Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

PRZYRZĄD REVO

Cena 589,99 zł 629,90 zł
Oszczędzasz 6%

Przyrząd asekuracyjny z systemem asystującym blokowanie liny. Najpłynniej wydaje linę spośród przyrządów tego typu.

Więcej
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • 90 dni na zwrot

Każda renomowana marka wspinaczkowa chce tworzyć innowacyjny i bezpieczny sprzęt. Wielu producentów dostrzegło potrzebę tworzenia przyrządów z systemem blokującym linę i każdy z nich oferuje swoje rozwiązanie. W ofercie Wild Country takim przyrządem jest Revo. Intuicyjna obsługa, skuteczny asystent blokowania liny i konstrukcja wpływająca na bardzo płynne wydawanie liny.

Revo marki Wild Country ma zwartą budowę. Ogromnym atutem tego przyrządu jest jego symetryczna konstrukcja. Z przyrządem Revo kłopot prawidłowego wpinania liny został wyeliminowany. Bez względu na to jak ją wepniesz, blokada będzie działać. Korzystanie z tego przyrządu wymaga stosowania dwóch standardów. Nigdy nie puszczaj liny za przyrządem. Mimo systemu blokującego nie jest to dozwolona przez producenta praktyka. Przed każdym prowadzeniem należy również sprawdzić czy działanie przyrządu jest prawidłowe. Wykonaj energiczne szarpnięcie i sprawdź czy lina zostanie zablokowana.

Revo wykorzystuje samosmarujące się łożysko wykonane z mosiądzu i aluminium. Mechanizm zostaje zablokowany za każdym razem, gdy prędkość pracy liny w przyrządzie jest większa niż 4 metry na sekundę. Po zablokowaniu przyrządu linę można odblokować na trzy proste sposoby: 1) obciążając krzywkę wolnym końcem liny; 2) zdejmując blokadę palcem, 3) wykonując pełny obrót mechanizmu w przeciwną stronę (gdy lina nie jest już obciążona). Mechanizm zastosowany w Revo ma jeszcze jedną zaletę. Pozwala na bardzo, ale to bardzo płynne wydawanie liny do wspinającego się partnera. Prawdopodobnie jest to najpłynniej pracujący przyrząd tego typu. Mówi się o nim też, że jest to jeden z najbezpieczniejszych przyrządów, bo samo wpięcie nieprawidłowe liny zostało w konstrukcji wyeliminowane.

Przyrząd Wild Country Revo może pracować z linami pojedynczymi o średnicach od 8,5 mm do 11 mm. Można polecić go szczególnie do wspinaczki sportowej. Będzie doskonałym wyborem dla początkujących wspinaczy, który na wstępie przygody ze wspinaczką zagwarantuje im więcej bezpieczeństwa. Przyrząd mimo dość solidnego wyglądu waży naprawdę niewiele.

Właściwości

 • przyrząd z systemem asystującym blokowanie liny
 • blokada liny przy prędkości przesuwania się liny większym niż 4 m/s 
 • symetryczna budowa eliminująca ryzyko nieprawidłowego wpięcia liny
 • trwałe wykonanie
 • sprawny mechanizm z samosmarującym się łożyskiem z mosiądzu i aluminium
 • współpraca z linami 8,5-11 mm
 • intuicyjna obsługa
 • łatwe zdjęcie blokady liny 
 • niska waga

Technologie

 • Waga 285 g
 • Certyfikacja EN 1515-1 (typ 8)
Filmy dotyczące produktu

Dodaj opinię dla produktu:
PRZYRZĄD REVO