PRZYRZĄD REVO

Ocena:
100% of 100
Cena 497,49 zł Cena 629,99 zł
Brak w magazynie
sku
0002422800000035

Przyrząd asekuracyjny z systemem asystującym blokowanie liny. Najpłynniej wydaje linę spośród przyrządów tego typu.

Więcej
Wybrany produkt jest NIEDOSTĘPNY

Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie, gdy tylko produkt pojawi się w sklepie, zostaw swój adres e-mail.

Administratorem przekazywanych danych osobowych jest Skalnik sp. z o.o., ul. Długosza 59-75, 51-162 Wrocław, KRS: 0000344563 Podawane dane osobowe, w braku odmiennej zgody, przetwarzane będą celem realizacji powiadomienia o dostępności towaru.

Kup do godziny 07:00, a paczkę wyślemy jeszcze dziś.
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • Zwrot w 30 dni
 • Eko paczka
Zapłać za 30 dni Więcej
Dostępność w sklepach:
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Każda renomowana marka wspinaczkowa chce tworzyć innowacyjny i bezpieczny sprzęt. Wielu producentów dostrzegło potrzebę tworzenia przyrządów z systemem blokującym linę i każdy z nich oferuje swoje rozwiązanie. W ofercie Wild Country takim przyrządem jest Revo. Intuicyjna obsługa, skuteczny asystent blokowania liny i konstrukcja wpływająca na bardzo płynne wydawanie liny.

Revo marki Wild Country ma zwartą budowę. Ogromnym atutem tego przyrządu jest jego symetryczna konstrukcja. Z przyrządem Revo kłopot prawidłowego wpinania liny został wyeliminowany. Bez względu na to jak ją wepniesz, blokada będzie działać. Korzystanie z tego przyrządu wymaga stosowania dwóch standardów. Nigdy nie puszczaj liny za przyrządem. Mimo systemu blokującego nie jest to dozwolona przez producenta praktyka. Przed każdym prowadzeniem należy również sprawdzić czy działanie przyrządu jest prawidłowe. Wykonaj energiczne szarpnięcie i sprawdź czy lina zostanie zablokowana.

Revo wykorzystuje samosmarujące się łożysko wykonane z mosiądzu i aluminium. Mechanizm zostaje zablokowany za każdym razem, gdy prędkość pracy liny w przyrządzie jest większa niż 4 metry na sekundę. Po zablokowaniu przyrządu linę można odblokować na trzy proste sposoby: 1) obciążając krzywkę wolnym końcem liny; 2) zdejmując blokadę palcem, 3) wykonując pełny obrót mechanizmu w przeciwną stronę (gdy lina nie jest już obciążona). Mechanizm zastosowany w Revo ma jeszcze jedną zaletę. Pozwala na bardzo, ale to bardzo płynne wydawanie liny do wspinającego się partnera. Prawdopodobnie jest to najpłynniej pracujący przyrząd tego typu. Mówi się o nim też, że jest to jeden z najbezpieczniejszych przyrządów, bo samo wpięcie nieprawidłowe liny zostało w konstrukcji wyeliminowane.

Przyrząd Wild Country Revo może pracować z linami pojedynczymi o średnicach od 8,5 mm do 11 mm. Można polecić go szczególnie do wspinaczki sportowej. Będzie doskonałym wyborem dla początkujących wspinaczy, który na wstępie przygody ze wspinaczką zagwarantuje im więcej bezpieczeństwa. Przyrząd mimo dość solidnego wyglądu waży naprawdę niewiele.

Cechy produktu
 • przyrząd z systemem asystującym blokowanie liny
 • blokada liny przy prędkości przesuwania się liny większym niż 4 m/s 
 • symetryczna budowa eliminująca ryzyko nieprawidłowego wpięcia liny
 • trwałe wykonanie
 • sprawny mechanizm z samosmarującym się łożyskiem z mosiądzu i aluminium
 • współpraca z linami 8,5-11 mm
 • intuicyjna obsługa
 • łatwe zdjęcie blokady liny 
 • niska waga
Specyfikacja
 • Waga 285 g
 • Certyfikacja EN 1515-1 (typ 8)
Filmy dotyczące produktu

Przedstawione opinie o produkcie nie podlegają weryfikacji pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali produktu lub go nabyli.

Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:PRZYRZĄD REVO
Twoja ocena