KSIĄŻKA BERBEKA. ŻYCIE W CIENIU BROAD PEAKU

Ocena:
0% of 100
Cena 27,99 zł Cena 42,99 zł
W magazynie
sku
0009324000000035
42.99 zł cena katalogowa -35%
27.85 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką

Biografia jednego z najwybitniejszych polskich himalaistów Macieja Berbeki

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 359 zł
  • Zwrot w 30 dni
  • Eko paczka
Zapłać za 30 dni Więcej
Dostępność w sklepach:
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Książka Berbeka. Życie w cieniu Broad Peaku to biografia himalaisty, którego życie mogło być (i stało się) scenariuszem filmowym. Sukces i porażka, sława i zapomnienie, a to wszystko w cieniu szczytu, który stał się dla niego fatum.

W latach osiemdziesiątych Berbeka należał do czołowych polskich himalaistów. Brał udział w najważniejszych wyprawach himalajskich lat osiemdziesiątych. W szczytowej fazie swojej kariery zdobył zimą Manaslu i Cho Oyu. A potem przyszedł rok 1988 i polska wyprawa na K2. Maciej Berbeka z Aleksandrem Lwowem zdecydowali się na atak na sąsiedni Broad Peak w stylu alpejskim. Ta wyprawa zmieniła wszystko w życiu Berbeki. Wrócił do kraju jako „pierwszy zdobywca Broad Peaku zimą”, a wspinaczki o mało nie przypłacił życiem. Jednak niedługo później bomba wybuchła. O tym, że nie zdobył Broad Peaku, a jego przedwierzchołek Rocky Summit, Berbeka dowiedział się z artykułu w Taterniku. W jednej chwili z bohatera stał się oszustem. Na osłodę pozostał tytuł pierwszego człowieka, który przekroczył zimą 8000 m n.p.m. w Karakorum.

Książka Kortko i Porębskiego to nie tylko historia Berbeki, ale także, a może przede wszystkim próba odpowiedzi na pytanie, co sprawiło, że w 2013 r., po wielu latach spokojnego życia w Zakopanem, prowadzenia firmy i pozostawania na uboczu głównego nurtu polskiego himalaizmu dał się namówić Krzysztofowi Wielickiemu na powtórkę z Broad Peaku czyli zimową wyprawę w Karakorum. Na górę, która ostatecznie przypieczętowała jego los, a cieniem położyła się tym razem na tych, którzy zostali.   

Cechy produktu
  • biografia Macieja Berbeki
  • Dariusz Kortko napisał także biografie Jerzego Kukuczki i Krzysztofa Wielickiego
  • Jerzy Porębski – współautor książek Polskie Himalaje, Lekarze w górach, autor filmów dokumentalnych o alpinizmie
  • Autor: Dariusz Kortko, Jerzy Porębski
  • Rok wydania: 2020
  • Liczba stron: 453

Przedstawione opinie o produkcie nie podlegają weryfikacji pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali produktu lub go nabyli.

Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:KSIĄŻKA BERBEKA. ŻYCIE W CIENIU BROAD PEAKU
Twoja ocena