PRZEWODNIK RUDAWY JANOWICKIE WYDANIE III

Ocena:
0% of 100
Cena 107,09 zł Cena 118,99 zł
Brak w magazynie
sku
0006057400000035

Trzecie, uaktualnione i rozbudowane wydanie kultowego przewodnika wspinaczkowego po rejonie Rudaw Janowickich

Więcej
Wybrany produkt jest NIEDOSTĘPNY

Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie, gdy tylko produkt pojawi się w sklepie, zostaw swój adres e-mail.

Administratorem przekazywanych danych osobowych jest Skalnik sp. z o.o., ul. Długosza 59-75, 51-162 Wrocław, KRS: 0000344563 Podawane dane osobowe, w braku odmiennej zgody, przetwarzane będą celem realizacji powiadomienia o dostępności towaru.

 • Darmowa wysyłka od 359 zł
 • Zwrot w 30 dni
 • Eko paczka
Zapłać za 30 dni Więcej
Dostępność w sklepach:
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Przewodnik Rudawy Janowickie wyd. III to najpełniejsze kompendium wspinaczkowe dotyczące tego rejonu. Jego autor, Michał Kajca od ponad 10 lat eksploruje ten region zarówno pod kątem wspinaczkowym jak i bulderowym. Wydanie z 2022 r. zostało zaktualizowane w stosunku do poprzedniego. Dodano do niego 10 nowych sektorów, a także nowe drogi i buldery, które powstały w przeciągu ostatnich 4 lat.

Kiedy Michał Kajca zaczynał swoją przygodę z Rudawami Janowickimi były one traktowane jako dodatek do niedalekich Sokolików. Jednak z czasem stały się bardzo znane i cenione wśród wspinaczy, którzy szukają tu często ucieczki od zatłoczonych ponad miarę dróg w Górach Sokolich.

4 lata od ukazania się poprzedniego wydania przewodnika przyniosły znaczną rozbudowę siatki dróg wspinaczkowych w Rudawach Janowickich oraz rozwiązanie wielu istotnych problemów, w tym wytyczenie w 2021 r. przez Kubę Września najtrudniejszej drogi rejonu Prodigy VI.6+/7, przedłużoną wiosną 2022 przez Pawła Wiśniewskiego. Ostatnie lata przyniosły też rozwiązania coraz większej liczby problemów bulderowych, w tym wycenionego na 8B+ problemu Chalk Norris SD przez Czecha Martina Stranika. Te i inne zmiany, jakie zaszły od 2018 r. w Rudawach Janowickich zostały uwzględnione przez Kajcę w nowym wydaniu przewodnika.

Obejmuje on 117 sektorów, z których aż 10 to nieopisywane wcześniej nowości z prawie 1700 drogami i 700 bulderami. Opisy opatrzone są zdjęciami z wrysowanymi drogami, co znacznie ułatwia korzystanie z przewodnika. Podano też współrzędne skał oraz zaznaczono ich położenie na rysunkach.

Cechy produktu
 • kultowy przewodnik wspinaczkowy

 • autor jest jednym z najważniejszych ekspertów z zakresu wspinaczki w rejonie Sokolików i Rudaw Janowickich

 • wydanie obejmuje zmiany jakie zaszły aż do przełomu 2021/22, łącznie z wytyczeniem nowych dróg w regionie

 • drogi wspinaczkowe wrysowane na zdjęciach

 • współrzędne GPS skał

 • wyróżnione drogi ubezpieczone i nieubezpieczone

 • rozbudowana część bulderowa

 • opis 117 sektorów (w tym 10 nowych) wspinaczkowych z 1688 drogami i ponad 700 bulderami

 • wydanie konsultowane ze środowiskiem wspinaczkowym pod kątem wyceny dróg, ograniczników itp.

 

Autor: Michał Kajca
Liczba stron: 432
Rok wydania: 2022
Wymiary: 145x205 mm
Oprawa: miękka

Przedstawione opinie o produkcie nie podlegają weryfikacji pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali produktu lub go nabyli.

Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:PRZEWODNIK RUDAWY JANOWICKIE WYDANIE III
Twoja ocena