Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

LONŻA CAPTUR

379,99 zł

Lonża via ferrata marki Ocun. Model z elastycznymi ramionami i automatycznymi karabinkami, które pozwalają na płynne i bezpieczne przepinki.

Więcej
  • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
  • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Lonża Captur marki Ocun to starannie wykonany i intuicyjny przyrząd do pokonywania via ferrat. Jest to podstawowy element do bezpiecznego przemieszczania się po drogach ubezpieczonych stalową linką.

Lonża wykonana jest z wytrzymałych materiałów. Jej konstrukcja została pomyślana tak, by użytkownicy mogli sprawnie poruszać się w eksponowanym terenie. Lonża posiada dwa ramiona elastyczne, które wydłużają się i skracają automatycznie, w zależności od tego, jak daleko od liny asekuracyjnej się stoi. Końce ramion to karabinki z automatycznymi blokadami zamka. Ergonomiczny kształt karabinków sprawia, że leżą one doskonale w dłoniach, a ich starannie zaprojektowany profil dba o to, by przepinki były były także bezpieczne. Otwarcie karabinka możliwe jest jedynie przy jednoczesnym uchyleniu zamka i wciskaniu blokady. Oczywiście całą operację wykonuje się jedną dłonią.

Lonża Captur posiada zszywany absorber energii, który schowany jest w tekstylnym pokrowcu. Okresowo i przed każdym użyciem lonży można wykonać samodzielną inspekcję stanu absorbera, ponieważ pokrowiec jest otwierany zamkiem błyskawicznym. Atutem lonży jest jej proste mocowanie. Ka końcu lonży znajduje się pętla do łączenia modelu z uprzężą. Wystarczy przewlec lonżę przez łącznik uprzęży, tak by powstał węzeł znany jako “główka skowronka” czy “krawat”.

Właściwości

  • lonża via ferrata
  • karabinki z automatyczną blokadą zamka
  • waga użytkowników 40-120 g
  • elastyczne ramiona o długości 50-100 cm
  • harmonijkowe ramiona o wytrzymałości min. 15 kN

Technologie

  • Waga 545 g
  • Certyfikacja UIAA 121, UIAA 128, EN 958
Dodaj opinię dla produktu:
LONŻA CAPTUR