Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

BUTY CHIMERA

Cena 532,72 zł Stara cena: 665,90 zł
Oszczędzasz 20%

Asymetryczny model butów wspinaczkowych Scarpa dla wymagających. Wiązanie zapewnia zawsze dobre dopasowanie do nogi, a wkładka TPS aktywnie wspiera palce podczas wspinaczki.

Więcej
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Chimera to bliźniaczy model dla Drago. Ten sam but z innym rodzajem zapięcia. Dzięki głębokiemu systemowi sznurowania można je idealnie dopasować do stopy. Sznurowanie przechodzi przez buta po skosie, co w praktyce umożliwia precyzyjną regulację. Scarpa w konstrukcji tego buta wspinaczkowego zrezygnowała z języka na rzecz elastycznej mikrofibry. Cholewka przylega gładko do stopy i nic Cię nie uwiera w czasie wspinania.

Na wygodę i precyzję modelu Chimera wpływa szereg technologii, które wpakowano w tego małego buta. Pierwsza z nich to SRT - Surround Rubber Tension, warstwa miękkiej gumy M50 na przedniej części, owinięta wokół strefy palców. Jest elastyczna, zwiększa precyzję i zapewnia świetne tarcie. Dzięki niej siła Twojego dociśnięcia zostanie przeniesiona na czubki palców, będziesz mieć większą swobodę, a ruch stanie się bardziej dynamiczny. To rozwiązanie znajdziesz jeszcze tylko we wspomnianym modelu Drago i Furia S.

Kolejna nowinka to PCB - Tension System, czyli Power Connection Band, to widoczna w butach niebieska wkładka w podeszwie, łącząca palce z piętą. Jej zadaniem jest rozprowadzenie siły z palców po całym bucie. Rezygnacja ze śródpodeszwy na rzecz PCB daje możliwość stworzenia butów idealnie dopasowanych do łuku stopy i niezwykłe czucie skały. W modelu Chimera wykorzystano również wkładkę TPS, która pozytywnie wpływa na wzmocnienie buta i wygodę w obszarze palców.

Chimera to model przeznaczony dla średnio- i zaawansowanych wspinaczy. Mocna asymetria i wygięcie w połączeniu z technologiami tworzą zestaw, który umożliwi Ci realizację naprawdę trudnych projektów. Buty zapewniają także możliwość skorzystania z każdej techniki. Precyzyjne haczenie, powolne “skradanie się” czy rajbungi będą dla Ciebie dostępne. Zwieńczeniem tej doskonałości jest uwielbiana podeszwa Vibram® XS Grip2, na którą zasługuje każdy wspinacz.

Właściwości

 • naszprycowane technologiami buty wspinaczkowe Scarpa
 • bliźniaczy model do butów Drago
 • precyzyjne sznurowanie biegnące po skosie cholewki
 • brak języka niweluje ryzyko gniecenia
 • wkładka TPS wspiera palce podczas nacisku
 • PCB System wkładka w podeszwie rozkładająca siły idące od palców
 • System SRT (Surround Rubber Tension) - elastyczna guma M50 wokół przedniej części buta do haczenia i precyzji na małych stopniach
 • duża asymetria i wygięty łuk na trudniejsze drogi
 • specyfika modelu - elastyczny z dużym czuciem stopni
 • podeszwa Vibram® XS Grip2
 • cholewka mieszana ze skóry i mikrofibry z przesuniętymi szwami dla komfortu palców
 • przeznaczenie - drogi sportowe, baldy, sztuczna ścianka
 • linia producenta - Ultra-Sensitive
 • dzięki sznurowaniu świetnie leżą na wąskich stopach; pasują na typ ułożenia palców: egipski

Technologie

 • Materiał cholewka: syntetyczna
  śródpodeszwa: TPS 1.0 mm
  podeszwa: Vibram® XS Grip2 3,5 mm
 • Waga 244 g (jeden but, rozm. 40)
 • Kolor Wielokolorowy
VIBRAM VIBRAM
ASYMETRYCZNY ASYMETRYCZNY
AGRESYWNY AGRESYWNY
MATERIAŁ SYNTETYCZNY MATERIAŁ SYNTETYCZNY

TPS -Toe Power Support - konstrukcja butów wspinaczkowych Scarpa z uwzględnieniem szczególnego podparcia strefy palców. Pod przednią częścią stopy umieszczona jest wkładka termoformowalna. Dzięki niej but jest idealnie i anatomicznie dopasowany do palców użytkownika. Takie spersonalizowanie kształtu oferuje ponadprzeciętną wygodę wspinania, niwelując efekt zgniatanych palców, i lepsze wsparcie przy dużym nacisku na palce. Podczas docisku TPS zwiększa powierzchnię kontaktu podeszwy ze skałą, co daje w efekcie większą precyzję i jeszcze lepszą przyczepność.

Vibram® XS Grip2 to udoskonalona podeszwa, która pozwala na wspinaczkową skuteczność. Wykorzystywana jest ona przede wszystkim w butach wspinaczkowych, w których najważniejsze jest uzyskanie tarciowych parametrów. Powstała po wieloletnich testach, a przy jej opracowaniu udział mieli wspinacze, którzy najlepiej wiedzą jak powinna działać wymarzona podeszwa wspinaczkowa. Podeszwa gwarantuje doskonałe tarcie w skałach i na panelu. Nie ulega łatwo zniszczeniu i nie odkształca się.

Dodaj opinię dla produktu:
BUTY CHIMERA