KSIĄŻKA JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA-KRZYSZTOF WIELICKI

Ocena:
100% of 100
Cena 27,29 zł Cena 38,99 zł
W magazynie
sku
0002454500000035
38.99 zł cena katalogowa -30%
29.24 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką -7%

Wycinki z pamiętnika jednego z najsłynniejszych polskich himalaistów.

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 299 zł
  • Darmowy zwrot w 100 dni
Dostępność w sklepach:
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Pierwszy zapisek w książce “Jeden dzień z życia” pochodzi z sierpnia 1977 roku, wtedy to trzech polskich himalaistów, wśród których był Krzysztof Wielicki, zdobyło w alpejskim stylu siedmiotysięcznik Kohe Szachaur. Relacja ma zaledwie trzy zdania, ale dobrze oddaje to, z czym mierzy się himalaista na wyprawie. Przedostatni dokumentuje wydarzenia, które 41 lat później śledziła cała Polska i spora część górskiego świata - akcję ratunkową na Nanga Parbat po Tomka Mackiewicza i Elisabeth Revol. Wielicki w niej nie uczestniczył, ale kierował jedyną wyprawą, która mogła udzielić na miejscu pomocy.
W książce “Jeden dzień z życia” krótkie podsumowania przeplatają się z długimi relacjami. Zmieniają się nazwy szczytów, lata, imiona partnerów.

iezmienna pozostaje towarzysząca tym opisom pasja i parcie do celu, niekiedy za wszelką cenę. Książka stylizowana jest na pamiętnik, chociaż nie zawsze są to autentyczne zapiski autora. Wśród tekstów można znaleźć zarówno wesołe anegdoty, gorzkie historie lub tragiczne opowieści. Tak jak pełne emocji jest życie himalaisty.

Na tę niewielką książeczkę składa się kilkanaście rozdziałów, których tytułami są nazwy szczytów poprzedzone datami. Ilustrację stanowią czarno-białe negatywy zdjęć z archiwum autora.

Właściwości

Tytuł: Jeden dzień z życia
Oprawa: miękka
Liczba stron: 248
Autor: Krzysztof Wielicki

Przedstawione opinie o produkcie nie podlegają weryfikacji pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali produktu lub go nabyli.

Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:KSIĄŻKA JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA-KRZYSZTOF WIELICKI
Twoja ocena