Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

CZAPKA NOSILIFE DESERT II HAT

Cena 158,31 zł Stara cena: 175,90 zł
Oszczędzasz 10%

Letnia czapka z daszkiem zabezpieczająca przed insektami.

Więcej
 • Darmowa wysyłka od 299,00 zł
 • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Czapka NosiLife Desert II Hat to czapka idealna dla podróżników. Model tej czapki idealnie sprawdzi się na pustyni, w tropikach, ale też kapitanie ochroni Twoją głowę podczas podróżowania po naszej pięknej Polsce.

Czapka Craghoppers NosiLife Desert II Hat uszyta jest z lekkiego poliamidu z technologią Nosilife. Oznacza to, że ten wytrzymały i oddychający materiał został wykończony środkiem na bazie permetryny, który działa przeciw komarom, innym insektom i kleszczom. Szkodliwy dla nich środek może być elementem profilaktyki, która w tropikalnych krajach będzie choć trochę chronić przed ugryzieniami komarów roznoszących tak groźne choroby, jak na przykład malaria. W Polsce może zapobiec zaś ukąszeniom kleszczy przenoszącym odkleszczowe zapalenie opon mózgowych i boreliozę. Czapka doskonale chroni też przed promieniowaniem UV. Materiał posiada filtr o wysokim faktorze UPF 40+.

Czapka NosiLife Desert II Hat marki Craghoppers posiada profilowany daszek i rolowaną osłonę na kark. Wnętrze wyścieła opaska z materiału chłodzącego skórę i odprowadzającego pot. Na bokach czapki zastosowano ponadto wentylację.

Właściwości

 • trwały materiał - poliamid
 • tkaniny z technologią przeciw insektom - NosiLife
 • oddychająca i odprowadzająca wilgoć opaska wewnętrzna
 • osłona karku
 • materiał z filtrem UV
 • boczna wentylacja
 • model unisex

Technologie

 • Materiał 100% poliamid
 • Waga 70 g
 • Kolor Czarny
ODPORNY NA INSEKTY ODPORNY NA INSEKTY
OCHRONA UV OCHRONA UV

NosiLife - technologia odstraszająca komary, kleszcze i inne insekty. Jest to rozwiązanie stosowane przez markę Craghoppers w odzieży i obuwiu dla podróżników i fanów outdooru. Technologia pozwala zmniejszyć nawet o 90% problem kąsania przez insekty, które jest uciążliwe, a w wielu przypadkach nawet niebezpieczne dla zdrowia. Dzięki niej można zmniejszyć ryzyko zakażenia chorobami, które przenoszą choćby komary lub kleszcze. NosiLife wykorzystuje permetrynę – środek silnie trujący dla owadów czy pajęczaków, ale nieszkodliwy dla ludzi czy zwierząt domowych. Wykończona technologią NosiLife odzież długotrwale zachowuje właściwości, a sam środek nie spiera i jest trwały przez oczekiwaną żywotność odzieży.

UPF (Ultraviolet Protection Factor) oznacza poziom ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym. Oznaczony takim znakiem materiał ma zdolność do filtrowania szkodliwego dla skóry promieniowania ultrafioletowego. Najwyższy faktor UPF o wartości 50+ blokuje najwięcej promieniowania UVA i UVB. W warunkach bardzo mocnego oświetlenia faktor powinien być na poziomie nie mniejszym niż UPF 40. Istnieją trzy kategorie, które grupują poziomy ochrony UPF. Dla faktorów UPF 15-24 kategoria ochronności określana jest jako “dobra” (blokuje 93,3-95,9% UV), dla UPF 25-39 “bardzo dobra” (blokuje 96,0-97,4% UV) dla UPF 40-50+ “doskonała” (blokuje 97,5-98% i więcej UV). Współczynnik został zdefiniowany również w Polskiej Normie PN-EN 12758-1.

Dodaj opinię dla produktu:
CZAPKA NOSILIFE DESERT II HAT