JAK PAKUJEMY PACZKI

test

Zmienia się nasze środowisko, dlatego zmieniamy się my! W trosce o naturę podejmujemy kolejne działania, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu naszego funkcjonowania na stan środowiska naturalnego.

Bezpieczeństwo - Recykling - Estetyka

Szary papier i “brzydkie” wypełniacze nie znalazły się w Twojej paczce przypadkowo. Główne wartości, jakimi kierujemy się podczas pakowania dla Ciebie zamówienia, to bezpieczeństwo zawartości paczki i recykling. Estetyka stoi tuż za nimi.
Dokładamy starań, aby produkt dotarł do Ciebie w nienaruszonym stanie - to cały czas jest i będzie naszym priorytetem. Na miarę naszych możliwości dbamy także o ładną oprawę paczki, ale ważniejsze niż wygląd jest dla nas, by nie dodawać do przesyłki w pakiecie zbędnego plastiku. Dlatego korzystamy z wypełniaczy z obiegu wtórnego (u nas wszystko ma więcej niż jedno życie), kartony i folie wykorzystujemy dopóty, dopóki zapewniają odpowiednią ochronę zawartości, a pudełka dostosowujemy wielkością do zamówionych produktów.
 

test

Stop plastic! - wypełniacze z recyklingu

Świat zalewa wielka fala plastiku. Wierzymy, że w każde działanie ma znaczenie. Dlatego zrezygnowaliśmy całkowicie z folii bąbelkowej. Nie zamawiamy wypełniaczy do paczek,  tworzymy je z resztek materiałów, jakie nam zostaną lub do nas wrócą. W tym celu specjalnie zainwestowaliśmy w maszynę do cięcia kartonów, by ponownie je wykorzystać. Jeszcze się tym nie chwaliliśmy, ale robimy tak od dawna. Maksymalnie ograniczamy używanie folii. Jeśli znajdujesz ją w paczce, najczęściej pochodzi od producenta lub z recyklingu – gdy może jeszcze posłużyć, dajemy jej drugie życie. Wprowadzamy taśmy papierowe i kartony automatyczne, których nie zakleja się taśmą. Niedługo syntetyczna taśma zniknie całkiem z naszych paczek. Obok foliopaków stosujemy papieropaki. Te drugie wkrótce zastąpią definitywnie foliowe opakowania zewnętrzne.

test

Elektroniczne paragony i faktury

Drzewa i roślinność to niezwykle ważny element biosfery. Są one także ważnym surowcem, którego często jako ludzie nadużywamy. W celu ograniczenia wycinki lasów, przestaliśmy drukować paragony i faktury. Teraz wysyłamy je do Ciebie mailem. Dzięki temu trudniej je zgubić lub zniszczyć, a my nie mamy na sumieniu kolejnego pięknego lasu, który może dostarczać naszej planecie trochę więcej tlenu.

test

Papier z recyklingu

Dążymy do ograniczenia zużycia papieru. Stąd zamiast ulotki na śliskim, syntetycznym włóknie, trzymasz w dłoniach ulotkę z szarego papieru, częściowo wykonanego z włókien przetworzonych. Zadbaliśmy także o to, aby zminimalizować powierzchnię zadrukowaną, a tym samym zużycie tuszu. Te działania sprawiły, że nasze ulotki bez wahania możesz oddać do recyklingu.

test

Nad czym pracujemy?

Mimo, że droga do doskonałości jest długa i kręta, nie ustajemy w zmaganiach by zmieniać się na lepsze. Dla naszej planety i dla nas – również dla Ciebie :) Choć jeszcze wiele przed nami, składamy Ci obietnicę ciągłego rozwoju i pracy na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu naszej działalności na środowisko naturalne... Aktualnie pracujemy nad:  

  • wprowadzeniem kartonów automatycznych na większą skalę; wciąż mamy problem ze znalezieniem kartonów, których nie trzeba zaklejać taśmą dla produktów o większych gabarytach; w tej chwili rozwiązaniem jest oklejanie kartonów taśmą papierową, gdy tylko zapas taśmy syntetycznej spadnie nam do zera;
  • eliminujemy foliopaki, których zostało nam już niewiele; przechodzimy w pełni na papieropaki, dzięki którym nasze paczki będą jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska;
  • poszukujemy rozwiązań, by wprowadzić kartony z podwójnym klejem/systemem zamykania; pragniemy, by klient, który chce jednak zwrócić zakupiony produkt mógł odesłać go w tym samym opakowaniu i bez konieczności używania plastikowej taśmy czy folii stretch;
  • zamianą folii do pakowania odzieży na inne rozwiązanie (gdy oryginalna folia nie spełnia już tej roli – ciągle służy nam jednak np. jako wypełniacz) – szukamy sposobu, który równie dobrze zabezpieczy produkt zanim dotrze on do klienta; folia jest przezroczysta i trwała, dlatego niestety papier nie jest w stanie jej zastąpić, ale sprawdzamy inne materiały z recyklingu;
  • wywieramy wpływ na naszych dostawców, żeby w dostawach nie przysyłali zbędnej folii – niestety na to mamy najmniejszy wpływ, ale wierzymy, że kropla drąży skałę.