MATERAC NEOAIR XLITE REGULAR WIDE

Ocena:
0% of 100
Cena 959,99 zł Cena 1 199,99 zł
Brak w magazynie
sku
0002689700020499
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 959.99 zł

Ultralekki dmuchany materac z serii NeoAir®. Nowoczesna konstrukcja korka zapobiega cofaniu się powietrza, dzięki czemu obsługa jest dużo łatwiejsza.

Więcej
Wybrany produkt jest NIEDOSTĘPNY

Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie, gdy tylko produkt pojawi się w sklepie, zostaw swój adres e-mail.

Administratorem przekazywanych danych osobowych jest Skalnik sp. z o.o., ul. Długosza 59-75, 51-162 Wrocław, KRS: 0000344563 Podawane dane osobowe, w braku odmiennej zgody, przetwarzane będą celem realizacji powiadomienia o dostępności towaru.

 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • Darmowy zwrot w 90 dni
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Materac NeoAir® Xlite® Regular Wide jest modelem dla osób, które lubią spać komfortowo, a jednocześnie nie chcą wcale za dużo nosić gramów w plecaku. Połączenie tych dwóch wygód wydaje się być niezwykle trudne, a jednak marce Thermarest udało się je zrealizować bez większych problemów. Materac jest bardzo lekki, a poziom izolacji wynosi aż 4.2 R-Value, co oznacza, że możesz spać na nim przez cały rok. Do określenia parametru izolacyjności wykorzystano nowe standardy, które obowiązują od 2020 roku.

Doskonała izolacja, jaką NeoAir® Xlite® Regular Wide oferuje w tak niskiej wadze to zasługa technologii ThermaCapture™, czyli strzeżonego przez markę materiału, który odbija ciepło w stronę użytkownika, dzięki czemu jego straty podczas snu są mniejsze. To rozwiązanie nie przyczynia się do zwiększenia wagi, a korzystnie wpływa na komfort spania.

W odświeżonej wersji materaca NeoAir® Xlite® Regular Wide zastosowano nowy zawór WingLock™. Składa się on z dwóch części i zapobiega wracaniu powietrza, dlatego przygotowanie sprzętu do spania jest dużo szybsze, tak samo jak spuszczenie z niego powietrza. Koniec już z długim pakowaniem się po nocy i upychaniem materaca na siłę do pokrowca. Wystarczy, że odkręcisz odpowiedni korek - standardowy lub ze skrzydełkami, by odpowiednio nadmuchać lub opróżnić materac.

Wersja Wide została stworzona dla osób bardzo ceniących wygodę. Jest szersza o 13 cm od standardowej, dlatego możesz przybrać dowolną pozycję podczas snu. Na takim materacu wyśpisz się po najbardziej męczącym dniu spędzonym na outdoorowych aktywnościach.

Właściwości
 • ultralekki materac z serii NeoAir® Xlite®
 • wersja szersza od standardowej dla większej wygody snu
 • zawór WingLock™ z podwójnym korkiem
 • powietrze nie cofa się podczas pompowania i opróżniania materaca
 • nowy standard testowania parametru R-Value
 • R-Value na poziomie 4.2 - całoroczny
 • komfortowy sen gwarantuje grubość 6,4 cm
 • odbijająca ciepło technologia ThermaCapture™
 • świetny stosunek wagi do termiki
 • pakuje się do małych rozmiarów
 • materiał zewnętrzny nie powoduje ślizgania się śpiwora
 • wyprodukowany w Europie - Irlandia
 • dołączono pokrowiec i zestaw naprawczy
Technologie
 • Materiał 30D HT nylon
 • Wymiary 183 x 64 x 6,4 cm
  po spakowaniu: 28 x 11 cm
 • Waga 430 g
 • Kolor Żółty
NISKA WAGANISKA WAGA
CAŁOROCZNYCAŁOROCZNY

WingLock™ to zawór stosowany w materacach Thermarest. Dzięki dwuczęściowej konstrukcji przyspiesza i ułatwia obsługę materacy i mat samopompujących. Odkręcając pierwszy korek możesz szybko nadmuchać materac bez konieczności przytykania go, ponieważ powietrze nie cofa się. Ta sama reguła dotyczy spuszczania powietrza. Do tej czynności wystarczy odkręcić zawór ze specjalnymi skrzydełkami, który zapobiega wracaniu powietrza do wnętrza materaca lub maty. W ten sposób nadmuchiwanie i opróżnianie materaca staje się zdecydowanie szybsze i łatwiejsze.

ThermaCapture™ to technologia polegająca na pokrywaniu wewnętrznych warstw materaca specjalną powłoką, która odbija ciepło z powrotem w stronę ciała. Dzięki stosowaniu jej na wielu warstwach wewnątrz materacy znacząca ilość ciepła, która w normalnych rozwiązaniach jest marnowana, odbijana jest w stronę użytkownika. Niewątpliwą zaletą ThermaCapture jest niezwykle niska waga i objętość nie wpływająca na rozmiar materaca.

R-Value Standard - parametr określony przez amerykańskie stowarzyszenie ASTM umożliwiający ocenę termoizolacyjności materacy, mat samopompujących oraz karimat. W 2020 roku zostały ujednolicone standardy przeprowadzania testów określających poziom izolacji. Test odbywa się z udziałem dwóch płyt. Jedna z nich znajduje się pod matą i jest utrzymywana w niskiej temperaturze, a druga - na macie. Test sprawdza, ile energii trzeba zużyć na ogrzanie górnej płyty, gdy dolna (imitująca podłoże) pozostaje cały czas zimna. Na tej podstawie wylicza się końcowy parametr w postaci R-Value. Dzięki ujednoliceniu wymogów z łatwością można porównać parametry pomiędzy różnymi producentami sprzętu.

Filmy dotyczące produktu

Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:MATERAC NEOAIR XLITE REGULAR WIDE
Twoja ocena