KSIĄŻKA KURCZAB. SZPEJ, SZPADA I TAJEMNICE. NIEZWYKŁE ŻYCIE JANUSZA KURCZABA

Ocena:
0% of 100
Cena 43,19 zł Cena 59,99 zł
W magazynie
sku
0009225000000035
59.99 zł cena katalogowa -28%
59.99 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką -28%

Biografia jednego z trzech największych kierowników polskich wypraw himalajskich, wspinacza i szermierza, Janusza Kurczaba

Więcej
Kup do godziny 14:00, a paczkę wyślemy jeszcze dziś.
  • Darmowa wysyłka od 359 zł
  • Zwrot w 30 dni
  • Eko paczka
Zapłać za 30 dni Więcej
Dostępność w sklepach:
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Książka Kurczab. Szpej, szpada i tajemnice. Niezwykłe życie Janusza Kurczaba to biografia kolejnego z wybitnych polskich himalaistów, bez których trudno sobie wyobrazić złotą erę polskiego himalaizmu. Z jednej strony trudno o niej mówić bez tego nazwiska, z drugiej zaś pozostawało ono zawsze trochę cieniu. Gdy zewsząd trąbiono o Kukuczce, Wielickim, Zawadzie czy Rutkiewicz, Kurczab pozostawał z boku.

Dlaczego tak się stało? Co sprawiło, że jeden z trójki najwybitniejszych obok Andrzeja Zawady i Piotra Młoteckiego kierowników polskich wypraw himalajskich nigdy nie stał na świeczniku? To pytanie jest głównym motywem biografii napisanej przez Wojciecha Fuska i Jerzego Porębskiego.

Janusz „Jano” Kurczab był nie tylko wspinaczem i himalaistą, ale także narciarzem i szpadzistą, reprezentantem polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rzymie w 1960 r. i 17 krotnym mistrzem Polski. Los nie szczędził mu przeciwności, a jedną z nich był brak tak istotnego we wspinaczce środkowego palca, który stracił w dzieciństwie. Wieloletni redaktor naczelny „Taternika”, autor górskich monografii, książek i przewodników, w tym jednych z pierwszych polskich przewodników trekkingowych po Himalajach, fotograf, który pozostawił po sobie olbrzymie archiwum zdjęć górskich, a przy tym człowiek niezwykle skromny i taktowny. Pod koniec życia uhonorowano go Super Kolosem za całokształt działalności. Nagrodą, którą jako pierwszy otrzymał Andrzej Zawada. Jeden człowiek, bogate życie, niezwykle osiągnięcia i wiele tajemnic- prywatnych i „zawodowych”. Wśród nich poruszają się autorzy biografii próbując stworzyć pełny obraz Janusza Kurczaba, przywrócić pamięci zbiorowej opowieści i anegdoty o nim i oddać mu należne miejsce w polskim panteonie himalajskim.

Cechy produktu
  • biografia Janusza Kurczaba
  • kolejna książka popularnego duetu autorów, który stworzył takie pozycje jak „Polskie Himalaje”, „Lekarze w górach” czy „GOPR. Na każde wezwanie”
  • próba odpowiedzi na pytanie dlaczego Kurczab pozostawał w cieniu innych wspinaczy
  • wydobycie na światło nieznanych szerzej anegdot i opowieści związanych z wyprawami, w których brał udział Kurczab
  • Autor: Wojciech Fusek, Jerzy Porębski
  • Rok wydania: 2023
  • Liczba stron: 480

Przedstawione opinie o produkcie nie podlegają weryfikacji pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali produktu lub go nabyli.

Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:KSIĄŻKA KURCZAB. SZPEJ, SZPADA I TAJEMNICE. NIEZWYKŁE ŻYCIE JANUSZA KURCZABA
Twoja ocena