Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

PRZEWODNIK WSPINACZKOWY JURA POŁUDNIOWA

65,00 zł

Uaktualnione wydanie przewodnika po południowych rejonach Jury.

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 299,00 zł
  • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Przewodnik “Jura Południowa” Grzegorza Rettingera to najbardziej aktualny przewodnik po wszystkich podkrakowskich i krakowskich sektorach wspinaczkowych. Autor na 448 stronach przewodnika wspinaczkowego prezentuje ponad 4 tysiące dróg i projektów do przewspinania. Trzecie już wydanie “Jury Południowej” jest uaktualnione i rozszerzone o te drogi, które powstały pomiędzy wydaniami. Schematom i fotografiom towarzyszą zapiski historyczne na temat autora drogi i pierwszego prowadzenia. W tym sensie Jura Południowa to również kalendarium historii eksploracji i ogromna baza danych. Topo konkretnych ścian uzupełniają informacje, z którymi łatwiej jest się orientować w terenie i dokonywać wyboru wspinaczkowych celów. Kolor drogi na topo odpowiada zakresom trudności. Przewodnik uzupełniony jest o kody QR, z którymi łatwiej jest nawigować przy użyciu smartfona pod konkretne skały.

Nowo wydane topo Jury Południowej zbiera informacje z pięciu “małych” krakowskich przewodników. Znajdziesz tu opisy dróg w Dolinie Kobylańskiej, Będkowskiej, Bolechowickiej i Kluczywody, opisuje rejony Krakowa i Ostańce Jerzmanowickie. Po raz pierwszy zostały też opracowane rejony Bramy Krakowskiej i Garbu Tenczyńskiego.

Właściwości

  • autor: Grzegorz Rettinger
  • wydawca: wspinanie.pl
  • wydanie: IV
  • rok wydania: 2020
  • liczba stron: 448
  • format: A5

Zakres przewodnika obejmuje następujące rejony:
Dolina Prądnika
Dolina Garliczki
Dolina Wedonki
Dolina Racławki
Dolina Szklarki
Dolina Będkowska
Dolina Kobylańska
Dolina Bolechowicka
Skały Karniowskie
Dolina Kluczwody
Sanki (Zimny Dół, Półrzeczki)
Dolina Brzoskwinki
Aleksandrowicka
Nielepice i Kleszczów
Wrzosy i okolice Brodła
Brama Krakowska (Zakrzówek, Liban, Krzemionki, Tyniec, Piekary)

Dodaj opinię dla produktu:
PRZEWODNIK WSPINACZKOWY JURA POŁUDNIOWA