Niezwykle lekkie i kompaktowe raki automatyczne dla alpinistów i skiturowców oparte na tekstylnym pasku zamiast sztywnego łącznika
- Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
- Zwrot w 30 dni
- Eko paczka
Raki Harfag Tour to model, który docenią osoby szukające oszczędności wagi bez rezygnacji z najwyższej jakości i wytrzymałości. Rewolucyjne, kompaktowe raki z serii Harfag można dosłownie zwinąć w kulkę po spakowaniu, w model Tour odznacza się też rewelacyjnie niską wagą- zaledwie 312 g bez podkładek ABS, a 360 g z podkładkami.
Harfag to konstrukcja opracowana przez Blue Ice, w której zamiast sztywnego łącznika użyto tekstylnego, niezwykle mocnego paska. Łączy on wszystkie części raków, jest wytrzymały, a jednocześnie pozwala po użyciu zwinąć raki i schować do niewielkiego, dołączonego woreczka transportowego. Lekkość osiągnięto dzięki użyciu aluminiowych elementów, zarówno z przodu raków, jak i w środkowej części podeszwy i na pięcie. Środkową szynę można łatwo zdjąć i osiągnąć jeszcze niższą wagę zestawu.
Raków Harfag można używać zarówno z butami trekkingowymi z twardą podeszwą, wysokogórskimi, jak i skiturowymi. Muszą mieć tylny rant do mocowania „automatów”. Natomiast przedni element mocujący można wymieniać. W zestawie znajduje się element do raków automatycznych, jak i „koszyk” pozwalający przekształcić je w półautomaty. Za odpowiednie dopasowanie tylnej części raków do różnego rodzaju butów odpowiada niewielkie pokrętło. W tylnej części znajduje się też miękki, wytrzymały pasek, który otacza kostkę. Raków można używać z dołączonymi podkładkami ABS lub bez nich, co wpływa na wagę. Instalacja podkładek zapobiega osadzaniu się śniegu i lodu pod podeszwą.
- raki dla alpinistów i skiturowców
- rewelacyjnie niska waga- tylko 312 g (jeden rak) bez podkładek ABS
- rewolucyjna konstrukcja – zamiast sztywnego łącznika zastosowano pasek tekstylny
- dwa komplety przednich elementów – do raków automatycznych i półautomatycznych
- kompaktowe – można je zwinąć w kulkę
- części metalowe z wytrzymałego aluminium
- możliwość usunięcia środkowych zębów w celu zmniejszenia wagi
- pokrętło do regulacji przy pięcie – możliwość używania z butami wysokogórskimi, trekkingowymi i
- skiturowymi
- miękki pasek wokół kostki wykonany z polietyleny
- w zestawie podkładki ABS
- raki sprzedawane z woreczkiem transportowym
- Typ raków Automatyczne
- Materiał aluminium, polietylen UHMWPE i HTPE
- Waga 312 g – 1/2 pary (bez podkładek ABS), 360 g (z podkładkami ABS)
- Certyfikacja UIAA 153, CE EN 893
Przedstawione opinie o produkcie nie podlegają weryfikacji pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali produktu lub go nabyli.