dążymy do ograniczenia zużycia papieru. Stąd zamiast ulotki na śliskim, syntetycznym włóknie, trzymasz w dłoniach ulotkę z szarego papieru, częściowo wykonanego z włókien przetworzonych. Zadbaliśmy także o to, aby zminimalizować powierzchnię zadrukowaną, a tym samym zużycie tuszu. Te działania sprawiły, że nasze ulotki bez wahania możesz oddać do recyklingu.

test

Nad czym pracujemy?

Mimo, że droga do doskonałości jest długa i kręta, nie ustajemy w zmaganiach by zmieniać się na lepsze. Dla naszej planety i dla nas – również dla Ciebie :) Choć jeszcze wiele przed nami, składamy Ci obietnicę ciągłego rozwoju i pracy na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu naszej działalności na środowisko naturalne... Aktualnie pracujemy nad: 

Aktualizacja (20.04.2021 r.): w maju i czerwcu będziemy testować nowe metody pakowania.
Właśnie zaprojektowaliśmy nowy karton do pakowania przesyłek. Nie wymaga on używania osobno taśmy klejącej. Będziemy wysyłać w nim część zamówień, ponieważ na przełomie maja/czerwca pakownia otrzyma jeden rozmiar takich kartonów. W maju pojawią się także u nas próbne rozmiary papierowych kopert, które docelowo mają zastąpić foliopaki.
Jest to faza testów. Nie chcemy niepotrzebnie tworzyć odpadów, jeśli okaże się, że projekt będzie poprawiany. Po wykorzystaniu przewidzianej partii testowej wyposażymy się w kolejne rozmiary kopert i kartonów. Pod warunkiem, że paczki spełnią nasze i Twoje wymagania.

 • wyeliminowaniem taśmy klejącej lub zmianą na taśmę papierową - prowadzimy rozmowy z różnymi dostawcami.
  Możliwości: wbudowana taśma w pudełko - rozwiązanie, które zapewnia minimalne zużycie surowca - dokładnie tyle, ile trzeba do zamknięcia pudełka;
  papierowa taśma - bardziej ekologiczna niż syntetyczna, ale występuje problem z jej trwałością. Taśmy spełniające wymagania bezpieczeństwa okazały się zbyt drogie - spowodowałoby to wzrost kosztów wysyłki.
  Szukamy rozwiązań, które zapewnią jednocześnie ekologiczne pakowanie i bezpieczeństwo Twojej przesyłce.
 • wyeliminowaniem foliopaków - w tym momencie produkty nie wymagające dodatkowego zabezpieczenia (np. koszulka, rękawiczki) wysyłamy w plastikowych foliopakach. Pakowanie ich w kartonowe pudełka niesie za sobą większą ilość wykorzystanego surowca i zajmuje więcej miejsca w transporcie, co w szerokim aspekcie nie przekłada się na bardziej przyjazne dla środowiska rozwiązanie. Pracujemy nad optymalnym pakowaniem dla planety, którym będzie wymiana foliowych opakowań na papierowe koperty. Jesteśmy w trakcie rozmów z dostawcami.
 • wymianą kartonów na umożliwiające łatwy zwrot w tej samej paczce - karton z możliwością ponownego zamknięcia. W tym momencie klienci muszą zużywać dodatkowe materiały, żeby odesłać zwrot.
 • zamianą folii do pakowania odzieży na inne rozwiązanie (gdy oryginalna folia nie spełnia już tej roli – ciągle służy nam jednak np. jako wypełniacz) – szukamy sposobu, który równie dobrze zabezpieczy produkt zanim dotrze on do klienta. Folia jest przezroczysta i trwała, dlatego niestety papier nie jest w stanie jej zastąpić, ale sprawdzamy inne materiały z recyklingu.
 • wywieramy wpływ na naszych dostawców, żeby w dostawach nie przysyłali zbędnej folii – niestety na to mamy najmniejszy wpływ, ale wierzymy, że kropla drąży skałę.