Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

LINA STARLING PRO DRY 8,2MM 60M

Cena 551,65 zł 649,00 zł
Oszczędzasz 15%

Wytrzymała lina połówkowa/bliźniacza o grubości 8,2 mm.

Więcej
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Lina połówkowa/bliźniacza Edelrid Starling Pro Dry 8,2MM 60M świetnie sprawdzi się podczas wspinaczki tradowej i działań w górach.

To wytrzymały model, który docenisz podczas wspinania na własnej asekuracji. Sprawdza się zwłaszcza w przypadku dróg o górskim charakterze, których zawiły przebieg utrudnia optymalną asekurację. Może być używana również jako lina bliźniacza. Technologia Thermo Shield odpowiada za jej dużą giętkość. Wykończenie Pro Dry zapobiega zaś wchłanianiu wody przez linę; dzięki temu wyróżnia się ona większą trwałością i nie utrudnia operacji sprzętowych w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Lina zwinięta i zapakowana została przy użyciu technologii 3D Lap Coil. Dzięki temu nie będziesz musiał poświęcać czasu na jej żmudne klarowanie przed pierwszym użyciem.

Właściwości

 • wytrzymała lina połówkowa/bliźniacza
 • giętka, dzięki technologii Thermo Shield
 • wykończenie Pro Dry, zapobiegające wchłanianiu wody
 • absorpcja na poziomie mniej niż, 2% według testu hydrofobowego UIAA
 • trwały oplot
 • zapakowana przy użyciu technologii 3D Lap Coil
 • standard bluesign

Wydłużenie dynamiczne: 29/26%
Siła uderzenia: 6,4/10,2 kN
Proporcja rdzenia: 64%
Proporcja oplotu: 36%
Wydłużenie statyczne: 9,3/5,8%
Liczba odpadnięć:15/>30

Technologie

 • Typ liny połówkowa, bliźniacza
 • Waga g/m 47
 • Certyfikacja CE 0123, UIAA
 • Kolor Rozowy
LINA BLIŹNIACZA LINA BLIŹNIACZA
LINA POŁÓWKOWA LINA POŁÓWKOWA
UIAA UIAA
IMPREGNOWANA IMPREGNOWANA
BLUESIGN BLUESIGN

bluesign® to standard branżowy, którego znak może być nadawany firmom, zakładom produkcyjnym i produktom. Gwarantuje on produkcję przyjazną dla ochrony środowiska i zachowanie higieny pracy w procesach produkcyjnych i dostawach.

Thermo Shield to technologia stosowana przez markę Edelrid. Polega na termicznej stabilizacji włókien (ich rozluźnianiu i obkurczaniu), dzięki której lina na długo pozostaje elastyczna, a oplot ma mniejszą tendencję do przecierania się.

Pro Dry to impregnacja liny, która znacząco wpływa na szereg jej parametrów. Polega na impregnowaniu zarówno rdzenia, jak i oplotu lin wspinaczkowych. Wykończone w tej technologii liny nie chłoną łatwo wody, szybciej wysychają, są bardziej odporne na działanie niskich temperatur i zabrudzeń oraz cechują się zwiększoną żywotnością. Impregnacja Pro Dry pozwala produkować liny o mniejszej średnicy, przy zachowaniu dobrych parametrów wytrzymałości i odporności na uszkodzenie. Liny z taką impregnacją świetnie nadają się do wspinaczki mikstowej, lodowej i alpejskiej.

Dodaj opinię dla produktu:
LINA STARLING PRO DRY 8,2MM 60M