Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

PRZEWODNIK WSPINACZKOWY FRANKENJURA BAND 2

179,90 zł

Przejrzysty przewodnik po niemieckiej Frankenjurze.

Więcej
 • Darmowa wysyłka od 299,00 zł
 • 90 dni na zwrot

Frankenjura słusznie uchodzi za jedno z najpopularniejszych miejsc wspinaczkowych w Europie. Ogrom terenu i mnogość skał sprawiają, że jest miejscem, do którego tłumnie zjeżdżają wspinacze z wielu krajów. Jedenasta edycja przewodnika Frankenjura odkryje przed Tobą tysiące fantastycznych miejsc tego regionu.

Przewodnik składa się z dwóch tomów. W części drugiej zaprezentowano aż 15 ciekawych wspinaczkowo rejonów: Walberla, Trubachtal, Betzensteiner Gebiet, Spieser Gebiet, Schnaittacher Gebiet, Pegnitztal, Krottenseer Forst, Hirschbachtal, Königsteiner Gebiet, Lehental, Högenbachtal, Förrenbachtal und das Lauterbachtal. Mnogość dróg wspinaczkowych, które tam poprowadzono, oszałamia. W przewodniku zaprezentowano aż 6075 linii, co w połączeniu z częścią pierwszą daje 11800 dróg wspinaczkowych. W nowym wydaniu dodano więcej dróg, których wycena trudności waha się od 6 do 8, ale zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani wspinacze, znajdą miejsca, gdzie będą mogli szlifować swoje umiejętności i zdobywać wymarzoną cyfrę.

W przewodniku postawiono przede wszystkim na przejrzyste i proste szkice. Od najbardziej ogólnych, prezentujących na uproszczonych mapach umiejscowienie sektorów, po rysunki poszczególnych skał. Zaznaczono przebieg całej drogi wspinaczkowej z zaznaczonymi miejscami wspinek. Kolorystyczny kod ułatwia zorientowanie się w trudności wybranej linii.
Przewodnik został wydany w języku niemieckim. Miłośnicy języka Goethego będą się czuć dopieszczeni, jednak osoby nieznające niemieckiego z pewnością sobie poradzą, ponieważ części opisowe nie są długie, a najważniejsze informacje są podane za pomocą piktogramów. Parkingi oraz skały oznaczono współrzędnymi GPS, dzięki czemu trafienie we właściwe miejsce jest zdecydowanie łatwiejsze i szybsze.

Do przewodnika dodano kod umożliwiający ściągnięcie aplikacji telefonicznej (Android, iOS) Vertical Life.

Właściwości

 • druga część przewodnika wspinaczkowego po Frankenjurze
 • obszerna część informacyjno-logistyczna
 • opis 15 sektorów
 • ponad 6000 dróg wspinaczkowych
 • książka w języku niemieckim
 • przejrzysty układ przewodnika
 • piktogramy podsumowujące najważniejsze informacje
 • szkice skał z zaznaczonymi przebiegami dróg wspinaczkowych
 • zaznaczone miejsca wpinek

tytuł: Frankenjura Band 2
język wydania: niemiecki
wydanie: jedenaste
rok wydania: 2020
wydawca: Panico Alpinverlag
autorzy: Sebastian Schwertner
liczba stron: 576
oprawa: miękka

Dodaj opinię dla produktu:
PRZEWODNIK WSPINACZKOWY FRANKENJURA BAND 2