KSIĄŻKA W CIENIU KAZALNICY

Ocena:
0% of 100
Cena 54,00 zł
Brak w magazynie
sku
0002941200000035

Napisana z humorem i swadą autobiografia Andrzeja Machnika

Więcej
Wybrany produkt jest NIEDOSTĘPNY

Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie, gdy tylko produkt pojawi się w sklepie, zostaw swój adres e-mail.

Administratorem przekazywanych danych osobowych jest Skalnik sp. z o.o., ul. Długosza 59-75, 51-162 Wrocław, KRS: 0000344563 Podawane dane osobowe, w braku odmiennej zgody, przetwarzane będą celem realizacji powiadomienia o dostępności towaru.

  • Darmowa wysyłka od 299 zł
  • Darmowy zwrot w 90 dni
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

„W cieniu Kazalnicy” to autobiografia Andrzeja Machnika napisana, jak przystało na tego autora z ogromną dozą poczucia humoru, a czasem także ironii i uszczypliwości. Ten styl towarzyszy mu od lat i jest cechą rozpoznawczą autora m.in. „Gorskich przygód i drak” czy „Zimą na trzeci szczyt świata”.

Machnik w swojej książce prowadzi czytelników przez kolejne dekady swojego życia. Pokazuje pierwsze fascynacje górskie, mówi o wycieczkach w Beskid Śląski, a potem przechodzi do działalności wspinaczkowej. I tu pojawia się stały element jego książek czyli opis realiów i środowiska wspinaczkowego, które od lat sześćdziesiątych do dziewięćdziesiątych XX w. doskonaliło swe umiejętności i zdobywało kolejne osiągnięcia najpierw w Tatrach, a później zagranicą. Pojawiają się tu zarówno historie znane z innych relacji, jak i mniej popularne w środowisku wspinaczkowym. Nie ma koloryzowania czy lukrowania sytuacji nieprzyjemnych czy wręcz konfliktowych. Machnik jak zwykle bierze takie sytuacje „na klatę” i pisze o nich wprost. Przez karty książki przewijają się kolejne lata spędzone w górach, trudne początki, pierwsze górskie szlify, niepowodzenia, porażki, ale też fetowane sukcesy i osobiste małe i większe zwycięstwa. Machnik ucieka od celebryckiego stylu wplatając w swą opowieść wiele wątków dotyczących, zwykłych dni w górach, kiedy największe znaczenie miało po prostu bycie wśród skał i kolegów.

Właściwości
  • dzieje górskiej kariery Machnika
  • ogromna dawka opowieści dotyczących historii taternictwa od lat ’60 do ’90 XX w.
  • duże poczucie humoru
  • ponad 120 archiwalnych fotografii, schematów dróg i grafik

Autor: Andrzej Machnik
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 623

Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:KSIĄŻKA W CIENIU KAZALNICY
Twoja ocena