MATERAC NEOAIR XTHERM NXT MAX LARGE-NEPTUNE

Ocena:
0% of 100
Cena 1 293,49 zł Cena 1 649,99 zł
Brak w magazynie
sku
0007581100032831

Prostokątny zimowy materac turystyczny dla osób wysokich.

Więcej
Wybrany produkt jest NIEDOSTĘPNY

Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie, gdy tylko produkt pojawi się w sklepie, zostaw swój adres e-mail.

Administratorem przekazywanych danych osobowych jest Skalnik sp. z o.o., ul. Długosza 59-75, 51-162 Wrocław, KRS: 0000344563 Podawane dane osobowe, w braku odmiennej zgody, przetwarzane będą celem realizacji powiadomienia o dostępności towaru.

Kup do godziny 07:00, a paczkę wyślemy jeszcze dziś.
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • Zwrot w 30 dni
 • Eko paczka
Zapłać za 30 dni Więcej
Dostępność w sklepach:
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Materac NeoAir Xtherm NXT Large to wersja turystycznego materaca zimowego Therm-A-Rest dla osób wysokich. Wyróżnia go wysoki współczynnik R-Value oznaczający bardzo dobrą izolację od podłoża. Szeroki materac o kształcie prostokąta świetnie zabezpiecza przed chłodem, a przy tym jest gruby i bardzo wygodny. Jego rewelacyjne parametry izolacyjne idą w parze ze stosunkowo niską wagą dlatego to rozwiązanie, które będzie idealne dla osób ceniących niską wagę sprzętu przy jednoczesnych wyśrubowanych parametrach. Materac zaprojektowano z myślą o zimowych trekkingach, wspinaczce oraz wyprawach backpackerskich. 

Aby osiągnąć tak dobrą izolację materaca Therm-A-Rest i współczynnik R-Value 7,3 zastosowano w nim technologię ThermaCapture™. Wewnątrz umieszczone zostały ultralekkie panele, które odbijają ciepło i kierują je w stronę ciała. Straty ciepła są też minimalizowane dzięki wewnętrznej konstrukcji przegród Traingular Core Matrix™. Sprawia ona, że materac nie ugina się, a tym samym, na całej długości zachowane są optymalne właściwości izolacyjne. 

Dzięki prostokątnemu kształtowi chłód nie przedostaje się do ciała także od boków. Można też swobodnie przekręcić się w nocy podczas snu i wygodnie ułożyć. Wysoki komfort snu zapewnia także duża grubość materaca -7,62 cm. Materac jest wykonany z wytrzymałego Nylonu 70D z laminatem TPU. Jest łatwy do napełniania i opróżniania dzięki zastosowaniu jednokierunkowego zaworu WingLock™. Napełnianie powietrzem ułatwia także dołączony worek. Materac sprzedawany jest też z pokrowcem transportowym oraz zestawem naprawczym. 

KOMPAKTOWYKOMPAKTOWY
POKROWIEC W ZESTAWIEPOKROWIEC W ZESTAWIE
ZIMOWYZIMOWY
Cechy produktu
 • materac zimowy o współczynniku R-Value 7,3

 • wersja dla osób wysokich- długość 196 cm

 • świetny stosunek wagi do grubości i izolacji

 • zaprojektowany z myślą o osobach, które chcą ograniczyć ciężar zimowego wyposażenia bez strat komfortu cieplnego

 • waży niecałe 680 g i jest bardzo pakowny

 • przeznaczony na zimowe trekkingi, wyprawy wspinaczkowe czy backpackerskie

 • duża grubość 7,62 cm – miękki i wygodny

 • technologia ThermaCapture™ - panele odbijające ciepło wewnątrz materaca

 • konstrukcja Triangular Core Matrix™ zmniejszająca ugięcia

 • bardzo niskie straty ciepła

 • materac prostokątny, świetnie zabezpieczający przed chłodem płynącym z boku

 • łatwe napełnianie i wypuszczanie powietrza dzięki jednokierunkowemu zaworowi WingLock™

 • Nylon 70D z laminatem TPU

 • Dołączony worek ułatwiający pompowanie

 • W komplecie pokrowiec i zestaw naprawczy

Specyfikacja
 • Materiał Nylon 70D
 • Wymiary 196x64 cm
  grubość: 7,62 cm
 • Waga 680 g
 • Kolor Niebieski

R-Value Standard - parametr określony przez amerykańskie stowarzyszenie ASTM umożliwiający ocenę termoizolacyjności materacy, mat samopompujących oraz karimat. W 2020 roku zostały ujednolicone standardy przeprowadzania testów określających poziom izolacji. Test odbywa się z udziałem dwóch płyt. Jedna z nich znajduje się pod matą i jest utrzymywana w niskiej temperaturze, a druga - na macie. Test sprawdza, ile energii trzeba zużyć na ogrzanie górnej płyty, gdy dolna (imitująca podłoże) pozostaje cały czas zimna. Na tej podstawie wylicza się końcowy parametr w postaci R-Value. Dzięki ujednoliceniu wymogów z łatwością można porównać parametry pomiędzy różnymi producentami sprzętu. 

ThermaCapture™ to technologia polegająca na pokrywaniu wewnętrznych warstw materaca specjalną powłoką, która odbija ciepło z powrotem w stronę ciała. Dzięki stosowaniu jej na wielu warstwach wewnątrz materacy znacząca ilość ciepła, która w normalnych rozwiązaniach jest marnowana, odbijana jest w stronę użytkownika. Niewątpliwą zaletą ThermaCapture jest niezwykle niska waga i objętość nie wpływająca na rozmiar materaca.

Triangular Core Matrix™ to specjalna konstrukcja minimalizująca utraty ciepła. Składają się na nią dwie warstwy trójkątnych przegród, które tworzą niezliczoną liczbę pojedynczych komór izolujących od zimna. Struktura tego typu wpływa korzystnie również na stabilność materaca, w którym strefy nie są zgniatane pod naciskiem ciała. To przekłada się bezpośrednio na komfort wypoczynku.   

WingLock™ to zawór stosowany w materacach Thermarest. Dzięki dwuczęściowej konstrukcji przyspiesza i ułatwia obsługę materacy i mat samopompujących. Odkręcając pierwszy korek możesz szybko nadmuchać materac bez konieczności przytykania go, ponieważ powietrze nie cofa się. Ta sama reguła dotyczy spuszczania powietrza. Do tej czynności wystarczy odkręcić zawór ze specjalnymi skrzydełkami, który zapobiega wracaniu powietrza do wnętrza materaca lub maty. W ten sposób nadmuchiwanie i opróżnianie materaca staje się zdecydowanie szybsze i łatwiejsze.

Przedstawione opinie o produkcie nie podlegają weryfikacji pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali produktu lub go nabyli.

Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:MATERAC NEOAIR XTHERM NXT MAX LARGE-NEPTUNE
Twoja ocena