SUUNTO
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.
Założenie marki Suunto przez Tuomasa Vohlonena nastąpiło w 1936 roku. Tuomas był geodetą. Uwielbiał wypoczynek w terenie oraz biegi na orientację. Podczas swoich zmagań w terenie, używając urządzeń nawigacyjnych, jak tradycyjne kompasy, nie ukrywał niezadowolenia z ich niedokładności. Mało precyzyjna igła nie dawała na tyle dobrych wyników, które byłyby wystarczająco dokładne dla Tuomasa. W związku z jego wykształceniem inżynieryjnym oraz głową pełną pomysłów, opatentował metodę produkcji bardziej stabilnej igły. Ten wynalazek Tuomasa, dał większą dokładność pomiarów. Lata pięćdziesiąte to już produkcja kompasów polowych i morskich. Suunto swoje produkty eksportowała do 50 krajów na świecie, m.in. do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Podczas Letnich Igrzysk Olimpijskie w Helsinkach, w 1952 roku, pochodnia, w której niesiono ogień była wyprodukowana przez markę Suunto. W 1953 roku został wprowadzony na rynek pierwszy kompas morski - model Suunto K-12. Po kilku latach, dokładnie w 1957 roku, marka zaczęła produkować serię klinometrów, czyli urządzenia do pomiaru wysokości drzew. W latach sześćdziesiątych firma Sunnto mocno poszerzała swoje ofertę kompasów. W 1965 roku wypuściła na rynek pierwszy kompas do nurkowania Suunto SK-4. Wiele kolejnych lat to duży rozwój firmy i eksportu produktów. Lata 80-89 pokazały jak bardzo dobrymi produktami są kompasy Suunto. To w tym właśnie czasie, kompasy morskie Suunto były standardowym wyposażeniem w jednostkach klasy Swan i Baltic oraz były szeroko stosowane w regatach Whitbread Round the World. Rok 1987 to wypuszczenie na rynek komputera do nurkowania Suunto SME. Dzięki jego masowej produkcji, marka dostała „wiatr w żagle i wypłynęła na wielkie wody”. W roku 1997 roku marka przedstawia światu Suunto Spyder. Już rok później wprowadza na rynek zegarek Suunto Vector. To zegarek outdoorowy a jego funkcję to: pomiar ciśnienia atmosferycznego i wysokość, ułatwia przewidywanie zmian pogody, jak również pokazuje kierunek marszu oraz aktualny czas. W 2004 roku firma Suunto wprowadziła na rynek połączenie komputera do nurkowania z kompasem cyfrowym czyli Suunto D9. Ten rok był również kolejnym krokiem na przód na innym polu niż dotychczas. Marka wypuściła na rynek pierwszy pulsometr Suunto t6. To urządzenie treningowe posiadało niezwykłą dokładność oraz informację wpływu treningu na kondycję użytkownika.
W 2004 roku pojawił się kolejny „wynalazek” Suunto X9. To najmniejszy na świecie nadgarstkowy odbiornik GPS. 2006 to rok to czas na nowe pulsometry Suunto. Firma wprowadziła na rynek większą gamę produktów dla początkujących zawodników oraz zawodowców. Marka wciąż rozwija się i przedstawia w 2007 roku nową linię produktów, są to zegarki outdoorowe Suunto Core i Suunto Lumi. Suunto Lumi to zegarek dla kobiet od kobiet. Wymyślony został przez projektantki i to właśnie za projekt otrzymał nagrodę. Natomiast zegarek Core posiada zaawansowane funkcje wysokościomierza, barometru i kompasu. Te dwa produkty to wyjątkowe wzornictwo. Po 4 latach od wprowadzenia do oferty pierwszego pulsometru, zostaje zaprojektowana jego ulepszona wersja Suunto t6c. Marka robiła wszystko aby ułatwić sportowcom uzyskanie jeszcze lepszych wyników podczas treningów. Dlatego w 2008 roku pojawiają się: czujnik kadencji Suunto Cadence POD oraz linia dla kobiet t-Series. Początek roku 2009 to nowy komputer do nurkowania Suunto HelO2. Wiosną 2009 roku marka przedstawiła pierwszą kolekcję zegarków sportowych segmentu premium - Suunto Elementum. Zegarek Suunto Elementum to urządzenie wielofunkcyjne, dla wszechstronnych użytkowników. To zegarek sportowy dla osób którze potrzebują narzędzia do użytkowania w miejskiej dżungli, a w wolnych chwilach lubią żeglować, nurkują i spędzają czas na wolnym powietrzu. Zegarek stał się połączeniem stylu i funkcjonalności. 2010 rok inżynierowie marki opracowują urządzenia do pomiaru tętna Suunto M-Series. Marka chce zapewnić kompleksowe zarządzanie treningiem, uruchamia dla użytkowników witrynę Movescount.com, która jest bezpłatnym internetowym portalem społeczności sportowej. Dla nurków rekreacyjnych marka przygotowała zegarek Suunto Zoop. W 2011 roku to kolejna nowa seria, zegarki Suunto Quest do treningu na wolnym powietrzu. Początkiem 2012 roku swoją premierę ma najnowszy zegarek z funkcją GPS - Suunto Ambit. W tak małym urządzeniu kryją się funkcję takie jak: pomiar wysokości, lokalizacja, kompas 3D, prędkość, tętno, pogoda. Kolejny rok to następne udoskonalenie Suunto Ambit2, w trzech wersjach dla sportowców i eksploratorów: Ambit2 Sapphire, Ambit2 Black i Ambit2 Silver oraz cztery dla użytkowników lubiących inteligentne urządzenia podczas treningów, Ambit2 S Graphite, Ambit2 S Red, Ambit2 S Lime i White. Firma w kolejnym roku wprowadza następną generację, zegarek Ambit 3. Ambit 3 to wersja outdoorowo-sportowa Suunto Ambit3 Peak i sportowa Suunto Ambit3 Sport, a w następnym roku wersja dla biegaczy - Suunto Ambit3 Run. 2015 rok jest premierą nowego zegarka outdoorowego Suunto Traverse. Wart uwagi jest również zegarek Suunto Core All Black. Jako wszechstronny zegarek outdoorowy z licznymi funkcjami m.in. wysokościomierzem, barometrem i kompasem jest przeznaczony do użytkowania na wolnym powietrzu.
Najważniejszymi atrybutami firmy, które stały się synonimem marki są: dokładność, niezawodność i trwałość. Od początku istnienia marka Suunto udowadnia, że jej produkty pod względem funkcjonalności oraz precyzji wykonania nie mają sobie równych na świecie.
Suunto to jeden ze światowych liderów jeśli chodzi o zegarki sportowe, urządzenia do nurkowania i instrumenty wykorzystywane przez innych ludzi uwielbiających przygody oraz sport. Produkty tej firmy zyskały popularność nie tylko dzięki niezawodności i innowacyjnym funkcjom ułatwiającym aktywności sportowe, ale także dzięki niezwykle atrakcyjnemu wzornictwu.